Як кріпити стільницю в кухонному гарнітурі

Кухня – це одне з головних приміщень будь-якого житла, а незамінним елементом в ній, вважається саме стільниця. Від місця розташування цього предмета меблів залежить комфорт у процесі приготування їжі. Встановлення цієї меблів може здійснювати як майстер, так і власник житла, але при суворому дотриманні ряду правил.

Кріплення стільниці в кухонному гарнітурі

Перш ніж приступати до установки меблів, потрібно підібрати її габарити і тільки після цього всі закріпити. Цей показник безпосередньо пов'язаний з розмірами гарнітура на кухні, мийкою і плитою. Приділяється увага проміжку між передньою кромкою меблів і вирізом, зробленим під мийку, а потім розглядається відстань до ділянки вирізу під газову плиту.

Що для цього необхідно

Для монтажу потрібен ряд елементів:

 • набір різних викруток;
 • електричний лобзик;
 • дриль або шуруповерт;
 • молоток;
 • олівець і лінійка;
 • стамеска;
 • рулетка і рівень;
 • косинець;
 • саморізи.

Способи кріплення стільниці

Прикріплення виробу може здійснюватися кількома способами:

 1. Шурупами з вибіркою конусного розширення можна кріпити меблі. Це найбільш легкий і тривалий час використовується метод. Завдяки наявності розширення у формі конуса, при зміні розмірів виробу, створюється незначна рухливість гвинта. Безпосередньо кришка надійно прикріплена до корпусу.
 2. Z-образними власниками також можна закріпити. Перевагами цього способу вважається низька вартість, легкість і точність монтажу, відсутність потреби в покупці допоміжних конструктивних деталей.
 3. Дерев'яними притисками можна замінити спосіб кріплення. Елементи функціонують аналогічно власникам у формі букви Z. Їх з легкістю можна створити серійно, використовуючи обрізки, що присутні в будь столярні вироби.
 4. Власниками-вісімками прикрутити. При використанні цього методу виконують установку кронштейна в маленький отвір, попередньо створене з допомогою свердла Форстнера. Цей елемент закріплюється двома гвинтами: один фіксується до корпусу, другий – до задньої частини стільниці. Під час набухання або стискання дошки, відбувається поворот кронштейна, перешкоджаючи згинанню кришки. Проміжок між кріпильними елементами повинен становити 15-20 см.
 5. Розпірками з пазами кріпиться столещница. До царгам гарнітура прикріплюється 2-3 розпірки з пазами прямокутної форми. Якщо стільниця змінить свою ширину, то гвинти будуть вільно переміщатися в пазах, перешкоджаючи деформування деревини. Додаткові планки відіграють роль стяжок, збільшуючи жорсткість корпусу і перешкоджаючи деформації царги.

Увага! Вирішивши зупинити свій вибір на дерев'яних прижимах, необхідно дотримуватися правильної орієнтації волокон, це збільшить міцність кронштейна.

Як прикріпити стільницю в кухонному гарнітурі: крок за кроком

Щоб прикріпити виріб до кухонного гарнітуру самостійно, необхідно слідувати наступним планом:

 1. Виконуються вимірювання габаритів виробу з урахуванням розмірів гарнітура, панелі, для цього до місця установки прикладається лист. Вимальовуються контури і ділянки, де будуть встановлені мийка і плита. Використовуючи ножівку, спилюють зайві ділянки і електричним лобзиком створюються виїмки для монтажу мийки і плити. В обов'язковому порядку слід враховувати дефекти стіни (нерівності і виступи), якщо такі є, то спочатку створюються виїмки і прорізи. Створені отвори проклеюються алюмінієвої відображає стрічкою.
 2. Зробивши стільницю необхідного розміру, за допомогою клейкої речовини обробляють торці, це необхідно для якісної посадки вироби та усунення отворів. Потім, планка закріплюється невеликими саморізами. Зайвий клей ретельно витирають за допомогою ацетону або уайт-спіриту.
 3. Розігрів праска краї стільниці обклеюються кромкою. Після того як стрічка висохне, потрібно відшліфувати краю поверхні. Для якісного розміщення стрічки, її потрібно акуратно наклеювати, кожен сантиметр ретельно розгладжується.
 4. Регулюється стіна. Для ніжок тумб використовують рівень. Якщо з-за нерівного статі з'являються проблеми з регулюванням, то під ніжки можна помістити шматки пластику, товстої гуми або дерева.
 5. Задні верхні частини шаф заповнюються силіконом. Під мийкою закріплюються куточки, вони можуть бути пластиковими або металевими.
 6. Стільниця поміщається на шафи гранично акуратно, вона повинна розташовуватися точно і рівно, після чого її придавлюють до стінки. Потрібно приділити увагу тому, щоб біля стінки відсутні зазори, для цього герметик повинен щільно стикатися зі стінкою і стільницею. Далі, стільниця саморізами прикріплюється до кухонного гарнітуру. Кріплення виконується у попередньо зроблені отвори, наявні під стільницею, мийкою і плитою.
 7. Після виконання кріпильних робіт, рекомендується по краю стільниці і стіни встановити декорований плінтус – це поліпшить зовнішній вигляд гарнітура.

Важливо! Якщо прикручується кутова стільниця, то в обов'язковому порядку слід заховати шви з'єднання за допомогою алюмінієвого профілю.

Якщо дотримуватися всі ці правила, то проблем з монтажем стільниці виникнути не повинно. І тоді власник приміщення не тільки зможе заощадити на установці меблів, але і підвищити свої навички у цій сфері. Головне, робити все повільно і акуратно, перевіряючи чіткість виконання кожного представленого кроку.