Скриня дерев'яний підлогу своїми руками

На Русі здавна скрині використовували як місце для зберігання речей, сімейних реліквій або коштовностей. Вони не відрізнялися оригінальним дизайном, але міцність була надійною. Вид скринь неодноразово змінювався на протязі його історії. Столяри в XVII столітті до нього прикріпили ніжки і зробили осередку, так звичний скриня послужив прообразом сучасного комода.

Як зробити підлогу скриня з дерева

Своїми руками виготовити з дерева скриня не дуже складно. Він відмінно підходить для зберігання в ньому речей, в якості підставки або для подарунка до ювілею друзів. З його виготовленням можна впоратися навіть, не маючи досвіду. Він відмінно виглядає в сучасній квартирі, наприклад, в дитячій кімнаті, особливо якщо дизайн приміщення, оформлений в морському стилі.

Матеріали і інструменти

Для виробництва власними руками скрині доведеться запастися такими інструментами і придбати такі матеріали:

  • ножівка та лобзик (можна електричний);
  • саморізи;
  • шуруповерт;
  • пензлик малярна;
  • клейовий пістолет (будівельний для дерева);
  • наждачка;
  • лак і фарба.

Звичайно, необхідно приготувати дошки. Головне щоб цей матеріал був ретельно висушений. Тільки в цьому випадку готовий скриня зможе прослужити тривалий час і не деформувати, а також на ньому не з'являться тріщини.

Як зробити заміри і креслення

Спочатку необхідно продумати конструктивну особливість майбутнього виробу, а також його декоративна прикраса. Найбільш дешевий варіант — використовувати при виготовленні сосну. Але при цьому потрібно враховувати той факт, що сосна навіть при найменших коливаннях вологості повітря, втратить первісний вигляд. Недорогий також вийде скриня з вільхи. До того ж її м'яка структура дозволить імітувати дорогі породи дерева тропічних лісів.

Також потрібно вибрати місце, на яке планується поставити готовий скриня. Потім на папері накреслити його контури, щоб вирахувати розміри з врахуванням товщини деревини.

Зробивши малюнок скрині на папері, потім розкреслюють окремі деталі. Необхідно вирахувати розміри кожного елементу, щоб після розпилювання їх величини були ідентичними. Без підготовленого заздалегідь креслення приступати до розпилюванні деталей не варто. Швидше за все, будуть марно витрачені нерви і матеріал з-за допущених помилок.

Зверніть увагу! Можна вирізати деталі з паперу в натуральну величину і розклавши їх на дереві зробити розмітки. До розпилюванні можна приступати тільки після закінчення цього процесу.

Підлоговий скриня з дерева своїми руками: крок за кроком

Після ретельно промеренной викрійки і розпилювання деревних деталей скрині, можна приступити до його складання. Спочатку збирають разом бічні стінки, а потім до них кріпиться донна частина. В кінці монтується кришка. Вона повинна бути трохи менше по ширині, ніж основна частина короба.

Кришка збирається наступним чином: вирізані заготовки приєднують саморізами до досці, а місця кріплення прикривають декоративними куточками, або проводять шпатлювання в тон з деревом.

Потім кріплять декоративні петлі. Таким способом приєднують верхню і нижню частини і роблять кріплення для замку. Щоб кришка фіксувалася у відкритому положенні і не сильно запрокидывалась тому, з внутрішньої сторони закріплюються фіксатори.

Майте на увазі! Металеві ковані елементи продаються в готовому вигляді. Декорування ними не займе багато часу, але результат буде чудовий.

Після того як усі деталі з'єднані і прикріплені петлі можна приступати до декору. Рекомендується відшліфувати всю дерев'яну поверхню, для позбавлення від вад і закруглення країв. Потім дерев'яні деталі покривають лаком. Рекомендується використовувати спеціальні засоби, що створюють ефект старовини. Поверх нього наносять прозоре фінішне покриття. Крім цього, можна використовувати декорування технікою різьблення, інкрустацію або кування.