Плойка або утюжок для локонів що краще

Будь-яка жінка мріє мати гарне волосся, однак далеко не кожну представницю прекрасної статі природа нагородила розкішними локонами. На сьогоднішній день існує безліч способів завивки, від бігуді до хімічної. Однак найбільшу популярність придбали плойки і прасування для створення локонів, дозволяють щодня змінювати свій образ, не завдаючи шкоди волоссю.

Характеристики і особливості плойки

Плойка – електроприлад для завивки, який представляє собою стрижень нагрівається, на який накручується пасмо. Робоча поверхня щипців може мати наступні види покриття:

  • металеве;
  • титанове;
  • керамічне;
  • турмалінове.

ВАЖЛИВО! Керамічне і турмалінове покриття робочої області плойки завдає волоссю менше шкоди, ніж металеві поверхні, а також допомагає уникнути перегріву і спалення пасм.

Деякі моделі плойок забезпечені комплектом додаткових насадок, з допомогою яких можна домогтися різних ефектів: великих хвиль, спіралеподібних локонів, дрібних завитків. У лінійках деяких виробників представлені моделі з вбудованим феном, дозволяють створювати ефектну укладання прямо під час сушіння волосся.

Особливості праски для волосся

Основним призначенням прасування є випрямлення волосся, а не завивка, однак сучасні пристрої з безліччю додаткових насадок також підходять для створення привабливих локонів. Більшість прасок, представлених сьогодні на ринку, має регульовані режими нагріву, деякі моделі також оснащені електронним дисплеєм, що дозволяє контролювати температуру нагрівання і час завивки.

Пластини прасок виробляються з металу, кераміки, турмаліну і тефлону. При цьому варто враховувати, що прилади з металевими пластинами сильно перегрівають локони, приводячи до пошкоджень і роблячи волосся тьмяними. Керамічні та турмалінові пластини рекомендується використовувати не частіше 2-3 разів у тиждень. Покриття з тефлону завдає волоссю мінімальні пошкодження, зберігаючи їх еластичність і здоровий блиск, і підходить для щоденного використання.

Режими нагріву також грають важливу роль у правильному виборі і використанні приладу. Так, тонкі й ослаблені волосся варто підкручувати тільки на низьких температурах, а для укладання неслухняних і жорстких волосся можна виставляти максимальні нагрівання.

ВАЖЛИВО! Щоб мінімізувати пошкодження під час укладання, слід використовувати спеціальні термозахисні засоби, що попереджають витончення і пересушування пасм.

Порівняння прасування і плойки: які локони виходять

Головна відмінність плойки та прасування полягає в призначенні і результаті завивки. Так, плойка дозволяє отримати пружні завитки необхідного розміру, форма яких залежить від діаметра стрижня, однак результат такої завивки виглядає трохи штучно.

Залежно від використовуваного типу плойки і режиму роботи приладу можна отримати:

  1. Пружні кучері. На розігріту плойку накрутити пасмо і прогріти протягом 50 секунд. Не розчісувати до повного охолодження.
  2. Голлівудські хвилі. Для досягнення подібного ефекту необхідно прогрівати волосся протягом 15-20 секунд на мінімальному температурному режимі.
  3. Об'ємні локони. Завивка проводиться в хаотичному порядку, опустивши голову вниз. Для закріплення ефекту перед процедурою рекомендується нанести стайлінговий засіб.

За допомогою праски можна не тільки накручувати волосся, але і розпрямляти їх. Він дозволяє домогтися більш натурального ефекту, надаючи здоровий блиск і природний повітряний об'єм. З його допомогою можна отримати:

  1. Класичні великі хвилі. Необхідно затиснути пасмо праскою і повільно провести пристрій від корінь до кінчиків, провертаючи його на 360 градусів.
  2. Спіральні локони. Накрутити пасмо на прилад, тримаючи його вертикально, і як слід прогріти.
  3. Завитки в пляжному стилі. Для отримання даного ефекту необхідно скрутити пасмо в джгут і ретельно прогріти праскою від коріння до кінчиків.

Що краще для створення локонів

Вибір приладу визначається завданнями, які він повинен вирішувати. Так, повсякденні природні укладання можна сміливо довірити прасування, дозволяє надати волоссю ідеальну гладкість і зберігає їх блиск і здоров'я від коренів до кінчиків. Любителькам пружних локонів краще зупинити свій вибір на плойки з різними насадками, однак даний пристрій непридатний для щоденного використання.

Незалежно від типу вибраного пристрою слід пам'ятати, що використання неякісних дешевих приладів для завивки може завдати непоправної шкоди волоссю, тому, купуючи плойку або праску, варто віддавати перевагу пристроям перевірених і добре зарекомендували себе виробників.