Який матеріал для змішувача краще — силумін або латунь?

Латунні і сілуміновие змішувачі у новому стані практично не відрізняються один від одного і обидва в перший час можуть стати прикрасою вашого дизайну. Проте помилка у виборі може стати вирішальною і позначитися на надійності і довговічності виробу.

Особливості змішувачів з латуні

Цей матеріал — суміш мідного і цинкового сплаву, при цьому останній надає кращу оброблюваність, завдяки чому кран коштує набагато дешевше аналога з чистої міді. Крім того, він наділяє латунь підвищеної корозестійкістю і здатністю переносити різкі температурні перепади, тому такі змішувачі можуть стабільно служити протягом тривалого періоду часу без втрат своїх експлуатаційних властивостей.

Спочатку латунь має світло-золотистий колір (із-за якого вона використовується і в ювелірній промисловості), але в більшості випадків крани покривають іншим матеріалом: нікелем, бронзою або хромом, причому останнім найчастіше. Хромована поверхня наділена дзеркальним блиском, але на ній залишаються розводи і відбитки пальців, тому вона вимагає більш частого очищення, ніж матова. Їй мають змішувачі, покриті нікелем.

Довідка. Існують також крани з покриттям, що є аналогом бронзового, характерний коричневий відтінок йому надають містяться в складі епоксидні смоли. Такий варіант набагато якісніше і надійніше, ніж вироби із чистої бронзи.

Також існують елітні позолочені або посріблені моделі, які будуть розкішно виглядати в багатих інтер'єрах.

Латунні змішувачі міцні, легко піддаються ремонту (причому європейські виробники сантехніки, як правило, використовують однакові типорозміри) і довговічні (термін служби досягає 5 років і довше), але мають і недоліки, наприклад, вони не дуже стійкі до подряпин і сколів, однак на робочі якості це не впливає.

Якщо ви купуєте латунний кран без поверхневого покриття, майте на увазі, що з часом на ньому утворюватиметься зеленуватий наліт, який, втім, легко видаляється підручними засобами. Крім того, вартість латунних кранів найчастіше занадто завищують.

Довідка. Зараз серед дизайнерів інтер'єрів з'явився тренд — різнокольорові змішувачі. Потрібний колір або візерунок їм надається за допомогою порошкового нанесення.

Латунні крани застосовуються абсолютно скрізь: в квартирах та громадських місцях, в кухнях і ванних кімнатах. Залежно від дизайну і покриття їх можна вписати в інтер'єр в будь-якому стилі: від класики до модерну.

Іноді виробники, бажаючи заощадити, виготовляють ручки латунних змішувачів з пластику. Це ненадійний варіант, якого слід максимально уникати.

Характеристики змішувачів з силуміну

Цей матеріал складається приблизно на 90% з алюмінію і на 10-15% кремнію (або, в більш складних сплавах, що містять інші легуючі елементи). Його винайшли в XX столітті і, крім сантехніки, використовували в авіаційному виробництві, а також у суднобудуванні та космічній сфері промислової діяльності. Сантехнічні пристрої з нього почали виготовляти відносно недавно.

Довідка. На даний момент на ринку сантехнічних пристроїв силумін займає близько 55 %.

Завдяки властивостям силуміну, кран характеризується легкістю, стійкістю до зносу і коррозиеустойчивостью. Крім того, він відрізняється пластичністю і простотою в обробці, тому існує величезна кількість дизайнерських рішень таких виробів. На ринку сантехніки можна знайти сілуміновие змішувачі на будь-який смак.

Але є у них недоліки, причому більш вагомі, ніж гідності. Це дуже маленький термін служби, який займає не більше року-півтора. Після цього користувачі таких змішувачів скаржаться на протікання і поломки, причому, ремонт в цьому випадку не рятує: при заміні прокладки або закладенні тріщин текти через деякий час виникає в іншому місці. Тому дешевше і ефективніше обійдеться тільки повна заміна пристрою.

Крім того, змішувачі із силуміну дуже швидко втрачають свій товарний вигляд, покриваючись подряпинами і потертостями. Внутрішня частина крана досить швидко покривається вапняним нальотом, який може призвести до засору.

Також сілуміновие змішувачі неймовірно тендітні: їх буквально можна зламати голими руками.

Може виникнути питання — для чого така сантехніка потрібна? Зазвичай крани з силуміну купують для дач, оскільки там ними користуються не так часто, як в будинках, і тому вони служать довше. При цьому у них, як правило, найнижча ціна з усіх матеріалів.

Довідка. З тієї ж причини їх купують для тимчасового житла.

Як відрізнити латунь від силуміну

Зовні вони не відрізняються один від одного — в обох може бути як блискуча, так і матова поверхня, а також найрізноманітніший дизайн. Але є деякі деталі.

Насамперед, це вартість. У силумінового змішувача вона завжди буде нижче, ніж у латунного. Так що за довговічність доведеться заплатити дорожче, проте в даному випадку вигода в 100% окупності.

Ще один нюанс — це вага. Силумін легше. Проте, так було до недавнього часу, зараз виробники навчилися додавати в нього важкі метали, щоб видати його за інший матеріал.

Обов'язково перевіряйте технічну документацію вироби: у ній має бути позначка «Ал». Якщо ж ви бачите букву «Л», то швидше за все, ви маєте справу з силуміном.

Змішувач з якого матеріалу краще

Однозначно це латунь. Силумін виграє лише вартістю. Однак через рік-півтора, коли потрібні численні ремонтні роботи, аж до повної заміни змішувача, все одно доведеться витратити гроші.

Як вже було сказано, цей момент не має значення, коли ваша головна мета — заощадити. Якщо ж для вас важливий довгий термін експлуатації — латунь лідирує з величезним відривом.

Ось ми і розібралися, чим ці матеріали розрізняються між собою і який з них краще за різними критеріями. А ось що з цього важливіше — вирішувати вам самим.