Дзеркало в подарунок: чому його не можна дарувати

Дзеркало – таємничий і загадковий предмет. З ним можна викликати духів, побачити майбутнє, воно пов'язує наш світ з потойбічним світом. Наші предки з побоюванням ставилися до полірованим поверхонь, здатним вмить змінити людину, адже наше відображення в дзеркалі робить все навпаки.

Чи варто Так робити? Може бути, краще обійтися чимось більш традиційним?

Чому дзеркало не кращий подарунок: прикмети

Старовинні прикмети вкрай негативно ставляться до подібних подарунків. І цьому є кілька причин:

  • З давніх часів дзеркала використовувалися для магічних обрядів. Здебільшого вони вважалися символом чаклунства і жорстоко каралися будь церквою і оточуючими людьми. Роблячи такий презент, дарувальник мимоволі вважає одержувача пов'язаним з ворогом роду людського.
  • Дзеркала, як губки, вбирають емоції і відносини всіх, хто в них виглядає. Зовсім «чисте» дзеркала придбати дуже складно – адже хто-то в нього дивився, поки робив, перевіряв якість, упаковував, розпаковував, виставляв на вітрину, йшов мимо. І весь накопичений негатив потрапить в новий будинок, де може спровокувати незрозуміло звідки виникли сварки і суперечки по дрібницях.
  • Деякі вважають, що дзеркальна поверхня є межею між нашим світом і світом померлих назавжди. Саме тому в будинку з небіжчиком завішують усі трюмо щільною тканиною. Передбачається, що такий захист не дозволить померлому повернутися назад. Звичайно, купуючи подібний предмет в магазині, навряд чи ви принесете чужий дух разом з подарунком, ця прикмета більше відноситься до старовинних предметів.
  • Є і більш прозаїчна причина. Дзеркало, як і тендітна посуд, може легко розбитися. По-перше, це сама по собі погана прикмета, по-друге, одержувачу буде незручно. Особливо це актуально для великих предметів, які висять на видному місці, і їх втрата буде помітна відразу.

До того ж можна просто не вгадати з бажаннями майбутніх власників.

Увага! Якщо виникло непереможне бажання подарувати дзеркало, краще віддати гроші на його купівлю або оплатити куплений товар в магазині.

Ні в якому разі не варто дарувати такий предмет на весілля. Також не слід презентувати відбивну пластину з тріщинами, відколами, кривий поверхнею, що відбиває спотворені предмети.

Чи є небезпека для дарувальника?

Виявляється, так. У разі якщо крихкий предмет розіб'ється, біда прийде до обом сторонам – до того, хто прийняв подарунок і до того, хто його підніс.

Що робити, якщо подарували дзеркало?

У тому випадку, якщо подарунок піднесли близькі родичі або хороші друзі, швидше за все, нічого страшного не станеться. Однак, якщо презент приніс осіб, з якими не склалися стосунки, від такого дару краще відмовитися відразу або потім. Його можна закопати в землю відбивної стороною вниз або втопити у воді (такий спосіб загрожує неприємностями для оточуючих, вони можуть просто поранитися про нього).

Важливо! Найкраще в будь-якому випадку викупити дзеркало за «п'ятачок».

Якщо немає можливості відмовитися від такого подарунка, слід його очистити. Є кілька простих способів такого ритуалу:

  • потримати над ним запалену свічку;
  • промити його великою кількістю проточної води;
  • сховати на кілька днів;
  • посипати сіллю і залишити на три дні, сіль після процедури очищення слід викинути.

Не варто довго дивитися в дзеркала, а якщо дивитесь, то робити це краще в гарному настрої. Та не лайте себе перед цією гладкою поверхнею.