Як замінити батарейки в сейфі

Сейф — дуже корисна річ в будинку. В ньому можна спокійно зберігати будь-які речі, які мають цінність: від готівки до прикрас. Найголовнішою його перевагою, звичайно ж, є механізм з кодом, який працює не просто так, а за допомогою батарейок. І через деякі проміжки часу їх потрібно змінювати, інакше електронний механізм може відключитися в самий невідповідний момент.
У процедурі заміни батарейок немає нічого складного, тому з неї цілком реально впоратися самостійно. Важливо стежити за регулярністю цього дії і заздалегідь докуповувати кілька упаковок батарейок. Про те, куди саме вставляти батарейки і що слід врахувати під час роботи, ви дізнаєтеся в цій статті.

Види сейфів

Для початку потрібно визначити вигляд вашого сейфа, якщо ви точно не знаєте. Адже існують різні моделі, для кожної з яких будуть діяти свої правила.

Батарейки використовуються в тих пристроях, де є електронний замок.

ВАЖЛИВО! Якщо ви вчасно не замінити батарейку, відкрити сейф не вийде.

Доведеться звертатися до професіоналів, які зламають його і вимагатимуть також додаткову плату. Щоб цієї прикрої неприємності не сталося, краще всього не забувати про необхідність заміни, адже вся процедура займає кілька хвилин, але економить час і гроші.
Розрізняють такі види сейфів:

  • зламостійкі;
  • вогнезломостійкі;
  • пожежостійкі;

Це загальні категорії, які використовуються тими, хто не збирається особливо заглиблюватися в тему. Але продавці і різні професіонали виділяють ще багато різних видів у відповідності з особливостями пристроїв та їх функціями.
Наприклад, як зрозуміло з назви, зламостійкі сейфи можуть протистояти різним зломів, але безсилі перед пожежею, за винятком відразу ж погашеної. Всередині цієї категорії є ще класи взломостойкості, яка залежить від того, де буде стояти сейф і що захищати. Огневзормостойкие моделі — це ідеальний захист ваших цінностей, але далеко не кожному вони по кишені.
Перед тим, як купувати якусь модель, потрібно задуматися про те, що потрібно саме вам, щоб підібрати ідеально підходить сейф як по функціональності, так і по вартості.
Можна розділити пристрою на види за іншою ознакою: місцезнаходженням відсіку для батарейок. Він може знаходитися всередині або зовні. Це ще одна деталь, яка заслуговує уваги, щоб надалі без проблем поміняти батарейку.

Як підготувати сейф до заміни

Коли всі особливості вашого сейфу були вивчені, можна приступати до заміни. Але перш ніж починати роботу, потрібно підготуватися до процедури.
Ви вже знаєте, яка у вас модель, тому тепер потрібно з'ясувати, які саме батарейки до неї підходять. Вони розрізняються по потужності. Необхідна інформація в більшості випадків надана в інструкції, а при її відсутності, потрібні відомості можна швидко знайти в інтернеті.
Якщо попередні батарейки ще не розрядилися або відсік знаходиться зовні, то ніяких проблем виникнути не повинно і особливої підготовки не потрібно. А от у випадку, коли відсік знаходиться всередині, а електроенергія в механізмі зовсім закінчилася, доведеться повозитися. Потрібно буде зняти кришку, яка прикриває кодову панель. Для цього знадобиться аварійний ключ, що йде в комплекті з такими моделями.
Якщо він був загублений, то доведеться звертатися в сервісну службу.

Інструкція по зміні батарейки

Найлегшим варіантом буде знову ж заміна батарейок в сейфі, де відсік знаходиться зовні. Потрібно просто відкрити його за допомогою спеціального натискання, або викруткою і помістити туди енергоносії. Обов'язково дотримуйте полярності і намагатися не замикати контакти пристрою. Потім відсік закривається.
Перевага електронного замку ще й у тому, що навіть якщо енергія вже закінчилася, кодовий замок збережеться, тому відразу ж після заміни ви зможете його відкрити.
У разі, коли бокс знаходиться всередині, можна також спробувати живити механізм енергією за допомогою клеммов, які знаходяться на панелі. Не забувайте про правила безпеки і полярності.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відсіки бувають різними. І до кожного з них підійде тільки певний тип батарейок.

Вони відрізняються за кількістю батарейок, які можна помістити, розміром, розташуванням і багатьом іншим факторам. У кожної моделі, в залежності від кількості електроенергії, яку потрібно механізму, різні бокси.

Незважаючи на те, що загальна інструкція по заміні практично для кожного сейфа однакова, у кожного боксу можуть бути свої особливості, не знаючи яких, ви можете зіпсувати весь механізм.

Тонкощі зміни та рекомендації

Найголовніше — вчасно проводити заміну. Фахівці рекомендують робити це не рідше, ніж раз на рік або відразу ж після того, як спрацює оповіщення про зниження напруги. Після того як такий сигнал з'являється, сейф буде відкриватися ще близько 50 разів, але ризикувати не варто.
Найкращими батареями, які радять ставити в сейфи, є алкаиновые і літієві.
Будьте обережні під час всіх операцій, здійснених гайковим ключем або викруткою — якщо ви ніколи раніше не користувалися цими інструментами, то можна легко зіпсувати механізм, а це обернеться дорогим і довгостроковим ремонтом. Незважаючи на те що процедура сама по собі нескладна, деякі моделі можуть мати велику кількість особливостей і труднощів, при яких навіть заміна батарейок може привести до плачевного результату. У такому випадку краще відразу звернутися до професіоналів, а не випробовувати долю.
Тепер ви знаєте, як замінити батареї в сейфі і з якими труднощами можна зіткнутися під час цього процесу.