Скільки споживає електричний полотенцесушитель

Полотенцесушитель – пристосування, яке не тільки забезпечує комфорт, дозволяючи зручно розміщувати і швидко просушувати рушники і білизну. Це ще і важливий санітарний пристрій: воно запобігає розвиток грибка на тканини. Тому значення конструкції з обігрівом важко переоцінити. Залишається з'ясувати її енергоспоживання.

Скільки електроенергії споживає електричний полотенцесушитель

Діапазон витрати електрики досить великий. Це пояснюється різноманітністю ванних приміщень і припускаємо кількістю відвідувачів, так і типорозміром самих пристроїв.

Що впливає на енергоспоживання

  • Головний чинник насамперед — це інженерно-технічна компонування, то до якого типу відносяться електросушарка:
  • Рідинні. Всі моделі досить потужні: від 1000 до 300 Вт. Основним компонентом, що забезпечує транспортування і зберігання тепла, грає масло або вода. А споживає електрику і виробляє нагрівання — ТЕН. Його включення і відключення відбувається за допомогою датчиків. У найпростішому варіанті — при досягненні меж максимуму і мінімуму температури. Основне споживання струму припадає на період початкового нагріву, а далі ТЕН лише підтримує заданий режим.
  • Кабельні. Відносяться до середніх і малих пристроїв: від 30 до 165 Вт. Нагрівання відбувається за допомогою спеціального кабелю. Ці пристрої менш ненажерливі, але і тепловіддача їх значно менше. Якщо ставиться завдання тільки сушити, але не гріти приміщення – ці моделі можуть стати вельми розумним і збалансованим рішенням.
  • Об'єднані. Поєднують переваги двох попередніх типів. Мають істотний недолік – вони істотно дорожче.
    • Додатково, всередині модельного ряду виходить на передній план характеристики тепловіддачі (чим вона вище, тим, як правило, пристрій вимогливішою). Більш того, наявність терморегулятора та/або таймера дає відчутну економію. Полотенцесушитель, нагрівальний елемент якого працює весь час буде витрачати електрику набагато інтенсивніше, ніж, той що включається по таймеру час від часу. А пристрій здатний працювати тільки при якійсь одній температурі поступиться в енергоефективності гнучко налаштовувати, має термостат.
    • Кабельні рушникосушки не повинні застосовуватися для обігріву, так як мають незначні характеристики потужності, високий коефіцієнт витрати електроенергії і призначені лише для сушіння.

Коефіцієнт енергоспоживання

У паспорті рушникосушки не вказується цей параметр, головним чином тому, що він залежить від багатьох нюансів. А він висловлює ставлення загального часу обігріву і сушки до часу активного нагріву з споживанням струму і близький до поняття ККД. Чим краще конструкція зберігає тепло, і чим довше його віддає в навколишній простір, і чим менше при цьому споживає електроенергії тим нижче коефіцієнт.

У електричних полотенцесушителей цей показник коливається від 0,4 (найпоширеніший варіант і відповідає 24 хвилинах споживання) до 0,16 (найбільш енергозберігаючий – всього 10 хвилин). Причому він залежить не тільки від конструкційних особливостей пристрою, але і від того наскільки вологе і білизну і яке його кількість сушиться. А з урахуванням суміжній завдання обігріву – наскільки його потужність пропорційна повітрообміну системи вентиляції приміщення (для ванною – 25 м3, для суміщеного санвузла — 50 м3), а також вологості і кількості сохне білизни.

Розрахунок споживання електроенергії

Не важко розрахувати місячний витрата електроенергії полотенцесушителем, якщо відома його потужність. В крайньому випадку можна заглянути в його паспорт, де обов'язково буде вказана потрібна цифра.

Важливо! Формула для розрахунків проста: потужність пристрою потрібно помножити на кількість годин його роботи за один день і на 30 – середнє число днів у місяці.

Наприклад, побутовий прилад з потужністю 100 Вт, що працює 5 годин в день розраховується так:

50 Вт х 5 годин х 30 = 7500 Вт/год

Це наближені обчислення. Вони засновані на припущенні, що температура в приміщенні квартири не нижче 20С, а об'єм приміщення обраний якийсь усереднений.

Існує і більш сувора технічна формула, яка враховує практично всі фактори, включенням додаткового співмножника – коефіцієнта енергоспоживання. Найпростіше цей параметр можна дізнатися досвідченим шляхом (експериментуючи з вже наявними пристроєм): з різниці енергоспоживання квартири за однаковий період часу, з працюючим і непрацюючим полотенцесушителем. У підсумку вийде споживання енергії за тестове кількість годин.

Наостанок хотілося б відзначити деякі нюанси, які можуть виявитися корисними при виборі відповідної моделі.

Для звичайної і найпоширенішою ванної кімнати площею в 3 м3 – 5 м3 абсолютно достатньо сушарки 30-40 Вт.

Кабельні рушникосушки рідко мають в своєму пристрої терморегулятор, це прерогатива рідинних пристроїв.

Для невеликої сім'ї ідеально підійдуть поворотні пристрої. Їх полки невеликі і повертаються на 180 градусів в горизонтальній площині.

Електричний полотенцесушитель вигідне і корисне придбання. Воно довговічне (середній термін служби близько 30 років), сприяє зменшенню вогкості в приміщенні, робить гігієнічні процедури не тільки приємними, а й охороняє тканину від цвілі і грибка. Хочеться сподіватися, що стаття була корисна. Особливо тим, хто найближчим часом збирається придбати дану установку.