Що робити, якщо в мийці немає отвора під змішувач

Багато споживачі дивуються — навіщо продаються раковини без отвору для змішувача? Для шанувальників гуртка «Умілі ручки»? Насправді, немає (точніше, не тільки для них). Зараз розповім докладніше.

Як встановити змішувач на мийку, якщо немає отвору

Насамперед, такі моделі можуть бути корисними для тих, хто в принципі не планує приєднувати кран до раковини. «Як?» — запитаєте ви. Існує як мінімум два варіанти такого розвитку подій.

Перший — коли змішувач встановлюється на стіну над раковиною і тримається на підводці.

Важливо! Такий монтаж повинен проводитися на кахельної стіні або покритій таким же твердим матеріалом. Але не на цегляної і оштукатуреній.

Рідко коли можна підібрати відповідний тройникам на стіні розмір різьби змішувача, тому, швидше за все, вам потрібно буде скористатися спеціальними ексцентриками.

Другий варіант — установка на стільницю. Але тут є кілька підводних каменів.

Довідка. Будь-яка прокладка з часом зношується. У разі коли це відбувається зі змішувачем, прикріпленим до раковини, протікає вода йде в каналізацію. Якщо ж він встановлений на стільницю, може промокати і деформуватися дерево.

Також варто звернути увагу на те, що на задній частині черепашки не повинно бути полички, як раз-таки призначеної для установки на неї крана. Якщо він буде перебувати за нею, то струмінь води буде спрямована не в центр, а ближче до дальньої стінки, що незручно при користуванні.

І, нарешті, ще один момент. Оскільки гайки гнучких підводок розташовуються в глибині отвори в стільниці, для їх заміни доведеться повністю знімати кран.

Ні той, ні інший варіант не підходить? Залишається одне — просвердлювати отвір самим. Зрозуміло, для кожного матеріалу буде свій підхід.

Щоб просвердлити раковину з кераміки, вам знадобиться дриль або перфоратор, відповідне свердло (перо) і коронка з карбід-вольфрамовим напиленням.

Рада. Зараз і далі: у будь-яких подібних роботах (незалежно від матеріалу), для того щоб свердло не соскальзывало, рекомендую спочатку заклеїти поверхню малярським скотчем.

Ретельно проведіть всі виміри і відмітьте отримані результати олівцем. Вставте в дриль, свердло і поставте її на малі обороти. Свердліть як можна акуратніше, оскільки у керамічних раковин висока крихкість. Поступово змінюйте діаметр свердел на більш широкий.

Увага! Кераміка швидко нагрівається, тому охолоджуйте отвір холодною водою, інакше по раковині можуть піти тріщини.

Після свердел переходьте на коронку, підібрану під діаметр змішувача.

Наступний матеріал — керамограніт. Він є одним з найміцніших, а тому складних в роботі. Так що якщо ви не впевнені в своїх силах, краще звернутися до фахівця. Якщо ж ви все-таки зважилися спробувати, вам знадобляться спеціальні коронки з керамограніту.

Як і у випадку з керамікою, отвір необхідно постійно охолоджувати (свердло теж можна намочити). Перед роботою раковину потрібно гарненько зафіксувати, наприклад, на плиті з ДСП.

З агломератом працювати простіше, він більш м'який. Всі рекомендації з приводу керамограніта відносяться і до нього. Що стосується інструменту, краще всього підійде коронка з алмазним напиленням.

Довідка. Найчастіше такої проблеми не виникає, тому що раковини з агломерату в більшості випадків поставляються з отворами. Бувають «майже просвердлені» варіанти, їх потрібно вибити керном або просвердлити фрезою для роботи з штучним каменем.

Для акрилової раковини підійдуть стандартні свердла для роботи з металевими або дерев'яними поверхнями. Свердління проводиться на середніх або низьких обертах.

Для того щоб зробити отвір в раковині із звичайної або нержавіючої сталі, вам знадобляться свердла з кобальту або більш дорогі, з вольфраму. Також буде потрібен просікач (він же пробійник).

Переверніть раковину догори дном. На отмеренном, зазначеному і заклеєному малярським скотчем місці спочатку просвердлите невеликий отвір і збільшуйте його за допомогою різних насадок приблизно до 10 мм. Потім встановіть просікач так, щоб менша частина знаходилася з боку змішувача. Затягуйте болт до прорізання отвори необхідного діаметра.

Монтаж раковини

Існує три способи це зробити.

Перший — підвісний, за допомогою анкерних гвинтів. Він підходить для керамогранітних (і з іншого штучного каменю), фаянсових і фарфорових виробів з товстої задньою стінкою.

На стіні відміряють і відзначаються отвори. Стандартна висота від підлоги до раковини — 85 мм (не страшно, якщо це буде 75 мм, наприклад, в будинку з маленькими дітьми). Проробляються отвори свердлом по кахлю і склу, на малих обертах (не забувайте про охолодження водою!).

Увага! Їх діаметр повинен бути на пару міліметрів більше, ніж у пластикових дюбелів.

Далі отвори пробиваються перфоратором з буром того ж діаметру, що у дюбелів. Після цього вони забиваються в стіну і в них вкручуються анкерні гвинти. Раковина надівається на них і прикручується гайками.

Увага! Не забудьте обробити герметиком шов між раковиною і стіною.

Другий спосіб — за допомогою кронштейнів. Найзручніший варіант в тому випадку, коли вони входять в комплект з раковиною. Вам залишається прикріпити їх до стіни, «надіти» на них раковину (у ній зазвичай вже є необхідні для цього отвори) і закріпити результат гайками.

Третій спосіб — установка на тумбу. У випадку з важкими кам'яними, чавунними і керамічними раковинами навіть не буде потрібно особливих закріплень: досить промазати краю герметиком з тильного боку і встановити в отвір на стільниці.

Для встановлення більш легких мийок з нержавіючої сталі потрібно буде їх додатково зафіксувати за допомогою пластикових або металевих кутників.

Якщо ж ви хочете, щоб раковина знаходилася на одному рівні з тумбою, вам потрібно врізна модель, яка закріплюється за допомогою гвинтових затискачів.

Як бачите, установка мийок без отворів для змішувача нічим не відрізняється від інших моделей. Але тепер ви знаєте, що не завжди ці отвори так вже й необхідні.