Рушникосушка з поліпропілену своїми руками

Незамінним аксесуаром в російських ванних кімнатах є полотенцесушитель. Він незамінний не тільки для сушіння білизни, але і для підтримки сухого мікроклімату, що запобігає появі цвілі і грибків. Найбільш бюджетний варіант — зібрана своїми руками конструкція з поліпропіленових труб.

Вона досить проста у виготовленні, але для новачків має місце ризик неправильної зборки, підключення і надійного з'єднання труб.

УВАГА! Не рекомендується приступати до роботи новачкам у сфері сантехніки, зокрема, з поліпропіленовими трубами, так як у випадку аварії кімнату затопить окропом!

Підготовка матеріалів та інструментів

У першу чергу варто визначити тип і розмір майбутньої сушарки. За типом конструкції можна виділити:

 • Вертикальні («Драбинка»);
 • Горизонтальні («Змійка») вироби.

РАДА! Варто планувати найбільш просту конструкцію з мінімальною кількістю з'єднувальних елементів, щоб зменшити ймовірність протікання і збільшити термін служби виробу.

ВАЖЛИВО! Необхідно врахувати робочий тиск гарячого водопостачання. Висока ймовірність аварії з-за надто високої температури або перепадів тиску! Перед роботою уточнюйте характеристики системи вашого будинку!

За принципом роботи наш виріб можна розділити на:

 • Водні — тобто монтуються в систему опалення або гарячої води (більш економний варіант, але залежить від опалювального сезону);
 • Електричні (підвищують витрату електрики);
 • Комбіновані (об'єднують характеристики попередніх двох типів).

Визначився з розмірами і типом конструкції, нам необхідно підготувати заздалегідь. Отже, для встановлення і виготовлення поліпропіленової сушарки нам знадобляться:

 • Самі поліпропіленові труби, з яких ми зберемо нашу сушарку (Варто врахувати розмір змійовика. Він повинен збігатися з посадочними місцями вашої розводки. Як правило, найбільш прийнятний діаметр 20 +/- 5 міліметрів);
 • Кронштейни або кріплення для монтажу пристрою;
 • Поліпропіленові з'єднувальні муфти;
 • Два-три кульових крана. Краще більше;
 • Зварювальний апарат для поліпропіленових труб;
 • Ніж для різання труб;
 • (У разі, якщо ви обрали електронний або комбінований варіант) Тени (110 Вт) з зовнішньою різьбою 0.5 дюйма + контур.

Нюанси проведення збірки

Перед складанням рушникосушки з поліпропілену своїми руками нам необхідно створити свою конфігурацію труб. Варто врахувати, що найбільш слабка частина конструкції — її сполучні вузли. Найменша помилка у випадку встановлення компресійних фітингів призведе до аварії! Не рекомендується приступати до роботи без досвіду роботи з паяльником для поліпропілену!

РАДА! Перед складанням накресліть конструкцію, яку ви хочете зібрати! Необхідно врахувати розмір ванної кімнати.

У кресленні варто також врахувати і тип підключення сушарки. Він може бути:

 • Бічний/Діагональний з подачею зверху. (В цьому випадку діаметри труби і вузлів повинні збігатися. Звуження призведе до неправильної роботи системи або навіть аварії. Цей метод заснований на принципі природної циркуляції);
 • Нижній. Поєднує природну і примусову циркуляцію гарячої води. Такий спосіб вимагає наявності «крана Маєвського», необхідного для боротьби з повітряними пробками.

Увага! При установці вироби нижній відвід повинен розташовуватися вище точки випуску, а верхній, відповідно, нижче місця підключення.

Найчастіше кран Маєвського на такі системи неможливо встановити. Вам може допомогти звичайний шуруп, який необхідно вкрутити в кутовий стикувальний вузол. Він дозволяє спустити накопичилася повітряну пробку.

Однак врахуйте, що це рішення — не панацея. З часом на цьому місці може з'явитися протікання. А також цей метод підвищує ризик прориву.

Особливості підключення рушникосушки з поліпропілену

Отже. Врахувавши всі тонкощі і моменти, ми приступаємо до збірки:

 1. Відключаємо воду.
 2. Демонтуємо стару сушарку, якщо буде потрібно.
 3. Підключаємо Перемичку/Байпас. Це послужить.
 4. Встановлюємо кульові крани. Це допоможе видалити зайве повітря, що позитивно позначиться на циркуляції окропу.
 5. Готуємо і зварює труби спеціальним апаратом (Його можна як купити, так і придбати в оренду).
 6. Приступаємо до монтажу нашого виробу. Не забувайте витримувати відстань — Якщо діаметр труби менше 23 мм — відстань до стіни повинна бути не більше 35 мм, якщо більше 23 — то не більше 50 мм.
 7. Перевіряємо всі з'єднання на предмет герметичності і надійності.
 8. Підключаємо воду.

Відмінно! Ви успішно встановили поліпропіленовий полотенцесушитель!