Рейтинг швейних машин

Рейтинги швейних машин складаються на підставі відгуків споживачів. Очевидно, що функціонал, оснащення і якості безпосередньо залежить від вартості: чим дорожче, чим краще й більше. Але навіть в класі недорогих можна виділити машинки, які будуть більш привабливими, ніж інші. Нижче відібрані кращі моделі на підставі п'яти рейтингів. Вони мають оптимальну ціну для свого функціоналу і отримали найвищі оцінки від покупців.

Для дому — топ 10

Вартість вказана орієнтовно в дужках. Десятка кращих моделей для будинку ранжирована за ціною, від найдешевшої до найдорожчої:

 1. Singer 8280 Р (7 тис. руб.) Добре впізнавана модель електромеханічного типу з романтичним дизайном. Просунутих кравчинь не задовольнить, але для тих, хто тільки вчиться шити, дуже хороша. Вона проста в управлінні, надійна, функціонал, достатній для потреб початківців. Зважаючи ціни дуже популярна і заслужила високі оцінки, у багатьох рейтингах має статус «вибір покупців». Її цінують за легкість, компактні розміри, економічність, точність в роботі, досить тиху роботу (починає шуміти при підвищених обертах). Відмінно справляється з тканинами середньої щільності і навіть джинсою, складеною в кілька разів, але для роботи зі шкірою або пальтовыми тканинами її краще не брати. Ідеальний вибір для тих, хто лише почав навчатися шиттю і побоюється витрачати гроші на більш складну техніку.
 2. Janome My Style 100 (8 тис. руб.). Модель не забезпечена якимись ідеями, але для своєї ціни має відмінні характеристики. Відноситься до типу електромеханічних. Функціонал не великий, але достатній: 15 програмованих рядків, ширина стібка 5 мм, наявність обметочниє, потайний, еластичною рядки, напівавтоматичні петлі. Машинка ідеально вписується в побутові умови починаючої кравчині: компактна, при цьому важка і стійка, проста в обігу, практично безшумна, в наборі є всі лапки, робоча зона підсвічена. Краще всього підійде для роботи з тканинами середньої товщини, але завдяки регулятору натягу нитки може впоратися з тонкими і товстими. Мінус – машинка для початківців, з великими обсягами робіт не впоратися.
 3. Aurora 7010 (9 тис. руб.). Відноситься до типу електромеханічних. Її найяскравіший плюс – низька ціна. Але при такій вартості вона володіє відмінними якостями: безшумна, добре укомплектована (не доведеться докуповувати лапки або приналежності). В наявності 12 швейних операцій, обметочная/оверлочна рядок, подвійна голка, напівавтоматична петля. Машинка дуже проста в обігу, не викликає труднощів навіть у тих, хто взагалі ніколи не шив раніше.
 4. Janome Decor Computer 3050/Decor Computer 50 (14 тис. руб.). Тип – електронна. Виділяється не тільки ціною, але і функціоналом. Як вже видно з назви, вона створена спеціально для декорування одяг і дійсно має масу декоративних строчок, крім стачивающих. Ідеальний вибір для тих, хто займається квілтінга. Крім багатого функціоналу для декорування речей, машинка має і загальні переваги: безшумна робота, автопетля, дисплей, просте інтуїтивне управління, додається російськомовна інструкція для початківців.
 5. Singer 7467 Confidence (15 тис. руб.). Тип – електронна. Одна з кращих у своєму класі. Дуже високі оцінки від покупців. Не має мінусів, якщо порівнювати ціну і якість. Солідну кількість операцій, їх число досягає 70. Це практично порівнянно з популярною моделлю Bernina B 350, яка виконує 85 робочих операцій, але коштує близько 70 тисяч. Singer 7467 Confidence виконує три види петель, приємна в роботі, не шумить, має якісну підсвічування, пристойну максимальну довжину стібка (7 мм), електронне табло, яке демонструє хід роботи.
 6. Janome JK 220S (16 тис. руб.). Надпопулярна електромеханічна модель з величезною кількістю відгуків. 22 операції, човник надійного типу (вертикальний), рекомендований для тих, хто виконує великі обсяги робіт, автопетля, всі необхідні рядки для створення повноцінного вироби, в тому числі потайна і обметочная – у машинки відмінний функціонал. Її хвалять за інтуїтивно просте управління, безшумність і прекрасні можливості: вона бере будь-які тканини, а якість строчки – відмінна. Модель високо оцінюють і просунуті кравчині.
 7. Janome MyExcel W23–U (18 тис. руб.). Тип – електромеханічна. Модель чудово працює з товстими тканинами, завдяки високо понимающейся лапці і стабілізатору проколу голки. Її часто називають машинкою для шиття виробів із шкіри. Хороша і для роботи з будь-якими видами трикотажу – в комплектації відразу є відповідна голка. Цінується за «всеїдність». Відносний плюс – модель вже дуже добре випробувана покупцями, окремі користуються нею більше десятка років, і можна зробити висновки про те, наскільки пристрій довго і надійно, а також зробити покупку з повним розумінням мінусів. В окремих відгуках зазначається, що машинка морально застаріла, але навіть ці покупці наголошують, що для домашнього використання це універсальний і хороший вибір.
 8. Janome DC 4030 (18 тис. руб.) Одна з найбільш універсальних і приємних машинок з електронним управлінням. Високо оцінюється як аматорами, так і професіоналами. Багатий вибір рядків робить її придатною для печворку і квілтингу. Виконує 6 видів петель, у тому числі на трикотажі. Швидкість регулюється дуже плавно. Надійна, безшумна, забезпечує якісну сходинку, розвиває високу швидкість при панельному управлінні, так і педальному. Не дуже потужна, але для домашніх потреб цього достатньо. Невеликий мінус – слабка підсвічування, краще відразу поміняти лампочку.
 9. Brother INNOV–'IS 10 (22 тис. руб.). Цікава модель з електронним управлінням за прийнятною ціною. Спочатку привертає увагу брендом — на всі машинки Brother дається хороший гарантійний строк і представляється сервісне обслуговування – це брендове перевагу. Але і сама по собі Brother INNOV–'IS 10 є вдалим сплавом якостей. Вважається однією з кращих для новачків. У неї гарний функціонал: 16 операцій, стабілізатор зусилля проколу, автопетля, зручний дисплей і можливість шити без педалі. Ця модель дуже приємна у зверненні – ясне і просте управління, легкість в роботі роблять її однією з кращих.
 10. Швейна машина Janome 4120 QDC (40 тис. руб.). Має комп'ютерне управління. Пристрої за такою ціною набувають більш вимогливі покупці, але саме про Janome 4120 QDC багато відгуків і всі дуже позитивні. Машинка дуже «розумна», балує своїх користувачів, беручи на себе безліч функцій. Всі помилки (спутание ниток, неправильний номер голки) тут же відображаються на дисплеї. Є функція «один жим на педаль – один стібок», беспедальное шиття для запрограмованих орнаментів, величезна кількість налаштувань – одних видів петель 7 штук. Справжня знахідка для універсалів або тих, хто шиє складні тканини: трикотаж, натуральна шкіра, штори. Машинка не тільки справляється з ними, але і показує високу якість роботи.

