Оформлення вікна в спальні

В будь-якому будинку спальня є важливим місцем, адже саме тут людина може відпочити і розслабитися, забути про свої проблеми. Для того щоб зробити це місце затишним, необхідно застосувати певні знання. Одним з етапів створення затишної кімнати стане оформлення вікна в спальні.

Основні принципи

Етап оформлення вікна є завершальним при створенні якогось образу. Зверніть увагу, що вікно виступає в якості основної деталі в інтер'єрі, тому дуже важливо зі знанням справи поставитися до його оформлення.

Враховуйте рівень освітленості приміщення, цей параметр залежить від розташування вікна відносно сторін світу. Також дуже важливий загальний дизайн. Цілком зрозуміло, що загальний інтер'єр оформлення буде залежати від того, для кого призначена кімната.

Важливі і такі параметри, як конструкція вікна, колір рами, матеріал, з якого вона виготовлена, розмір і наявність підвіконь. Для того щоб контролювати рівень освітленості приміщення, необхідно використовувати штори, ролети, жалюзі. Фахівці використовують безліч різних трюків, що дозволяє їм візуально змінювати параметри кімнати.

Колірне рішення і вибір штор

Колірне рішення, яке ви оберете і дизайн повинні правильно поєднуватися, адже від цього багато залежить. Наприклад:

 • Для оформлення кімнати в класичному стилі підійдуть штори, пошиті з важкої тканини непомітних відтінків.
 • Якщо мова йде про оформлення кімнати для дитини. Фахівці, навпаки, рекомендують вибирати серед яскравих колірних рішень.
 • Для темних кімнат краще вибрати помітні кольори.
 • Оформляючи спальню в стилі Прованс, віддайте перевагу ніжним відтінкам.

ДОВІДКА. При виборі кольору виробу. Необхідно орієнтуватися на палітру меблів і білизни, загального інтер'єру.

Штори, виконані в нейтральних тонах, зможуть прикрасити приміщення, оформлене в будь-якому стилі. Добитися цікавого ефекту можна, якщо при виборі штор віддати перевагу портьєрам з різним колірним рішенням і принтом.

ВАЖЛИВО. Штори потрібно підбирати таким чином, щоб вони гармоніювали з кольором оздоблення стін. Враховуйте який візуальний ефект для вас важливий. Холодні тони дозволяють візуально розширити кімнату.

Варіанти оформлення

При виборі самих штор і методу їх кріплення, дуже важливо продумати все до дрібниць, а зокрема, наскільки зручно буде експлуатувати. Розглянемо різні варіанти оформлення:

 • Вузьке вікно. Якщо це саме ваш випадок, дизайнери не рекомендують вибирати занадто масивні варіанти штор. Краще підібрати щось ніжне як по фактурі, так і за кольором.
 • Панорамне вікно. В цьому випадку рекомендовано вибрати прозорий матеріал для штор. Якщо хочете, пошейте потрійні штори або ж модель в японському стилі з тканинними екранами.
 • Эркерное вікно. Як правило, такі конструкції виконуються з кількома рамами. У цьому варіанті цілком доречно будуть виглядати римські штори або ж об'єднані драпіровки.
 • Приміщення з двома вікнами. При оформленні в цьому випадку вам продється дещо складніше. Якщо вікна розташовані на одній стіні, правильним і цікавим рішенням буде використовувати штору по всій стіні. Що стосується вибору забарвлення — орієнтуйтеся на загальний дизайн.

У будь-якому випадку незалежно від того, з яким вікном вам належить працювати, в першу чергу необхідно звертати увагу на загальний інтер'єр приміщення і вже відштовхуючись від нього вибирати параметри штор.

Сучасні виробники пропонують досить різноманітний асортимент штор, які відрізняються між собою не тільки кольором, але також і дизайном, і способом функціонування. Головне, не заплутатися в цьому величезному різноманітті вибору та зробити зважений вибір. Ваша кімната зможе кардинально змінитися в кращу сторону. Якщо ви підійдете до питання оформлення вікна виважено.

Додаткові елементи— важлива складова

 1. Серед додаткових елементів варто відзначити ламбрекен. Це горизонтальна драпірування, яка розташована у верхній частині штори по всій ширині карниза. Це відмінне рішення для класичних інтер'єрів, а також просторих кімнат.
 2. Гардини та портьєри. При використанні портьєри ви отримуєте можливість контролювати рівень освітленості кімнати. Гардина дозволяє днем контролювати яскравість світла в кімнаті.
 3. Якщо в кімнаті є балконні двері, необхідно віддати перевагу класичному варіанту штор. Можна виконати дві однакові гардини, щоб їх можна було розсовувати при необхідності відкривання дверей балкону.
 4. Для драпірування можна використовувати підхоплення у вигляді стрічок або шнурів з китицями, так можна оформити класичні штори.