Яка потужність всмоктування повинна бути у пилососа

Функції пилососа залежать від його типу, пристрої можуть бути призначені для сухої, а також для вологого прибирання. Крім того, деяким приладів доступний навіть збір рідин.

Наскільки якісно буде виконана прибирання, залежить від різних технічних характеристик. Одна з основних — потужність, з якою забруднення втягуються в агрегат. Розберемося, що включає в себе це поняття.

Потужність всмоктування — важлива характеристика пилососа

Вибираючи пилосос, необхідно звертати увагу на цей показник пристрою, тому що саме від нього буде залежати ефективність проведеної прибирання.

Що таке потужність всмоктування

Це одна з найважливіших характеристик будь-якого пилососа. Вона вказує то кількість повітря, яке пристрій може пропустити через себе за певний проміжок часу.

Якщо побутова техніка переробляє великі обсяги, значить, забруднення буде видалятися досить легко.

Потужність всмоктування залежить від потоку повітря, а також таким поняттям, як розрядження (подолання сили цього потоку).

Перший із зазначених критеріїв показує обсяг пропускається через прилад повітря за одиницю часу, а другий характеризує здатність всмоктування пилу.

У побуті ми нерідко перевіряємо рівень всмоктування, приклавши щітку пилососа до долоні або аркуша паперу. Відчутне втягування повітряного струменя говорить про хорошу роботу пристрою.

ДОВІДКА. Якщо потік повітря недостатньо сильний, то частинки пилу залишаться на поверхні.

Важливо, щоб агрегат не тільки просто гудів, але і прибирав.

Від чого залежить потужність всмоктування

Існує кілька факторів, що впливають на важливий параметр пристрою.

Конструкція

Є кілька різновидів пилососів, наприклад, з водним фільтром або мешочным пилозбірником. Ці складові впливають на всмоктування пилу. А в деяких випадках і стан самого фільтра. Наприклад, при наповненні тканинного або паперового мішка потужність втягування падає.

Тип фільтра

Багаторівнева система фільтрації в конструкції характеризується меншою потужністю всмоктування.

Невеликі фільтри заважають повітрю переміщатися зі значною швидкістю, при цьому пил затримується у великих кількостях.

По мірі заповнення пилозбірника рівень всмоктування може значно снижаться. Це відноситься до всіх приладів, крім побутової техніки, оснащеної аквафільтром.

Якісна збірка

Не варто забувати про властивість складання. Якщо вона представлена на високому рівні, тоді вам буде легше позбутися від частинок пилу в будинку.

Якщо вам дісталася неякісна модель, не дивуйтеся, що повітря буде всмоктуватися погано.

В цьому випадку навіть при однакових показниках один пилосос справляється з роботою краще, ніж інший. Причиною цього стає якість виконання кожної деталі, їх відповідність один одному, відсутність щілин і невеликих проміжків між складовими частинами приладу.

Купуючи агрегат, варто звернути увагу на його зовнішній вигляд, переконатися, що всі деталі надійно закріплені, міцно зафіксовані, легко від'єднуються і приєднуються.

Досить гнучким повинен бути шланг, при цьому він не повинен зминатися при скручуванні.

Де вказана потужність всмоктування

Отже, ми переконалися, що даний параметр надзвичайно важливий при використанні приладу. Тепер необхідно розібратися, де і як виробник вказує його.

Саму інформацію про це можна знайти в інструкціях або в техпаспорті, які додаються при придбанні техніки.

Потужність прийнято позначати буквою W. Слід врахувати, що саме поняття потужності має кілька значень. Традиційно, говорячи про побутовій техніці, ми розуміємо під цим словом електроенергію, яку прилад споживає в процесі використання.

В нашому випадку ми використовуємо інше значення, маючи на увазі продуктивність техніки.

На корпусі апарату буквою W найчастіше вказується саме споживана потужність. У багатьох випадках вона вище, ніж показник всмоктування. Бажаючи створити враження потужного пристрою, виробник вказує більш високу цифру. Але до всмоктуванню вона не має прямого стосунку.

Рада. Якщо ви виявили на корпусі агрегату тільки споживану потужність, зверніться до паспорту пилососа. Додаткові відомості можна знайти і в інтернеті, вона повинна бути безпосередньо на сайті продавця компанії і фірм виробників.

Характеристика пилососів по потужності всмоктування

Після того як потрібні параметри знайдені, необхідно зрозуміти, що вони позначають.

Види потужності всмоктування сучасних пилососів

В даний час випускають пристрої з среднеэффективным (250-300 Вт) і максимальним (до 480 Вт) по потужності всмоктуванням. Щоб зрозуміти, яка з них оптимальна для вас, пояснимо позначають поняття.