ДО ВІДОМА. Схожа на Janome 4120 QDC по функціоналу, відгуками і оцінками модель Astra Lux 7350 Pro. Але вона буде коштувати майже в два рази дешевше – 24 тис. руб. Можна розглянути її.

Для професійних швачок — топ 5

До машинок для професійного використання підвищені вимоги: вони повинні бути надійними в роботі, витримувати великі навантаження без поломок, забезпечувати високу якість строчок навіть на дуже високих швидкостях. У середньому вони дорожче. П'ятірка кращих:

 1. Brother INNOV-'IS 950/950D (40 тис. руб.). Управління – комп'ютерне, особливо цінується тими, хто займається вишивкою. Незважаючи на те, що в даному рейтингу-це найдешевша модель, в ній є єдиною вишивальний блок. Користувачі одностайно відзначають, що багатофункціональність – перший плюс даної моделі.
 2. Janome Memory Craft 6600P (50 тис. руб.). Справляється з будь-якими завданнями: від пошиття кілометрових штор до вечірнього плаття. Працює з різними тканинами, задовольнить тих, хто виконує роботи в техніці квилтинга. Кількість операцій – 152. Управління – електронне, є швейний радник.
 3. Bernina 550 QE (80 тис. руб.). Машинка з електронним управлінням. Ідеальна для тих, хто працює з квилтом. У програмі вже є 200 стібків, навіть у професійних ательє використовується тільки їх частина. Кількість швейних операцій – 191, максимальна ширина стібка – 5,5 мм, 10 видів петель.
 4. Bernina B 530 (100 тис. руб.). Тип управління – електронне. 148 операцій, 7 видів петель, максимальна ширина стібка 5,5 мм. Користувачі дружно відзначають простоту і невибагливість цієї моделі при її відмінному функціоналі. Вона компактна, економічна, відмінно підходить для малого бізнесу або ательє на дому.
 5. Bernina B 750 QE (250 тис. руб.). Машина з комп'ютерним управлінням: 333 швейні операції, максимальна ширина стібка 9 мм, 11 видів петель. За відгуками – неймовірно приємна і легка в управлінні. Працює бездоганно.

ВАЖЛИВО. Для професійного шиття будинку слід розглянути моделі з ротаційним вертикальним човником. Саме він відмінно витримує високі швидкості і великі обсяги роботи. З брендів – Bernina і Brother, ці бренди пропонують саме якісне технічне обслуговування, а їх продукція у цілому демонструє високу надійність.

Зрозуміло, це не всі цікаві моделі за ознакою «ціна-якість». Однак кожна з описаних машинок здатна стати покупкою, яка повністю задовольнить. Всі вони мають прекрасний потенціал, у своєму класі не раз визнавалися кращими і відрізняються оптимальною для своїх функцій ціною.