Термостатичний змішувач, що це і чим гарний?

Змішувач — одне з найпоширеніших сантехнічних пристроїв, адже зустріти його можна в кожному будинку. Але більшість моделей володіють істотним недоліком — залежністю від напору води в системі. Цей параметр не відрізняється постійністю, а тому з крана тече то гаряча, то холодна.

Удосконалити прилад, зробивши його справжнім помічником, можна за допомогою термостатичного пристрою. Виріб, що автоматично регулює температуру води, що подається, не можна назвати новинкою на ринку сантехніки. Однак на території Росії такі пристосування тільки починають набирати популярність, тому знайомі вузькому колу споживачів.

Змішувач з термостатом: що собою представляє і як працює

Жителі європейських країн славляться розумним підходом до використання ресурсів. Саме вони придумали різноманітні датчики температури та інші подібні пристосування, що дозволяють економити воду, тепло, електрику. Одним з таких приладів є змішувач з вбудованим термостатом.

Пристрій призначений для забезпечення стабільної температури води на виході, не залежною від її тиску у водопроводі. Виріб не тільки справляється з покладеним на нього завданням, але і зручно в управлінні, має ергономічний зовнішній вигляд. Ці параметри важливі для сучасних споживачів.

Простота конструкції і зрозумілий принцип роботи забезпечують тривалий термін експлуатації і недороге обслуговування.

Як працює сучасне сантехнічне виріб? Досить просто. Секрет пристосування полягає в спеціальному клапані:

 1. Невелика деталь чутливо реагує навіть на незначні зміни напору в одній з водопровідних труб.
 2. При наявності відхилення клапан регулює натиск в одній трубі, одночасно змінюючи його в іншій.

Вся робота пристрою проходить відповідно до заздалегідь заданих налаштувань. Наприклад, якщо в труби з гарячою водою тиск різко знижується, клапан обмежить подачу холодної в систему.

Користуватися виробом просто, впораються з ним навіть діти. Зовні пристрій практично не відрізняється від стандартного варіанту — ті ж «баранці» або рукоятки, зливний носик і корпус.

Різниця між звичайним змішувачем і пристроєм з термостатом полягає в конструкції важелів. Один з них необхідний для регулювання температури води, що подається, другий — відповідає за її натиск. Достатньо один раз задати необхідні параметри, і надалі необхідно буде лише відкривати кран.

Довідка. Щоб убезпечити підростаюче покоління, відрізняється підвищеним інтересом, змішувач з термостатом обладнаний спеціальним запобіжником.

Переваги термостатичного змішувача

Пристрій володіє рядом незаперечних переваг. Головне — регулювання температури води, що подається. Але є низка інших плюсів, які необхідно знати перед покупкою пристосування:

 1. Зручність використання. Виріб обладнано регулятором температури. Тому необхідність кожний раз виставляти її відпадає.
 2. Безпека. Навіть якщо в системі немає холодної води, запобіжник вбереже вас від можливих опіків.
 3. Економічність. Пристрій дозволяє більш раціонально використовувати ресурси. Оскільки температуру не доводиться налаштовувати при кожному використанні, вода не будуть даремно виливатися в систему каналізації.
 4. Простота в установці. Монтаж термостата не відрізняється від установки стандартного виробу.

До недоліків можна віднести залежність від наявності води. Якщо не буде холодної або гарячої води, клапан і запобіжник заблокують роботу пристрою. Однак у продажу можна знайти моделі, обладнані спеціальним перемикачем. В разі необхідності користувач може вручну відкривати клапан і продовжити користуватися змішувачем.

Коли варто встановлювати його

Фахівці рекомендують встановлювати термостат в наступних випадках:

 1. При частих перепадах температури в системі. Вони можуть виникнути, коли сусіди по стояку включають воду або при одноразовому використанні водопостачання в декількох приміщеннях. Крім того, в деяких будинках перепади температури трапляються регулярно по незалежних від мешканців причин.
 2. При застосуванні водонагрівачів накопичувального типу. Існують два варіанти: електричний та газовий. В залежності від використовуваної моделі, вода може підігріватися до 85 градусів. При раптовому вимиканні холодної води під час прийому душу або миття посуду зі стандартним змішувачем ви ризикуєте отримати серйозні опіки.
 3. При використанні газових колонок проточного типу. При застосуванні такого типу нагрівачів досить складно налаштувати необхідну температуру. Особливо важко це зробити в разі регулярних стрибків напору в трубах. Змішувач обладнаний термостатом, позбавить від цих проблем і зробить використання газових колонок комфортним. Крім того, в роботі деяких моделей газових колонок часом трапляються збої, з-за чого включається максимальна подача газу. У цьому випадку термосмеситель просто необхідний — він убезпечить вас від опіків.
 4. Якщо в сім'ї є діти. Малюки — народ вкрай допитливий. Тому поширені ситуації, коли дитина самостійно включає гарячу воду і обпалюється. Щоб цього уникнути, встановіть сучасний змішувач у ванній і на кухні.

Види змішувачів з термостатом для душу

Існує кілька варіантів: спеціалізовані та універсальні. Перші призначені для роботи з конкретним виробом: ванна, раковина, біде, душ. Другі вважаються універсальними і сумісні з різноманітною сантехнікою.

Для душа виробляють наступні варіанти:

 • водяний термостат для душу, не має спеціального носика;
 • вироби, що включають крім обов'язкових елементів лійку, перемикач подачі води, слив — вони можуть бути різної форми, але частіше зустрічаються моделі у вигляді трубки, яка закінчується перемикачем;
 • для душової кабінки випускаються моделі без лійки і зливу — всі елементи конструкції з'єднуються за допомогою невеликих трубочок;
 • спеціальні вироби для душу з гідромасажем, де особливо важливо підтримувати постійний сильний напір води.

Крім того, залежно від функціональності термосмесители для душу поділяються на два види:

 1. Механічні. Вони оснащені стандартним управлінням: баранці, вентилі або рукоятки. З їх допомогою виставляється комфортна температура води. Переваги виробу — швидке реагування на зміну напору, тривалий термін експлуатації.
 2. Електронні. Управління здійснюється за допомогою сенсорної панелі. На дисплеї відображається температура термостата і натиск. Вироби зручні і прості в використанні, а також дозволяють проводити точкові налаштування.

Сучасна сантехніка має масу достоїнств, істотний недолік полягає лише у вартості. Саме вона заважає широкому поширенню економною, комфортною сантехніки. Але придбання швидко окупає себе, так як робить витрата води економним, а значить, зменшує плату за комунальні платежі. Крім того, воно незамінне для сімей з маленькими дітьми, адже термостат здатний уберегти цікавих малюків від опіків.