Як вибрати і змінити шланги на кухонному змішувачі

Як всім давно відомо — рветься там, де тонко. А найтонше місце в зв'язці змішувача і водопроводу — це підводить воду шланг. Пропрацювавши певний час, він починає пропускати воду. Сам же змішувач продовжує працювати. Усунути несправність дуже просто — потрібно тільки замінити шланги. Єдине, що необхідно для цього — придбати потрібну заміну та не помилитися у виборі.

Які бувають з'єднувальні шланги для змішувача, їх пристрій

Всі існуючі шланги можна поділити на кілька видів:

 • для гарячої води — вони легко визначаються по наявності ниток червоного кольору в оплітці;
 • для холодної води — колір ниток у них синій;
 • універсальні — вироби з синіми і червоними нитками.

Розрізняються шланги і самої опліткою, яка впливає на деякі їхні якості:

 1. Армування алюмінієм. Зараз вже дуже складно знайти подібні вироби. Їх основним плюсом можна назвати низьку вартість, але вони швидко приходять в непридатність. Крім того, вони не розраховані на високий тиск. Але найгірше те, що подібні вироби схильні до корозії. Якщо є підвищена вологість, обплетення швидко псується, а потім вже й сама гума виходить з ладу. Подібні шланги непридатні для ванній, на кухні їх ще можна встановити.
 2. Нержавіюча оплітка. Найбільш поширена. Завдяки стійкості до вологи, збільшується термін експлуатації. Виріб може витримати більше десяти атмосфер тиску і його можна встановлювати не тільки на кухні, але і у ванній кімнаті.
 3. Оплетка з нейлону. Дозволяє поліпшити якість експлуатації. Термін служби такого виробу досягає п'ятнадцяти років, так і витримує тиск більше, ніж двадцять атмосфер. Подібна продукція коштує досить дорого, а так як в умовах побуту не виникає потреби в таких характеристиках, то їх зазвичай не застосовують.

Довідка. У продажу можна зустріти шланги, в яких гума замінена на каучук, коштують вони більше, але і набагато якісніше. Додатково на оплітку наносять шар силікону, завдяки чому функціонує шланг до двадцяти років.

Сильфонні шланги виділяють в окрему категорію, хоча вони бувають також гнучкими. По суті, це гофра з металу — вона гнучка, але міцна. Ніякої гуми в цих виробах не використовується.

Кінцевий фіксатор і штуцер з'єднуються з гофрою за допомогою зварювання — це робить конструкцію більш надійною. Така підводка спокійно прослужить більше двадцяти п'яти років, витримуючи температури в двісті п'ятдесят градусів. Зазвичай для виготовлення використовують нержавіючу сталь, але в більш дорогих моделях застосовується латунний або мідний матеріал.

На сантехнічному ринку це новий виріб і підробок на нього ще не існує. Коштує така продукція значно дорожче, ніж аналоги.

У всіх шлангах можна виділити наступні елементи:

 • прокладки для герметизації з'єднань;
 • ніпель з латуні або сталі;
 • внутрішній шланг з гуми або каучуку;
 • захисну оплітку;
 • прес-гільзу;
 • сполучний штуцер;
 • накидну гайку.

Увага! Шланги мають різну довжину. У магазинах можна зустріти варіанти від півметра до двох метрів. Потрібно ретельно проводити виміри перш ніж купувати. В іншому випадку доведеться робити додаткове нарощування.

Самі штуцера також відрізняються розмірами. Краще вибирати продукцію з довгим штуцером — вона більш зручна.

Як підібрати шланг для змішувача

Вирушаючи в магазин за новим шлангом, потрібно ознайомитися з інформацією на етикетці. На ній є всі технічні дані. Перевірте відповідність діаметру і типу кріплення.

Крім цього, слід зважити виріб у руках. Якщо оплетка виконана з алюмінію, воно буде набагато легше того, у якого оплетка зі сталі. Зазвичай, якщо оплетка алюмінієва, штуцер не дуже якісний. Такий виріб довго не пропрацює. Не слід купувати продукцію з пластиковими штуцерами. Також потрібно врахувати наступне:

 1. Якщо шланг погано гнеться, то його не рекомендується купувати. Відсутність гнучкості явно сигналізує про низьку якість.
 2. Прес-гільза повинна бути зроблена з нержавіючої сталі. Зверніть увагу, наскільки якісно вона тримається.
 3. Накидні гайки не повинні бути надто легкими й тонкими.
 4. Від низькосортної гуми відчувається вельми неприємний запах. Краще не купувати таку продукцію.
 5. Якщо купуєте виріб для гарячої води, то дивитися треба на маркування.
 6. Довжину треба вибирати такий, щоб нічого не провисало і не натягалося.
 7. Не грає ролі країна виробника. Іноді продукція вітчизняних фірм набагато краще, ніж закордонних.

Як поміняти шланг змішувача

Заміна підвідних шлангів проводиться наступним чином:

 1. Першим ділом потрібно перекрити воду.
 2. Старий виріб обережно витягуємо, попередньо відкрутивши підводку від змішувача. Намагаємося не застосовувати зайву силу.
 3. Накручуємо ФУМ-стрічку на різьбове з'єднання і затягуємо шланг.
 4. Тепер знову включаємо воду і дивимося, наскільки якісно зроблено з'єднання. Якщо протікання немає, значить збірка зроблена вірно.

Якщо видно патьоки води, то воду знову відключаємо і перевіряємо з'єднання. Можливо, забули поставити прокладку, тому і є протікання, а може ФУМ-стрічку замало намотано на різьбу.