Як повісити кухонний гарнітур

При необхідності закріпити новий кухонний гарнітур на кухні виникає кілька питань, а саме як це зробити і за допомогою чого. Для виконання цих робіт необхідно враховувати деякі важливі параметри.

Особливості виконання робіт

При виконанні робіт рекомендовано дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Перш ніж приступити до роботи, необхідно завершити усі будівельні та ремонтні роботи.
  • Висота кріплення шаф визначається на підставі ваших особистих переваг. Ідеальний параметр — відстань між нижнім і верхнім ярусами шаф — 600 мм.
  • Наскільки рівно повішені шафи можна перевірити, використовуючи рівень.
  • Якщо в процесі свердління стіни вона почала кришитися, виберіть більш тонке свердло, а в подальшому можна буде розширити отвір.
  • Між плитою і газовою плитою повинна бути відстань не менше 500 мм
  • Монтаж гарнітура необхідно починати з нижнього ярусу.

ВАЖЛИВО. Обов'язково перевірте наявність прихованої електропроводки до того, як приступите до свердління стіни.

Якими бувають кухонні шафи

Ця меблі класифікується:

  1. Типом відкривання. Можуть бути горизонтальними або вертикальними. Найбільш часто можна зустріти горизонтальні, вони прості у використанні.
  2. Призначенням. Можуть бути звичайними, також звичні рядові з полицями або під витяжку. Залежно від місцезнаходження їх можна розділити на кутові, ті, які найбільш зручні і лінійні.

Визначаємося з висотою монтажу

Перед тим як приступити до навішування меблів, необхідно визначитися, на якому рівні вона буде розташовуватися. Це дуже вагомий критерій, від нього залежить зручність експлуатації, естетичність.

Найбільш підходяще відстань між шафами верхнього ярусу і стільницею буде 550-600 мм Найкраще визначити параметр у залежності від росту того, хто буде користуватися меблями. При виборі висоти навішування продумайте, будуть встановлюватися на стільниці якісь девайси. У залежності від цього може знадобитися збільшення відстані між стільницею і ящиками.

Тип кріплення

До вибору кріплень необхідно підійти з відповідальністю, адже від вашого вибору буде залежати надійність конструкції. Найбільш часто використовуються шурупи, які вкручуються в дюбель. У будівельних магазинах їх можна придбати в комплекті, тому труднощів з підбором розмірів у вас не виникне.

ДОВІДКА. Вибирайте оцинковані шурупи розміром 8х80 мм.

Ще одним хорошим варіантом є гачки, які вкручуються в дюбель. Для звичайного монтажу можна вибрати спеціальну рейку з регульованими підвісами. Вони дуже зручні у використанні. Вони добре фіксують меблі. Розподіляють навантаження рівномірно. Раніше використовувалися шурупи, які вкручувалися в дерев'яні чопики, але цей варіант кріплення ненадійний і давно вже застарів.

Підготовка підстави

Після того як ви визначилися з конструкцією і з певним типом кріплення, можна переходити до етапу підготовки поверхні. Стіна повинна бути рівною, в іншому разі вам не вдасться змонтувати кухонний гарнітур красиво і рівно. Необхідно завершити всі ремонтні роботи.

Зробіть розмітку:

  • Відміряйте необхідну відстань від стільниці до нижнього рівня навісних елементів. Виміри повинні бути гранично точними, використовуйте рівень.
  • Точно такі ж дії виконайте і з верхнім краєм шаф.

Вішаємо на гіпсокартон

При виконанні даних робіт варто розуміти, що матеріал не відрізняється високою міцністю. Спосіб кріплення варто визначити на підставі розмірів і ваги кухонного гарнітура. Найбільш придатними є дюбелі-метелики, а також спеціальні дюбелі для ГКЛ, але вони в змозі витримати вагу до 5 кг.

Можна використовувати монтажні рейки, які першочергово слід прикріпити до стіни. Вони зможуть витримати вагу до 15 кг, але виглядають не дуже красиво. Для монтажу великого гарнітура слід заздалегідь передбачити виконання заставних у вигляді бруса, також це можуть бути кронштейни або посилений металевий профіль.

ДОВІДКА. Для того щоб закріпити важкі конструкції потрібно використання додаткових кріплень. Це декоративні троси, які кріпляться до стелі, хромовані трубки, що встановлюються на підлогу.

Вішаємо на піноблоки

З цим матеріалом можуть виникнути деякі проблеми. Використовуйте для кріплення довгі дюбелі, спеціальні пеноблочные дюбелі, підійде рейка на чотирьох саморізах. Краще всього буде розподілити навантаження по поверхні використовуючи рейку. Відмінним вибором стане хімічний анкер.

ДОВІДКА. При монтажі рейки, на кожен шафа має бути розподілено по три — чотири кріплення.

Монтаж на дерев'яну основу

У цьому варіанті варто вибирати відповідні профілі з поміщеним усередину бруском. Деталь необхідно прикріпити до стіни і далі закрити обшивкою. Далі, в цій ділянці можна буде монтувати дюбеля або кронштейни. Щоб повісити кріплення на стіну, необхідно продумати, як ви розподілите навантаження.