Среднеэффективность вказує показник, з яким пилосос рівномірно, протягом усього прибирання, виконує свою роботу.

Максимальний рівень досягається в перші ж секунди роботи. Однак не варто орієнтувати на максимальну потужність, так як вона вважається дійсною лише в ідеальних умовах (при порожньому пилозбірнику), а через деякий час показники падають (5-10 секунд).

Среднеэффективные критерій нижче максимального приблизно на третину.

Важливо! Чим більше потужність всмоктування, тим швидше буде зношуватися двигун пилососа, а також можлива передчасна втрата зовнішнього вигляду оббивок, килимових покриттів і інших поверхонь.

Пристрої з регулятором потужності всмоктування

Сьогодні торгівля пропонує пилососи, в яких потужність всмоктування не є незмінною, встановленої у процесі створення побутової техніки. Господар пристрою може сам збільшувати або зменшувати її, якщо він придбав агрегат, оснащений додатковою функцією регулювання даного параметра.

Сама робить процес прибирання більш зручним і комфортним. Це економить час, так і сили.

Розрізняють два способи установки параметра.

  • Механічне регулювання. Власнику доведеться вручну перемикати значення потужності пилососа — від мінімального до максимального.
  • Цифрова. Вона є у сучасних виробників. Такий пристрій управляється за допомогою пульта, тобто дистанційно. Вам не доведеться нахилятися або наближатися до нього, що робить прибирання набагато зручною. Сам регулятор знаходиться завжди під рукою — на шлангу.

ДОВІДКА! Варто пам'ятати, що дистанційне керування влаштовано із застосуванням електронної техніки. Тому після вологого чищення необхідно знімати пульт.

Однак даний варіант не з дешевих. Якщо ви знайшли пилосос хорошої якості, який включає в себе всі бажані характеристики, можливо, немає потреби переплачувати за неймовірне додаток.

Облік потужності всмоктування при виборі пилососа

Варто розуміти, що для доцільною покупки важливо спиратися не тільки на саму потужність електроприладу, але і на потужність всмоктування. Майте на увазі, що поширена думка про те, що чим більше рівень витрачання електрики, тим краще працездатність пилососа, — це міф. Оптимальна потужність підбирається індивідуально.

Якість чищення залежить від того, наскільки добре пилосос засмоктує пил. Пропонуємо інформацію, яка допоможе зрозуміти, техніка якої потужності має бути у вас вдома.

Яка потужність всмоктування необхідна при збиранні

П'ять рівнів потужності, які призначені для певних видів прибирання.

  • До 300 Ватт — дуже низька. Підійде для того, щоб постійно підтримувати чистоту, а також для автомобільних міні-пилососів. Зазвичай такі конструкції набувають алергіки, які потребують прибирання на постійній основі. Однак висока ймовірність того, що виріб буде значно швидко зношуватися з-за частого використання.
  • 350 Ватт — з такими параметрами торгівля пропонує малопотужні бюджетні пилососи. Вони призначені для паркетної поверхні, лінолеуму або ж плитки. Не варто використовувати для чищення м'яких меблів, так як результативність дій буде нижче очікуваної. Така характеристика цілком підійде для звичайного застосування.
  • 400 Ватт — хороша потужність, якщо у вашому будинку проживає вихованець, то пристрій з такими показниками легко впораються з вовною. Легко захоплює навіть дрібні волосся, нитки і відмінно чистить килими.
  • 450 Ватт — потужний пристрій. Дістає пил з длинноворсовых покриттів, без праці чистить різні види килимів і меблів.
  • 500 Ватт — максимальна потужність. Прилади рекомендовані, коли є необхідність ретельних прибираннях або в приміщенні безліч пилеобразующих предметів, але їх чистка відбувається рідко.

Рекомендації по вибору пилососа по потужності всмоктування

Якщо у вашому будинку немає дітей або домашніх тварин, з-за яких накопичується велика кількість вовни, то достатньо буде потужність 300 Ватт. Пилосос чудово впорається з лінолеумом і ламінатом і без проблем наведе порядок. Тому в даному випадку краще заощадити гроші при купівлі і енергії при експлуатації приладу.
Однак якщо ви власник килимів з довгим ворсом, господар линяють вихованців, то однозначно потрібно пилосос з потужністю понад 300 Ватт. Це ж стосується великих родин або родин з маленькими дітьми і постійними прибираннями. На пристрої з показниками нижче 250 Ватт в цьому випадку не варто навіть звертати уваги.

Тепер ви зможете правильно визначити, який прилад вам потрібен. Залишиться тільки вибрати зі всієї лінійки побутових пристроїв те, яке оптимально по співвідношенню ціни і якості.