Як оновити абажур для торшера своїми руками

Торшери є одними з улюблених і багатофункціональних джерел світла. Під дією часу та інших несприятливих факторів абажур може втратити свій привабливий зовнішній вигляд. Нерідко з'являється необхідність його оновлення у відповідності з новою стилістикою інтер'єру. Для цього зовсім не обов'язково звертатися до майстрів або купувати дорогі матеріали. Зробити красивий і незвичайний абажур можна своїми руками.

Особливості абажура

Абажур здатний створити неперевершену атмосферу тепла і затишку в приміщенні. Також він виконує захисну функцію для очей і може прикрасити будь-яку кімнату. Незаперечною перевагою є наявність великого вибору цих виробів. Можна вибрати різні форми і колірні рішення. Є можливість підібрати таку річ для будь-якої стилістичної спрямованості.

Особливістю абажура є те, що для його виготовлення потрібно ретельно підбирати матеріали і дотримувати техніку безпеки. Так, пластмаса при нагріванні може виділяти шкідливі речовини, а папір і картон будуть вигоряти в процесі використання. Тканина має властивість запалюватися. Особливо важливо тоді, коли потрібна реставрація торшера своїми руками.

ДОВІДКА! Щоб уникнути займання тканини або паперу рекомендується використовувати спеціальні енергозберігаючі лампочки.

Як оновити абажур своїми руками

Зробити красивий абажур зовсім нескладно, як це може здатися на перший погляд. Досить проявити трохи фантазії і знайти необхідні матеріали. Його можна виготовити з будь-яких наявних матеріалів. Для початку слід визначитися з призначенням виробу і виходячи їх цього вибрати відповідну колірну гаму, щоб гармонійно вписати його в інтер'єр приміщення. Досвідчені майстри радять для створення нового абажура скористатися каркасом від старого виробу. Однак його можна і змайструвати самостійно з дроту. Заздалегідь слід зробити вимірювання поверхні і підготувати необхідні матеріали та інструменти.

Абажур з паперу

Найбільш простим варіантом є обклеювання плафона шпалерами. Вибирати підходящу папір слід, висвітлюючи її лампочкою, щоб заздалегідь розуміти якої світ буде при включеному стані. Далі необхідно зробити виміри і відрізати підходящий шматок шпалер. Плафон знімають з ніжки освітлювального приладу і протирають спеціальним знежирюючим складом. Далі на нього наносять клейовий склад і приклеюють шпалери. Сильно притискати руками їх не рекомендується, оскільки можуть утворитися небажані повітряні порожнини і горбки. Після того як шпалери підсохнуть, абажур повертається на ніжку.

ВАЖЛИВО! Слід підбирати цікаву фактурну папір, а також використовувати колажі та інші фотошпалери. Можна роздрукувати будь-який вподобаний малюнок.

Абажур з тканини

Також легко прикрасити абажур шматочком підходящої тканини, що залишилася після оббивки м'яких меблів чи пошиття штор. Це дозволить гармонійно вписати торшер в загальне стилістичне рішення інтер'єру. Знадобляться відріз матеріалу, ножиці, двосторонній скотч, нитки та голки. Розглянемо процес виготовлення поетапно:

 • Для початку слід розібрати світильник і зняти з нього старе покриття. У підсумку повинен залишитися один каркас.
 • Тканина нарізати на рівні смужки. Для цього через однакові проміжки приблизно 2-4 див. необхідно зробити надсічки по напрямку нитки основи. Надалі їх можна розірвати. Довжина смужок може бути різним, але чим довше, тим краще, оскільки в подальшому не потрібно робити багато стикувань.
 • Далі отримані смужки необхідно пропрасувати праскою і видалити зайві нитки.
 • Одну із смужок закріплюють на верхній стороні каркаса. Зручно це зробити за допомогою нитки і голки, а також звичайного клею.
 • Стрічки можна накручувати як безпосередньо на сам каркас, так і на попередньо обтягнуту тканиною поверхню.
 • Цю смужку починають намотувати навколо верхнього і нижнього кілець каркаса. Кожен наступний шар повинен йти внахлест на попередній.
 • Коли смужка закінчиться з вивороту до нього пришивають наступну і продовжують процес обмотки до тих пір, поки стінки абажура не будуть повністю перекриті тканиною.
 • Потім слід оформити нижній і верхній край. Можна використовувати тканину контрастного кольору. З неї вирізають смужку по ширині близько 14 див.
 • Один з країв смужки підвертають на 2 см. і пропрасовують праскою, а з вивороту приклеюють двосторонній скотч.
 • Далі, поступово знімаючи захисний шар зі скотчу, стрічки приклеюють до плафону. Її загортають на внутрішню сторону.
 • Таким же способом прикрашають і нижній край. Залишок тканини зрізують.

УВАГА! Можна використовувати вже готові стрічки, куплені в магазині. В цьому випадку не доведеться робити обробку країв.

Інші рішення

Є безліч нестандартних способів як виконати ремонт абажура серед яких особливо слід виділити наступні:

 • В'язання чохла за допомогою спиць або гачка.
 • Декорування поверхні бісером, паєтками, гудзиками, мереживними вставками та іншими декоративними елементами.
 • Розпис тканини акриловими фарбами.
 • Конструювання різних форм з тканини та паперу.
 • Обмотування каркаса нитками та мотузками.
 • Застосування незвичайних матеріалів (старого сита і іншого посуду).

Освітлення – важлива складова будь-якого інтер'єру, що впливає на здоров'я і настрій людини. Змайструвати унікальне авторське виріб, якого точно не буде ні в одному магазині, можна своїми руками і не вдаючись до значних фінансових вкладень.