Як прибрати вм'ятину на холодильнику

В якому випадку проблему можна усунути? Причин появи вм'ятин на холодильнику може бути багато – удари під час переїзду, при перестановках в квартирі і т. д. Якщо дефект значний, є пошкодження лакофарбового покриття, то вирішити цю проблему без залучення фахівця та відповідного обладнання не вдасться. Якщо ж пошкодження має невеликі розміри, то можна спробувати виправити його самостійно.

Заходи безпеки при роботі

Нижче будуть представлені різні способи усунення дефекту на поверхні холодильника. Деякі з них пов'язані з певними ризиками для здоров'я і для самого ремонтованого обладнання. Тому важливо дотримуватися деякі перестороги.

Використовуючи сухий лід для створення контрастних температур, необхідно користуватися захисними рукавичками та не допускати контакту з незахищеними ділянками тіла. Також важливо, щоб приміщення, в якому будуть проводитися роботи, добре провітрювалися.

Використовуючи для виправлення гумовий молоток і кельма, потрібно намагатися виконувати ремонт акуратно, щоб не погіршити і без того наявну проблему. Якщо немає досвіду роботи з ушкодженими металевими поверхнями, то має сенс трохи повправлятися на металевих шматках, максимально схожих за формою на елементи холодильника.

Увага! Розбір дверцята з метою усунення нерівності на її поверхні проводити не рекомендується. В іншому випадку великий ризик порушення герметичності і втрати її початкової форми.

Способи виправлення дефекту

Як вирівняти поверхню за допомогою контрастних температур

Спочатку необхідно ретельно очистити вмятый ділянку. Можна використовувати м'яку ганчірку, паперові рушники. Далі по периметру пошкодження здійснюють нагрів металу, використовуючи фен. Час обробки становить приблизно хвилину. Під час нагрівання метал розшириться, проте потрібно намагатися не перегріти ділянку. В іншому випадку, можна пошкодити ущільнювач всередині стінки.

Далі до вм'ятині прикладається сухий лід, його можна купити в аптеці. Краще обернути шматочок в тканину із замші, щоб захистити оброблювану поверхню від подряпин. Круговими рухами здійснюють обробку ділянки протягом хвилини, після чого ганчірку з сухим льодом прибирають.

Якщо буде чутний характерний звук, значить, метал через контраст температур зумів повернутися у свій нормальний (або близьку до цього) положення. Якщо з першого разу виправити дефект не вдалося, варто повторити процедуру ще раз.

Як прибрати вм'ятину на холодильнику з допомогою автомобільної присоски

Якщо в арсеналі є вакуумна автомобільна присоска, то виправити втиснутий метал з її допомогою не складе особливої праці. Якщо ж ні, варто придбати її в магазині автозапчастин. Правда, ціна на пристрій досить висока.

Аналогічно до розглянутого вище способу, оброблювана поверхня необхідно очистити і знежирити. Далі на поверхню присоски наноситься клейовий склад, що йде в комплекті з пристроєм. Після чого її розміщують в центрі вм'ятини.

Після висихання клею, на присоску надівається сам прилад, чимось нагадує невелике коромисло. По його краях розташовані гумові прокладки, завдяки яким не ушкоджуються сусідні ділянки металу. Спеціальної регулюючої ручкою, навинчивающейся на різьбовий кінець присоски, починають витягувати метал. Після виправлення дефекту, прилад демонтують, залишки клею змивають водою або використовують для цих цілей спеціальний склад.

Кельма і гумовий молоток проти вм'ятини на холодильнику

Важливо! Здійснювати механічний вплив на пошкоджену поверхню холодильника звичайним молотком категорично заборонено. Порушення лакофарбового покриття вже не дозволить якісно виправити дефект самостійно.

Тому для проведення рихтування знадобляться кельню і гумовий молоток. Не маючи досвіду виконання таких робіт, краще віддати перевагу інші способи. Попередньо необхідно очистити поверхню. Далі периметр вм'ятини прогрівається феном, після чого кельмою повністю перекривається місце дефекту. Несильні удари по кельми дадуть ефект резонансу, в результаті чого вм'ятина повинна виправитися.

Виправлення дефекту впливом стиснутого повітря

Якщо вдома є балончик зі стисненим повітрям, який використовується для чищення комп'ютера та комплектуючих від пилу, то для виправлення пошкодження можна скористатися ним. Перевернувши балончик догори дном, необхідно розпорошити невелика кількість речовини. При такому способі утворюється холодний конденсат, який остудить металеву поверхню до температур стиснення. Якщо повернути поверхні до початкового стану не відбулося, має сенс повторити процедуру ще кілька разів.

Декорування вм'ятини

Шпаклівка на допомогу

Декорувати кидається в очі дефект можна за допомогою грунтовки і шпаклівки. Спочатку необхідно провести зачистку ділянки наждачним папером з дрібною зернистістю, потім заґрунтувати нерівність. Після висихання ґрунтовки вм'ятина зашпаровуються. Бажано, щоб колір шпаклівки був дуже близький до кольору самого холодильника. Як правило, вкрай рідко пошкоджену ділянку після виконаних робіт виявляється непомітним, особливо якщо мова йде про глянсової поверхні.

Інші декоративні засоби

Якщо ідеального результату зі шпаклівкою отримати не вдалося або бажання виконувати ремонтні роботи просто немає, можна спробувати закрити дефект декоративними магнітами. Крім магнітів варто скористатися спеціальними декоративними плівками, які чудово приховають всі пошкодження. На ринку представлено безліч оригінальних дизайнерських рішень, знайти підходящий варіант буде легко.