Як кріпити світлодіодну стрічку до кухонного гарнітуру

Освітлення в сучасних квартирах і будинках монтується різними способами і має різну конструкцію. Кухня, відноситься до такого місця, де бажано встановити додаткові джерела освітлення. Правильне розподіл світлової енергії перетворить рутинну кухонну роботу у приємний процес. Одним з цікавих варіантів додаткового підсвічування є світлодіодна стрічка, яку можна самостійно прикріпити над робочою зоною до кухонного гарнітуру. Перевагами даного виду підсвічування можна вважати довговічність і стійкість до зовнішніх пошкоджень.

Як приклеїти світлодіодну стрічку до кухонного гарнітуру

Світлодіодні смужки продаються в рулонах довжиною п'ять метрів. Для подальшого монтажу слід придбати кріпильні елементи, клей і блок живлення. Підключення підсвічування необхідно здійснювати через блок, який знижує напругу. Низьковольтні вироби не вимагають повної подачі енергії. Блоки бувають різної потужності і різного розміру. Самі смужки розрізаються, тому між собою їх потрібно з'єднувати спеціальними кріпленнями.

Для кріплення до гарнітуру можна використовувати суперклей. У цьому випадку світлодіоди не відклеяться навіть після закінчення терміну придатності. Багато вироби вже містять клейовий шар, прихований під захисною плівкою. Для кращого ефекту рекомендується додати для якісного кріплення двосторонній скотч. З одного боку скотч приклеюється до поверхні гарнітура, а на іншу кріпляться світлодіоди.

Довідка! Різноманітна колірна палітра додаткових джерел живлення прикрасить будь-який інтер'єр сучасної кухні. Підсвічування може бути виконана в білому, жовтому, зеленому, синьому і червоному кольорах.

Важливі моменти при роботі

Під час проведення робіт з прикріплення стрічки слід стежити, щоб вона не сильно перекручувалася, інакше ушкодяться електричні компоненти. Якщо вона купується для кухні або ванної кімнати, то слід віддати перевагу моделям, які мають високий клас захисту від вологи і пилу. Тоді під час прибирання, разом з шафами можна протирати і світлодіоди. Для освітлення нижньої частини кухонного гарнітура, слід врахувати, що під час приготування їжі і миття посуду, зростає ймовірність попадання води на стрічку. А для вітальні, наприклад, можна придбати дешеві світлодіоди.

При нарізці і з'єднанні частин стрічки, треба стежити, щоб збереглася цілісність струмопровідних доріжок. Яскравість світлодіодної стрічки вибирається в залежності від призначення. Якщо потрібно освітити безпосередньо робоче місце, бажано придбати вироби більш потужні.

Увага! Велика різноманітність світлодіодів дозволяють їх кріпити практично на будь-яку поверхню не тільки кухні, але і у вітальні, житлових кімнатах і ванною.

Який вибрати клей

Для того щоб якісно приклеїти світлодіоди до поверхні гарнітура можна вибрати один із запропонованих варіантів:

  • двосторонній скотч;
  • суперклей;
  • клейкий шар на підкладці;

Багато моделі світлодіодів продаються з нанесеним шаром клею на стороні, до якої приклеюється поверхню гарнітура. Зазвичай клей захищений спеціальною плівкою. Щоб прибрати захист, потрібно просто підчепити ножиком край плівки і зняти її. Бувають випадки, що стрічка відклеюється від поверхні. Це трапляється через погано підготовленої поверхні гарнітура або при виборі скотчу поганої якості або клею.

Кріплення світлодіодної стрічки до гарнітуру на кухні: крок за кроком

Для того щоб правильно закріпити джерело додаткового освітлення до гарнітуру слід дотримуватися наступних послідовних дій:

  1. Насамперед слід виконати замір області, куди буде кріпитися стрічка. Для цього можна застосувати звичайну рулетку. Дані повинні бути максимально точні.
  2. Місце на гарнітурі, де буде клеїтися світлодіоди, потрібно добре промити, очистити від пилу і бруду і знежирити звичайним спиртом або спиртовим розчином, потім вона повинна висохнути.
  3. При наявності нерівній поверхні, спочатку рекомендується прикріпити на гвоздики спеціальну смужку з алюмінію, а вже на неї кріпляться стрічки.
  4. Щоб приклеїти самоклеючу стрічку, треба просто зняти захисну плівку і розподілити світлодіоди по поверхні гарнітура. Якщо склеювальний шар відсутній, можна скористатися звичайним супер – клеєм або двостороннім скотчем.
  5. Блок живлення підбирається, виходячи з різновиди стрічки. Кріпити його потрібно в самому кутку гарнітура, він повинен бути надійно схований, і не зазнавати механічних пошкоджень, і не допускати попадання води. Спочатку блок приєднується до мережі, а потім до світлодіодів.

Важливо! Всі місця з'єднань проводів потрібно закрити спеціальними ковпачками або обмотати ізоляційною стрічкою. Таким чином, можна захистити себе від удару струмом. При дотриманні заходів безпеки, кріплення виробу до гарнітуру на кухні стане безпечним.

Світлодіодна стрічка стане прекрасним додатковим освітленням для будь-якої кухні. Легкість установки і підключення, робить такий джерело додаткової енергії досить затребуваним. Прикріпити самостійно світлодіоди до гарнітуру на кухні не складе особливих труднощів, і не потрібно яких-небудь певних навичок. Зате кухня стане затишним і комфортним місцем, де приємно проводити час всієї сім'ї за вечерею.