Інверторний компресор в холодильнику

Холодильник є необхідним видом побутової техніки для оснащення кухні. Його придбання пов'язане з ретельним вивченням характеристик, серед яких тип компресора. Це базовий елемент, що забезпечує функціонування.

Від обраного варіанту залежать продуктивність і довговічність роботи холодильника, тому ще до здійснення покупки треба детально вивчити особливості приладу. Серед основних видів виділяються інверторний, який відрізняється масою переваг.

Пристрій і принцип роботи компресора інверторного

Створення інверторного компресора відбулося відносно недавно, що базувалося на тих знаннях, які розробники мали в результаті тривалої експлуатації лінійного типу конструкції. Це є основною рисою, оскільки вдалося врахувати всі недоліки більш старого зразка і виправити їх в новому поколінні.

Принцип роботи інверторного типу полягає в наступному:

 • включення (запуск) приладу;
 • у результаті його функціонування відбувається охолодження камери всередині;
 • продуктивна робота дозволяє забезпечувати підтримку встановленого температурного режиму;
 • зниження оборотів, але повністю функціонування не припиняється.

Інверторний компресор відрізняється плавним і розміреним роботою. У деяких випадках вона порівнянна з роботою автомобільного двигуна, який здійснює руху по магістралі.

З точки зору технічної науки інверторний тип двигуна здатний перетворювати змінний струм в постійний. Далі відбувається зворотний процес, тільки з урахуванням потрібної частоти змінного струму.

Застосування інверторних компресорів характерно не тільки для холодильних установок, але і для оснащення медичної, комп'ютерної техніки. Також часто застосовують у конструюванні технічного оснащення для вимірювання та обслуговування транспортних засобів.

Чим відрізняється інверторний компресор від лінійного

Робота інверторного і лінійного типів компресорів мають безліч відмінностей. Вже той факт, що новий вид виготовлявся з урахуванням помилок старого, говорить про багато що. Для лінійного характерно спочатку набрати максимальні обороти, а як тільки буде досягнута потрібна температура, відбувається відключення. Робота регулюється за допомогою спеціально створеного реле. У момент запуску чутний характерний звук клацання.

У свою чергу інверторна модель відрізняється безперервним функціонуванням і меншим рівнем споживання харчування. Також відзначається постійна підтримка температурного режиму.

Переваги і недоліки інверторного мотора

У більшості випадків придбання техніки з компресорним двигуном характеризується наявністю цілого ряду переваг. Серед таких слід відзначити наступні:

 1. Безшумна робота. Практично виключається шум при функціонуванні, що дозволяє забезпечити комфорт експлуатації. Також немає характерних клацань запуску.
 2. Низький рівень електроспоживання. У порівнянні з лінійним типом компресора економія становить в межах 40%, оскільки двигун практично безперервно працює.
 3. Продукти зберігаються в більш сприятливих умовах. Статичний режим функціонування та відсутні перепади температурного режиму, що позитивно позначається на продуктах.
 4. Тривалість експлуатації. Високий рівень потужності забезпечує мінімальне навантаження на механічні елементи холодильника. Такий вплив знижує швидкість зношування запчастин, а термін служби зростає.

Однак це не означає, що інверторний компресор абсолютно ідеальний. Присутні і недоліки, яких не багато, але їх слід враховувати. Перший – це вартість, як правило, вона досить висока. Якщо порівнювати з лінійним, різниця буде становити близько 30%. Другий, більш незначний, це вимогливість до умов роботи. Потрібно подбати, щоб проводка і розетки в будинку регулярно підтримували однакову напругу і були справними.

Зверніть увагу! У деяких випадках не завадить придбати стабілізатор. Це необхідно коли в будинку часто скаче напруга.

Можливі причини при поломці системи інверторної

Незважаючи на те, що інверторна модель компресорна володіє масою переваг, у числі яких тривалий термін служби, вона також може виходити з ладу. Однак більшість можна запобігти. Як вже було зазначено, спостерігається чутливість до перепадів напруги. Недосвідчені господарі при покупці можуть не врахувати цей фактор.

Фахівці рекомендують до придбання холодильника зробити наступне:

 • оглянути стан розеток;
 • замінити ті, які вийшли з ладу;
 • перевірити стан проводки.

Ці дії допоможуть підготувати приміщення до роботи нової техніки. До того ж і в цілях профілактики такі дії будуть корисні.

Безліч виробників сучасної побутової техніки враховують таку специфіку роботи інверторних компресорів. Тому створюють захист за допомогою технології Volt Control. Принцип роботи базується на переведенні пристрою в режим, що чекає, коли трапляються скачки. Коли ситуація стабілізується, відновлюється робота двигуна.

Як перевірити інверторний компресор

Контроль справності компресора здійснюється шляхом запуску без інвертора. Для цього потрібно підключити самі прості лампочки, які з'єднуються з трикутником. Якщо ні одна не буде горіти при вимкненому генераторі, все працює справно. Після підключення інвертора і генератора вони повинні спалахнути одна за одною.

Поради щодо вибору компресорного холодильника

В процесі пошуку хорошого холодильника компресор є важливим критерієм, однак при покупці потрібно враховувати:

 • рівень шуму;
 • термін служби;
 • продуктивність;
 • кількість компресорів.

Останнім часом все більше набувають популярності моделі з двома компресорами. Це дозволяє отримати незалежну роботу двох камер, до того ж це впливає на продуктивність і тривалість експлуатації.