Соковижималка з пральної машини своїми руками

Осінь – пора врожаю. Якщо ви є щасливим володарем невеликого саду, то в разі сприятливого року, ви можете зіткнутися з питанням, як впоратися з великою кількістю яблук або інших фруктів, дозрілих і потребують збирання та обробки. Один з резонних виходів – заготівлі соку. Але звичайна соковижималка тут не впорається. Описуваний в цій статті підхід – виготовлення високопродуктивної соковижималки зі старої пральної машини.

Підготовка інструментів і матеріалів для створення соковижималки

Щоб спорудити таке пристосування, вам перш за все потрібно стара пральна машинка, можливо, навіть вийшла з ладу. Головне, щоб у неї працював мотор і був у працездатному стані приводить механізм.

Крім цього, знадобляться: дерев'яні бруски для установки пристрою, сітки з металу, комплект болтів з гайками, гумові заглушки, відрізок чистого шланга для зливу соку і велику ємність для готової продукції.

З інструментів знадобляться: набір викруток, ключі, зварювання, кутова шліфувальна машинка з диском по металу, дриль і молоток. А також знадобляться ножиці по металу.

Переробка бака пральної машини

Як зробити соковитискач з пральної машини? Для початку роботи необхідно витягти з машинки бак.

Перш за все розберіть зовнішні стінки корпусу. Знайдіть шків, який приводить в дію барабан. Обережно зніміть його.

Після цього потрібно віджати ущільнювальну прокладку на люку бака і демонтувати хомут разом з прокладкою. Далі відверніть і дістаньте всі гвинти, що фіксують бак, від'єднайте інші деталі, які заважають його отримання. Обережно дістаньте бак.

Щоб його доопрацювати, потрібно від'єднати розташований усередині барабан. В залежності від конструкції для цього потрібно або звільнити бак від всіх кріплень (болтів, засувок тощо) або акуратно розрізати його за допомогою болгарки. Після цього можна витягти обертовий вузол.

Важливо! Перед подальшими маніпуляціями з складовими частинами пральної машинки необхідно ретельно очистити її компоненти від наслідків прання – накипу, іржі, бруду і т. п.

Почніть модернізацію: закрийте всі технологічні отвори бака за допомогою гумових заглушок або латок з металевих пластин (за допомогою зварювання), за винятком зливного отвору; приєднайте у нього зливний патрубок.

Переробка барабана

Як виконується соковижималка з пральної машини своїми руками? Барабан теж потребує доопрацювання. Насамперед необхідно за допомогою зварювання позбутися штатних отворів – вони занадто великі і не захистять сік від проникнення в нього утворився в барабані фруктового макухи.

Після цього зробіть, використовуючи свердло з маленьким діаметром, нові отвори для просочування через них рідкої фракції субстанції.

Альтернативний варіант – установка на внутрішній поверхні барабана за його діаметру між його ребрами дрібної металевої сітки, яка буде грати роль фільтра грубого очищення. Сітка вирізається ножицями по металу і кріпиться на саморізи.

Переверніть барабан таким чином, щоб отвір люка дивилася вгору. Це буде робочим положенням майбутньої соковижималки. Тепер на дно барабана потрібно встановити тертку для подрібнення плодів. Її можна зробити з металевої каструлі чи миски, по діаметру проходить в отвір люка. Зрізавши нижню частину і проробивши в ній зсередини отвори з допомогою молотка і цвяха, виготовте тертку для подрібнення сировини.

Переверніть імпровізований подрібнювач опуклої частою вгору і саморізами прикріпіть його на плоскій частині внутрішньої поверхні барабана.

Зберіть разом барабан і бак. Стійко зафіксуєте конструкцію у положенні «люком вгору» на дерев'яній основі. Прикріпіть мотор, натягніть ремінь на привід. Підключіть дроти електродвигуна за спрощеною схемою (не з'єднуючись з датчиком обертів). Для цього необхідно з'єднати разом два дроти: один йде від щіток двигуна, другий – до статора.

По одному залишився вільним від кожної пари проводу з'єднуємо з жилами, що йдуть до контакторів живильної вилки. Барабан буде працювати на максимальній швидкості обертання (в режимі віджимання), що і потрібно в цьому випадку. Соковитискач готова до випробувань.

Тестування пристрою

Для проведення випробувань буде потрібно ще два допоміжні пристосування.

  1. Напрямна посуд, циліндричної форми без підстав, трохи звужується до низу. Вона встановлюється над теркою з опорою на корпус бака, щоб не стосуватися обертових частин барабана. В цей циліндр будуть завантажуватися плоди, що підлягає подрібненню і віджиму.
  2. Дерев'яний держак або битка для проштовхування сировини в подрібнювач.

Тепер все готово для початку тестів. Увімкніть агрегат в мережу. Поставте напрямну ємність, завантажте продукцію, за допомогою дерев'яного штовхача уплотняйте її до повного подрібнення. Вимкніть двигун і вийміть циліндр.

Сировина знаходиться в барабані у формі кашки. Повторно запустіть барабан. Під дією відцентрової сили сік буде виходити через стінки барабана в зливний отвір бака і потрапляти в ємкість для готового продукту.