Чому холодильник заморожує продукти

Однією з найпоширеніших проблем з холодильником є зниження температурного режиму усередині холодильної камери до стану, коли продукти буквально заморожуються. Відбувається це в будь-якій частині камери, незалежно від розташування продукту. Впоратися з подібною проблемою, часто мають можливість тільки професійні майстри. Але в деяких випадках причина поломки банальна і легко усувається самостійно.

Що перевірити в першу чергу?

Перше, що потрібно зробити, це перевірити важіль терморегуляції. Можливо, він збився або спочатку була виставлена невірна температура. Вона повинна бути в межах 2-3,5, а в новітніх моделях холодильних камер в межах від +4 до +6 градусів.

Трапляється така помилка досить рідко, але перевірити варто, так як бували прецеденти. Якщо виявиться, що причина саме в терморегуляторі, виправити проблему буде нескладно самостійно. Для цього достатньо просто виставити необхідний температурний режим.

Важливо! У більшості сучасних моделей побутової техніки присутня кнопка суперзаморожування. Цей момент також потрібно негайно перевірити, так як хтось з домашніх міг випадково включити цей режим і продукти стали заморожувати.

Існує ще кілька причин, за якими холодильник може сильно морозити укладені в нього продукти. Однак професіонали все ж радять в першу чергу перевірити налаштування побутового приладу. Особливо часто трапляються непорозуміння з новою технікою, коли господарі ще не особливо вміють нею користуватися і налаштовувати потрібні режими.

Причини несправності

Експерти виділяють шість причин виникнення несправності. Кожна з них може вивести з ладу новий або який побував в дії холодильник і зіпсувати укладені в нього продукти. Розглянемо кожну версію поломки:

  • неправильні налаштування важеля термостата (про це вже сказано вище, господар міг випадково виставити неправильний режим або встановити занадто низьку температуру в камері);
  • пошкодження ущільнювальної прокладки на дверцятах холодильника (ознаками подібної несправності можуть стати незастывшая калюжа біля дверцят і полій на стінці камери, відновити цілісність ущільнювача можна самостійно, тут впоратися навіть людина без спеціальних навичок);
  • забилися дренажні отвори (під ящиками для овочів і фруктів є спеціальні дренажі, які іноді мають властивості засмічуватися, тоді конденсована вода, стікаючи по задній стінці, потрапляє в дренаж і замерзає там, попутно заморожуючи розташовані поруч продукти, впоратися з проблемою можна шляхом очищення системи відводу спринцюванням);
  • витік фреону (проявляється через мікротріщин або тромбів, виявлених в системі охолодження, досвідчений майстер зможе швидко і точно вирішити проблему);
  • вихід термостата з ладу (його потрібно продзвонити спеціальним тестером і, якщо він не відповідає, доведеться міняти на новий, з проблемою може впоратися майстер по роботі з подібними побутовими приладами);
  • залипання регулювального клапана (він повинен регулювати перемикання режимів, але цього не відбувається, виною всьому вихід з ладу клапана, потрібно буде знайти його і замінити на новий, робочий клапан).

Важливо! Якщо у людини немає впевненості в тому, що він здатний самостійно впоратися з поломкою, краще звернутися в спеціальний сервіс, де працюють досвідчені майстри. В іншому випадку самостійна лагодження може закінчитися ще більш складною поломкою.

Зазначені рекомендації та причини несправностей підходять практично для всіх моделей і фірм, що виробляють холодильники. Винятком можуть стати тільки ультрасучасні моделі з великою кількістю сторонніх режимів та інноваційними системами охолодження.

Способи самостійної лагодження

Приступати до ремонту холодильника своїми руками можна тільки в тому випадку, якщо людина впевнена у власних силах і має хоча б віддалене уявлення про внутрішню будову побутового приладу. Прокрутити термостат або замінити гумку ущільнювача нескладно, з цим впоратися практично будь.

Інша справа, якщо причиною заморожування продуктів є пошкодження регулювального клапана або витік фреону. Роботи навряд чи можна проводити самостійно. При виникненні подібної ситуації потрібно пошукати надійну майстерню, де досвідчені фахівці швидко і якісно виконають ремонт.