Як випрямити волосся плойкою

Прямі блискуче волосся — запорука доглянутою зачіски і привабливого зовнішнього вигляду. Більш того, прямі волосся ніколи не вийдуть з моди. Якщо вони у вас від природи кучеряве або хвилясте, але спеціального прасування не виявилося під рукою — не переживайте. Можна скористатися плойкою для завивки. Виявляється, вона може не тільки накрутити, але і виконати абсолютно протилежне завдання — зробити волосся ідеально гладкими і рівними.

Як випрямити волосся за допомогою плойки

Для того щоб провести процедуру випрямлення, вам знадобляться:

 • циліндрична плойка;
 • гребінець;
 • гумка або шпилька для волосся;
 • термічна захист;
 • засоби для укладання.

Для початку вимийте голову з шампунем і кондиціонером. Ретельно промийте, щоб не залишилося слідів мильних засобів. Підсушіть голову рушником і обережно розчешіть волосся гребінцем з рідкими зубами або пальцями. Нанесіть на вологе волосся термозахист у вигляді спрею або гелю від коренів до самих кінчиків. Також на цьому етапі можна скористатися мусом для об'єму та пишності. Також існують і засоби для розгладження: вони потрібні тим дівчатам, які від природи мають кучеряве, кучеряве волосся. Висушіть волосся феном або природним шляхом.

ВАЖЛИВО! Ніколи не випрямляйте мокрі пасма! У такому стані вони будуть ще сильніше схильні випаровуванню вологи, і можуть стати ще більш неслухняними і січеться.

Розділіть волосся на дві частини: верхню закріпіть гумкою або шпилькою, а нижню розчешіть і розподіліть рівно по спині. Підключіть плойку до електромережі і нагрійте до необхідної температури. Після світлового сигналу про нагріванні приступайте безпосередньо до вирівнювання.

Візьміть невелику пасмо з нижнього шару. Відкрийте затискач на інструменті, і затисніть локон біля коренів. Повільно проведіть плойкою до самих кінчиків і відкрийте затискувач. Таким чином опрацюйте спочатку весь нижній, а потім і верхній шар. Постарайтеся випрямляти у особи більш дрібні пасма, щоб захопити всі дрібні волоски і красиво оформити особа.

Обережно причешитесь для додаткового обсягу. Зафіксуйте зачіску лаком або змастіть парою крапель масла для укладання, щоб надати їй м'якість і блиск. Цей етап залежить від ваших переваг і цілей.

Які критерії врахувати при виборі плойки

Складно порівняти плойку з праскою по ефектності і випрямляючих властивостей. Однак правильно підібраний інструмент виконує процедуру не гірше, ніж спеціально для цього створений. Якщо ви плануєте робити випрямлення досить рідко, то використання плойки — це додаткова можливість не витрачати гроші на непотрібний агрегат.

При її виборі зверніть увагу на наступні критерії:

 1. Тип покриття. Сучасні плойки випускають в металевому, керамічному, тефлоновом і турманлиновом покритті. Перший варіант — самий невдалий, оскільки він негативно впливає на волосся, руйнуючи його структуру і роблячи ламкими і сухими. Інші типи покриття активно використовуються в перукарні індустрії, тому що мінімально впливають на локони і не видаляють з них всю вологу.
 2. Наявність затиску. На вашому інструменті повинен бути спеціальний затискач на всю довжину плойки для утримування пасма, інакше використовувати його в якості випрямляча буде неможливо. Справа в тому, що на сучасних циліндричних плойках для швидкості використання затискачі можуть бути відсутніми.
 3. Діаметр. Ідеально для випрямлення підійдуть агрегати діаметром понад 2,5 мм. Використовувати менший прилад теж можна, але для обробки всієї голови вам знадобиться набагато більше часу.
 4. Функція іонізації. Така опція не характерна для більшості подібних інструментів, проте її наявність дозволить позбутися від накопичення статичної електрики.
 5. Регулювання нагріву. Багато плойки оснащені кнопкою зміни температури, щоб не пошкодити волосся.

ВАЖЛИВО! Якщо ваші волосся тонкі або пофарбовані, не нагрівайте прилад вище 100 °C. Якщо ваші локони досить товсті або кучеряве, можна підняти температуру від 100 до 160 °С. В будь-якому разі не нагрівайте плойку вище 200 °С, це загрожує спаленням волосків.

Як зберегти здоров'я волосся, використовуючи плойку

Інструменти для укладання завжди працюють на високих температурах. Щоб уникнути зайвого пошкодження волосся, дотримуйтеся простих правил:

 1. Ніколи не розігрівайте плойку до максимуму.
 2. Використовуйте засоби для термозахисту до початку випрямлення. Вони випускаються у формі спрею, гелю, сироватки, мусу або пінки, крему або лосьйону. Підберіть варіант, який підходить для вашої густоти і текстури волосся.
 3. Працюйте тільки з попередньо висушеними волоссям.
 4. Уникайте приладів з металевим покриттям.
 5. Не затримуйте більш ніж на 2-3 секунди плойку на одному місці.
 6. Регулярно чистіть прилад від залишків засобів для укладки, щоб вони не горіли на ній.