Як поєднати ламінат та плитку на підлозі

Вибір підлогового покриття — надзвичайно важливе завдання, яке постає перед кожним, хто затіває ремонт або зміну статі в своїй квартирі. Одними з найбільш популярних покриттів на даний момент є ламінат та плитка. Але як же зробити вибір між цими двома варіантами? Кожен з них володіє своїми суттєвими характеристиками і підходять для різних цілей.

Сучасні технології дозволяють нам не вибирати щось одне. Кращим рішенням стане стикувати на одному підлозі і плитку та ламінат. Поділ на окремі зони можна зробити у відповідності з призначенням кожного місця в кімнаті. Як же це зробити? Про все це ви дізнаєтеся в цій статті.

Різні варіанти з'єднання

Існує кілька варіантів того, як з'єднати два різних підлогових покриття. Розглянемо детальніше кожен з них, щоб ви вникли у відмінності та особливості і змогли зробити правильний вибір.

З допомогою поріжка

Поріжок призначений не тільки для того, щоб оформити стик більш естетично і красиво, але і для його захисту від впливів зовнішнього середовища. Таким чином оформлюється поріжок або прямий, або гнучкий. З допомогою другого можна виконати незвичайне дизайнерське рішення, а також зонування приміщення для необхідних потреб.
Поріжок може бути зроблений з різних матеріалів, різноманітність яких вражає. Це і металеві і дерев'яні, і інші варіанти, надані на сучасному ринку. У разі, коли вирівняти поверхню не виходить, використовується ще й декоративний подіум. Таким чином виконується незвичайний і дуже красивий перехід від одного матеріалу до іншого.

Корковий компенсатор

Існують і інші способи без використання поріжка. В цьому випадку необхідно насамперед вирішити проблему різниці висот матеріалів. Матеріали повинні бути дуже рівно обрізані, а також оброблені спеціальним водовідштовхувальним складом. Компенсатор виконується з дубової кори і є відмінним варіантом для міської квартири.

Шовна затирка

Деякі воліють використовувати затірку, щоб заповнити шов. Ця суміш підійде для неглибоких швів, а також для матеріалів, висота яких однакова. Суміш продається в сухому вигляді в будь-якому спеціалізованому магазині і після придбання її залишається тільки розвести у воді і використовувати за призначенням.

Корковий герметик

Останнім часом на ринку з'явилися герметики, якими також можна заповнити зазор між плиткою і ламінатом. У них є істотні переваги перед іншими способами: наприклад, вологостійкість, гнучкість і досить швидке висихання.

Чим можна поєднати два різних покриття

При виконанні стику з допомогою поріжка виникає питання, який саме матеріал можна використовувати. Надані різні моделі, кожна з яких має свої переваги і недоліки.

Пластиковий може бути універсальним і використовується в різних випадках, навіть коли висота плитки і ламінату істотно відрізняється. Конкуренцію йому складає металевий і алюмінієвий поріжок. Вони відрізняються міцністю і випускаються в різних формах. Це дозволяє підібрати максимально відповідний до інтер'єру варіант.

Дерев'яний користується великою популярністю через недорогий вартості, а також своїй екологічності. З ним ви будете впевнені в тому, що покриття не приносить ніякої шкоди здоров'ю домочадців.

Гумовий і корковий поріжок також використовуються досить часто. Конструкція з гуми ідеально підійде для вхідної зони, а також випускається в комбінованих моделях разом з алюмінієм.

Як правильно робити з'єднання ламінату та плитки на підлозі, рекомендації

Для того щоб виконати з'єднання правильно, потрібно заздалегідь вибрати ідеальний спосіб, а також придбати всі необхідні матеріали.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що складні і зигзагоподібні стики можуть виглядати оригінально, але навряд чи стануть зручними у використанні. Крім того, що стик найчастіше відчувається на підлозі, догляд за ним буде вимагати додаткової уваги, та й зайва кількість деталей часто недоліком, а не перевагою.

Крім того, перевірте краю кожного матеріалу — вони повинні бути рівними, особливо якщо ви використовуєте компенсатор або який-небудь вид поріжка. А також не забувайте про використання спеціальних сумішей — водовідштовхувальних і завершальних покриттів. Так стик буде виконаний більш надійно і ви зможете довгий час радіти виконаному дизайнерським рішенням.

А також враховуйте кольорову гаму плитки і ламінату. Звичайно, вони не повинні бути абсолютно ідентичного відтінку, але все ж рекомендується уникати занадто контрастних кольорів. Найбільш часто вибираються такі кольори, як чорний, білий, сірий, всі відтінки коричневого і бежевого.