Абажур для торшера з ниток: майстер клас

Створення затишної атмосфери в будинку – захоплююча головоломка для кожної господині. Заповнення елементами декору своєї домашньої оселі викликає азарт і відчуття глибокого задоволення при демонстрації результату гостям. Речі, зроблені своїми руками, несуть особливу енергетику і відображають турботу і душевне тепло господарів будинку. Одним з таких особливих предметів ручного декору може стати абажур для торшера з ниток.

Матеріали і інструменти

Створення абажура з ниток не вимагає особливих матеріальних або вкладень. На створення маленького шедевра буде потрібно пару простих і зрозумілих складових:

 1. Повітряна кулька. Після намотування ниток, кулька буде відправлений на сушку на строк до двох діб, тому якість латексу краще заздалегідь протестувати.
 2. Нитки. Оптимальними за складом будуть лляні або вовняні, колір допоможе визначити колірна гамма інтер'єру кімнати.
 3. Клей ПВА. Про кількість клею краще потурбуватися заздалегідь, на один шар може піти більше однієї пляшки.
 4. Лапочка і патрон.
 5. Вазелін, будь жирний або силіконовий крем.
 6. Ножиці і широка пензлик.

Важливо! При створенні торшера з ниток своїми руками не варто нехтувати безпекою. Нитки є легкозаймистим матеріалом, тому лампочку для такого торшера варто передбачити світлодіодну, а патрон вибрати керамічний.

Абажур з ниток своїми руками: крок за кроком

 1. Надувати повітряну кулю. Розмір майбутнього абажура бажано визначити до початку робіт і акцентувати увагу на діаметрі при виборі кулі.
 2. Рясно змащуємо куля жирним кремом або вазеліном. Це робиться для того, щоб при висиханні нитки не приклеїлися до кульки.
 3. Самий копіткий етап – намотуємо нитки на кулю. У верхній точці кулі необхідно залишити коло під патрон, для чого на кулі попередньо робиться розмітка маркером. Намотувати нитки можна в довільному порядку, не надто турбуючись про послідовність — на останніх хвилинах роботи з нитками можна виправити дрібні недоліки.
 4. Закріплюємо нитки клеєм ПВА. Рясно змащуємо нитки широким пензликом. Слідів від клею після висихання не залишається. Для поліпшення зчеплення ниток з кулькою, його можна трохи «піддути».
 5. Відправляємо на сушку. До «хвоста» кульки прив'язується довга нитка, за допомогою якої куля можна підвісити на мотузку для білизни. Час повного висихання вироби залежить від вологості і температури в будинку.
 6. Лопаємо кульку і дістаємо через отвір під патрон.
 7. Для додаткового блиску кульку можна покрити лаком і дати просохнути.
 8. Вставляємо лампочку і патрон.

Важливо! Чим щільніше один до одного будуть лежати нитки, тим менше світла буде пропускати абажур.

З ниток та повітряної кулі можна зробити одиночний абажур для торшера, скласти композицію з декількох куль і надати їм форму виноградної кисті або скомпонувати новорічну гірлянду з мініатюрних кульок. Якщо бажана форма майбутнього абажура не куля, то можна заздалегідь підготувати каркас із проволоки, картону або пластикових пляшок, а замість ниток використовувати серветки.

Будь-яка творчість і рукоділля приносить масу задоволення від результату і процесу діяльності, стимулює нас жити гарно і натхненно, дарує гармонію і світлий настрій в домі.