Види сейфів

У це важко повірити, але звичайний металевий шафа з товщиною стінок від 2 до 5 мм і порівняно надійним внутрішнім замком теж можна вважати сейфом. З нульовим класом опору, але досить безпечним сховищем, придатним для використання у добре охоронюваних місцях. Якщо ж є необхідність в домашній захисту матеріальних цінностей, то варто підібрати щось більш серйозне.

Види сейфів

Маленькі і великі, солідні і не дуже, якісні сейфи завжди справляються з покладеними на них завданнями. Але тільки за умови правильної їх постановки. А от щоб не промахнутися з вибором, варто трохи докладніше познайомитися з особливостями різних моделей.

За призначенням

Меблеві сейфи підходять для тимчасового зберігання матеріальних цінностей. Невелика вага і компактні розміри дозволяють розмістити його на полиці шафи, сховавши тим самим від цікавих поглядів. Розкрити таке сховище не надто просто. Навіть незважаючи на те, що часто в ньому всього один замок.

Офісні сейфи —більш громіздкі варіанти, здатні вмістити велику кількість різноманітної документації. Вони призначені для використання в приміщеннях, що охороняються, тому особливою стійкістю до злому зазвичай не відрізняються. Зате досить часто здатні зберегти документи навіть у разі пожежі.

Збройові домашні сейфи можуть бути великими і маленькими — покупцеві пропонується вибрати саме той, який більше підходить для його арсеналу. Обов'язкова умова — окрема поличка для зберігання боєзапасу, яка іноді навіть оснащується власної дверцятами. Якщо ж власник не бажає приховувати зброю від сторонніх очей, то його увазі будуть запропоновані моделі з прозорою панеллю з бронестекла.

Депозитний сейф найчастіше можна побачити в торговому центрі — це один з основних елементів платіжних автоматів. Щоб покласти в нього хрустку купюру достатньо відправити її в приймач. А от щоб дістати, потрібно відкрити замкнене на кілька замків надійне сховище. У побуті часто використовується як оригінальна скарбничка.

DATA-сейф призначений для зберігання носіїв інформації. Не може похвалитися великим корисним об'ємом, але і флешки з плівками багато місця не займають. Але зовнішні габарити вселяють повагу, адже крім захисту від злому передбачена і теплоізоляція.

За ступенем безпеки

За цим параметром сейфи діляться всього на 3 категорії:

  • зламостійкі;
  • вогнетривкі;
  • вогнезломостійкі.

Перші мають 12 класів надійності (починаючи з нульового). Для домашнього користування зазвичай вибираються 1-2 класи. Для підприємств, що піклуються про збереження важливої інформації, підходять 2-3. А ось у фінансових установах використовуються 4-5. Сейфи шостого і вище класів опору виготовляються тільки на замовлення. Тому вірити продавцю, який настирливо пропонує придбати «вісімку» не варто — часто це навіть не «п'ятірка».

Стійкість до злому регламентується державними і міжнародними стандартами, тому всілякі ТУ від виробника бажано обходити стороною.

Вогнетривкі сейфи не відрізняються високим рівнем захисту від злому, але здатні уберегти вміст від жару. Розрізняють три класи вогнестійкості.

  1. Б — призначений для зберігання паперів. У разі пожежі певний час зберігає всередині температуру не вище 170 º. Втім, деякі види документів після такого «висушування» все-таки приходять в непридатність.
  2. Д — гроші та інші цінності не постраждають від жару, тому що в сейфі утримуються «комфортні» 70º.
  3. ДИС — призначений для зберігання електронних носіїв інформації, тому при пожежі температура всередині не перевищує 50º.

Стоять перед абревіатурою класності цифри вказують на максимальний час, протягом якого температура у сховищі гарантовано не підвищиться. Це можуть бути 30, 60, 90 або 120 хвилин. Так, маркування 120 ДИС на внутрішній стороні дверцят гарантує двогодинне збереження температури не вище 50с в сейфі, навіть якщо його помістити в піч, розжарену до 1000ºпо цельсієм.

Вогнезломостійкі поєднують якості обох аналогів, але для досягнення цих цілей виробникам доводиться робити конструкції дуже масивними. Моделі зазвичай виготовляються на замовлення.

За типом установки

Вбудовувані — не відрізняються великими розмірами, оскільки розміщуються і додатково закріплюються всередині стіни або підлоги. Популярність придбали завдяки можливості їх замаскувати. Деякі виробники навіть зробили ставку на маскування у моделей з невисоким рівнем взломостойкості — відрізнити їх дверцята від настінних годинників, розетки або інших звичних погляду людини речей просто неможливо.

Підлогові варіанти громіздкі, але забезпечують великі місткість і рівень захисту. Зазвичай зовнішній корпус кріпиться до підлоги і стін, що разом з пристойним вагою робить винос сейфа неможливим. Зазвичай маскується під меблі.

Мобільні сховища відрізняються легкістю і компактністю. У цю категорію входять кешбоксы, автомобільні або меблеві сейфи. Їх важко зламати, але легко забрати, якщо власники завбачливо не закріплять на поверхні масивної.