Як називається труба під раковиною

Домашній ремонт завжди викликає безліч питань, що стосуються потреби тих чи інших речей та їх встановлення. Однією з таких труднощів часто стає прийом стічних вод на кухні та у ванній.

Труба під раковиною: як вона називається і особливості її влаштування

Щоб в кімнаті не смерділо каналізацією, а труби не забивалися твердими рештками їжі, система зливу повинна містити маленьку деталь – сифон. Такий елемент представляє собою герметично сполучені патрубки, що забезпечують виконання двох важливих перерахованих вище функцій. Формування цього каналу проводиться таким чином, щоб приблизно посередині був утворений вигин, який не дозволяє воді повністю йти в стік.

Саме ця «гидропробка» не дає неприємним запахам опинитися на поверхні. Також завдяки подібному «коліна» нерозчинні частинки не можуть разом з рідиною пройти далі в каналізацію, адже вони просто залишаються прямо на дні сифона. Даний момент зручний ще і тим, що в будь-який час можна легко зняти потрібну частину і очистити її від сміття, що нагромадилося, а потім повернути на місце.

Сьогодні в магазинах представлені найрізноманітніші моделі, трохи відрізняються один від одного. Тим не менш, є кілька елементів, присутніх в кожній з них:

 1. Гратчасте отвір. Верхня частина зливу, встановлюється в самій чаші раковини. Необхідно для фільтрації проходить всередину рідини від великих шматків їжі, волосся та інших відходів.
 2. З'єднувальний патрубок. Проточний канал для відведення води далі по трубі. В деяких системах є додаткові отвори для розгалуження (підключення інших пристроїв). Дана деталь закінчується щільною гумовою прокладкою.
 3. Знімне коліно. Призначено для спрощеної очищення, дозволяє не розбирати всю конструкцію, а видалити на час лише одну її частину.
 4. Відвідний патрубок. Найчастіше це гнучкий шланг (можливо, гофрований), який виконує функцію видалення води в каналізацію.

Звичайно, це далеко не всі деталі, які можуть знадобитися для складання конкретного сифона. Повний список для вашої моделі, як і сама послідовність дій при установці, буде позначений в інструкції до пристрою.

Різновиди сифонів: особливості вибору

Занадто різноманітний асортимент моделей може звести з розуму. Тому попередньо необхідно розібратися у функціональних особливостях кожного виду і зрозуміти пристрій, який підійде для ваших цілей.

Найбільш поширеною вважається типологія систем відведення стічних вод за двома ознаками:

 • матеріал;
 • принцип роботи гідрозатвори.

Слід орієнтуватися на матеріал, в залежності від того, де розташована раковина і наскільки великий простір можна виділити для сифона під нею. В основному сьогодні на ринку представлено два варіанти:

 1. Пластмаса. Найпоширеніші і бюджетні моделі. Зручні тим, що не піддаються корозії і налипання жиру на внутрішні стінки. В той же час найбільш недовговічні, можуть швидко зламатися і не призначені для дуже великих температур (наприклад, окріп у такий сифон краще не зливати).
 2. Метал. Складні в установці, якщо потрібно вкоротити трубу. Зате така поверхня буде стійка до механічних пошкоджень. Єдиною проблемою може стати окислення або поява іржі, але це відбувається лише з часом. Найчастіше всередині метал покривають плівкою хрому, яка не дозволяє бруду накопичуватися на стінках.

Довідка! Іноді сифон продається відразу в комплекті з умивальником, але, підбираючи цю деталь самостійно, можна знайти більш зручне рішення для конкретної ситуації.

По тому, як влаштована конструкція, розрізняють чотири види сифонів:

 1. Трубний. Призначений скоріше для ванної кімнати, ніж для використання в кухонній раковині, так як чистити цю систему досить проблематично. Виконується в S - або U-образній формі, а тому займає багато місця. Даний варіант був типовим ще в будівлях радянського періоду, але зараз використовуються більш привабливі і зручні матеріали (латунь, бронза).
 2. Гофрований. По суті, має таку ж форму, як і трубний сифон. Відмінність полягає в тому, що гофра створюється з пластмаси. Це дозволяє встановлювати систему на певній відстані від раковини, тобто такий тип не створює проблем з початковим монтажем. У подальшому користуванні не виключено виникнення механічних пошкоджень.
 3. Пляшковий. Найпоширеніший варіант на сьогоднішній день. Містить в середині ємність, що нагадує пляшку, всередині якої встановлена перегородка. Таким чином виходить, що спустошується спочатку одна половина резервуара, а друга – залишається в якості запасної водної пробки. За допомогою цієї конструкції можна не боятися впустити всередину біжутерію, так як ризик того, що вона пройде в каналізацію, дуже малий. Усі нерозчинні деталі зазвичай залишаються на дні цієї самої пляшки, яку легко відкрутити і прикрутити назад.
 4. Сухий. Нещодавно з'явилася модель. Головну роль відіграють гумові прокладки, службовці затвором. Виходить, що тут немає звичного стояння води — це дозволяє встановлювати такі системи, наприклад, в дачних будиночках, без остраху, що взимку рідина всередині може замерзнути. Такий перекриває пелюстка щільно прилягає до стінок труби і відкривається лише при хорошому натиску під час зливу, а потім знову повертається у вихідне положення.

В основному, знання переваг і недоліків перерахованих варіантів буде достатнім для грамотного вибору підходящого сифона. Вони прості в установці і зручні у використанні, що особливо важливо в сантехнічних системах.