Потрібен рушникосушка у ванні

Полотенцесушитель – сантехнічний прилад з функцією обігріву приміщення ванної кімнати, санвузли. Додатково використовується для просушування текстильних виробів. За формою стандартний прилад являє зигзагоподібний трубу.
Розрізняють два виду – водяний і електричний. Як правило, водяними оснащують новобудови, функціонує за рахунок підключення до центральної системи опалення. Електричний є більш сучасним пристроєм, що працює автономно, незалежно від підключення до електромережі.

Зверніть увагу! Використання електричного полотенцесушителя збільшує витрати на електроенергію.

Основними функціями рушникосушки є:

 • Сушіння невеликих предметів одягу, білизни, рушників, серветок;
 • Підтримка комфортного температурного режиму в непровітрюваному приміщенні, усунення вологості;
 • Запобігання появи цвілі, грибка, неприємного запаху;
 • Виступає у вигляді теплового радіатора, опалюючи закрите приміщення.

Чи можна обійтися без рушникосушки

Потрібен рушникосушка у ванні? Користь від встановленого приладу в санвузлі істотна. Обійтися без рушникосушки практично неможливо, так як у ванній кімнаті регулярно відбувається перепад температур, ускладнений освітою високої вологості, що створює комфортні умови для розмноження бактерій.

ВАЖЛИВО! Обов'язково необхідна просушування вологого приміщення!

Для чого потрібен полотенцесушитель у ванній кімнаті? Санітарно-гігієнічні норми рекомендують в типах подібних приміщень встановлювати спеціалізовані прилади обігріву, такі як полотенцесушитель.

Крім цього, прилад є невід'ємним атрибутом у ванній кімнаті, додає закінченість і гармонію інтер'єру.

Рекомендації фахівців щодо вибору пристрою

Навіщо потрібен рушникосушка у ванні, зрозуміло. При виборі традиційний водяній моделі фахівці рекомендують врахувати деякі аспекти:

 1. Технічні характеристики. Вітчизняні моделі мають робочий тиск 15 атмосфер, а деякі аналоги зарубіжного виготовлення спрямовані на більш низький рівень тиску. Обов'язково уточніть цей момент перед покупкою.
 2. Діаметр підводок. Головне, щоб діаметр полотенчика збігався з діаметром підвідної труби, для їх якісного з'єднання. Імпортні моделі часто мають зменшений діаметр, в цьому випадку додатково купується перехідник.
 3. Матеріал. При виливку самого елемента зазвичай використовують нержавіючу сталь, чорну сталь, алюміній, латунь і мідь. Фахівці радять зупинитися на варіанті з нержавіючої сталі. Він володіє довговічністю і не схильний до корозії. Більш бюджетною моделлю стане латунна хромована.

Для цілорічного комфорту та сухості у ванній кімнаті краще придбати електричну модель, не залежну від системи гарячого водопостачання. Для вибору надійної конструкції, враховуємо:

 1. Тип нагрівального елемента. Масляний, працює за допомогою безперервної циркуляції розпеченого масла. Мінусом таких моделей вважають тривалий нагрів і споживання великої кількості енергії. Але, холонуть вони набагато довше, продовжуючи віддавати тепло. Кабельний; всередині нього розташований нагріваючи елемент. Більш економічний і безпечний в експлуатації.
 2. Спосіб підключення. Простіше вибрати відкриту електропроводку, із з'єднанням вилки з розеткою. При прихованому варіанті підключення проводку монтують в стіну, що значно ускладнює процес, збільшує тимчасовий інтервал і фінансові витрати.
 3. Тип кріплення. Розрізняють стаціонарний і поворотний тип. Стаціонарний не має можливості пересування, міцно вмонтований в стіну. Поворотний обертається на 180 градусів, його маневреність допомагає ретельно просушувати важкодоступні місця.
 4. Дизайн. Рекомендують вибирати елемент, виготовлений з нержавіючої сталі. Вибір дизайну залежить тільки від індивідуальних уподобань власника та умов приміщення. Форма конструкції на ефективність просушування не вплине.

Сподіваємося, що поради професіоналів вплинуть на ваш розумний вибір!