Як почистити фільтр в пральній машині

У давні часи, коли люди прали брудну білизну в річці, тазику все сміття не приносив ніякого дискомфорту.

Сьогодні технології дійшли до того, що потрібно тільки вибрати білизну за кольором, завантажити в пральну машину засипати миючий засіб і натиснути кілька кнопок для того, щоб одяг, домашній текстиль та інші речі стали чистими.

Але це тільки на перший погляд все так виглядає так безхмарно, насправді принцип безперебійної, успішної роботи пральної машини-автомат залежить від багатьох показників. У їх число входить якість води, ефективність миючого засобу і чистота фільтра.

Опис деталі фільтра

Так як прилад для прання відноситься до складної побутової техніки, то і догляд за нею повинен бути професійним. Для безпечної та ефективної роботи автоматичної пральної машини потрібні два фільтра – на вході (заливний) і виході (зливний).

Існують додаткові фільтри. Вони бувають магістральні (впроваджуються у водопостачання всієї квартири), полифосфатные (пом'якшують воду перед пранням), магнітні (позбавляють воду від важких частинок металу) і фільтри для глибокого очищення (видаляють крупні частинки).

Де знаходиться фільтр

Заливний фільтр для очищення проточної води розташований у місці з'єднання машини і заливного шланга, по якому вода надходить в барабан. Зливний фільтр розташований у самому низу приладу, він прикритий кришкою.

У різних моделях пральних машин це деталь розташована на своєму місці – ліворуч чи праворуч. Спеціальні очищувачі води встановлюються в трубі водопостачання.

Які функції виконує

Основна функція холодцю або зливного очищувачів в пральній машині – виняток збоїв в роботі приладу внаслідок попадання сміття. Спеціальні додаткові фільтри призначені для пом'якшення води, що зменшує кількість накипу на деталях. Вони актуальні в сільській місцевості, де вода перенасичена солями кальцію і магнію.

Особливості процедури вилучення сміття з очисних деталей різних марок пральних машин

Виробники пральних машин рекомендують у разі засмічення фільтра звертатися за допомогою в сервісний центр. Але, давно звикли до складної техніки користувачам під силу самостійно зробити це.

Заливний фільтр у всіх моделях чиститься однаково. Для початку потрібно вимкнути агрегат від електромережі, перекрити кран на воду і отримати доступ до задньої частини машинки. Потім треба відкрутити шланг, через який вода потрапляє в неї.

Потім вийняти фільтр (зовні він схожий на наперсток) з допомогою плоскогубців або пінцета. Далі треба промити металеву сітку очисника під струменем теплої води, використовуючи зубну щітку для видалення вапна, після чого акуратно помістити деталь на місце і прикрутити шланг.

Різні марки приладів для прання трохи відрізняються один від одного в будові, відрізняються і зливні фільтри. Наприклад, в пральній машині Індезіт зливний фільтр чиститься так: треба відкрити фальш-панель, розташовану на передній панелі агрегату ліворуч або праворуч, викрутити пробку очисника проти годинникової стрілки і вийняти внутрішню частину.

Після видалення бруду і сміття потрібно щільно закрутити пробку за годинниковою стрілкою до упору. Перед прочищенням під прилад потрібно підкласти ганчірку з фільтра може витікати вода. У побутових приладах для прання марки Самсунг послідовність процесу очищення ідентична Індезіт.

Увага! Єдиний нюанс при очищенні фільтра пральних машин Самсунг – потрібно простежити за розташуванням ручки гвинта. У деяких моделях для щільної фіксації вона повинна зайняти правильно положення. В іншому випадку при наборі води для прання вона буде мимоволі випливати із зливного фільтра.

Зливний очисник в моделях пральних машин lg розташований внизу приладу. Щоб прочистити відділення, потрібно вимкнути машинку від електрики, відкрити декоративну панель, висмикнути заглушку. Після висмикування захисної заглушки з отвору витече вода, після чого потрібно обережно викрутити фільтр проти годинникової стрілки. Дбайливо відмивши деталь від бруду і сміття, її потрібно закрутити за годинниковою стрілкою.

Довідка! Щоб перевірити щільність закрученого гвинта зливного очисника, потрібно залити невелику кількість води в барабан. Заздалегідь треба підстелити під машинку щільну ганчірку. Якщо вода витікає з отвору, значить потрібно шукати правильне положення гвинта.

Щоб очистити зливний фільтр пральної машини Бош, треба зняти круглий люк, розташований внизу вироби. Якщо його немає, то треба зняти нижню декоративну панель. Потім відкрутити гвинт проти годинникової стрілки, вийняти очищувач, винести сміття і промити деталь.

Після цього потрібно вставити довгасту деталь щільно закрутити гвинт за годинниковою стрілкою. У сучасних моделях виробника поруч з гвинтом розташований тонкий зливний шланг. Через нього можна спустити воду з барабана при аварійному відключенні приладу. Якщо така деталь в моделі не передбачена, то потрібно підкласти під прилад ганчірку перед відкручуванням гвинта.

Визначити, що причиною зупинки або неповноцінної роботи пральної машинки є засмічення фільтра, позначають такі ознаки:

  1. Повільний злив води після прання полоскання.
  2. Прилад зупиняє роботу і не продовжує її навіть після перезапуски програми.
  3. На дисплеї виводиться код поломки (у різних виробників він індивідуальний) або видається сигнал про несправності.
  4. Не запускається одна з програм: полоскання, віджимання.

Також при засміченні фільтра може свідчити незвичайний звук, супроводжуючий роботу приладу. Самостійно виправити похибку можуть навіть жінки, головне – розібратися, чим і як це зробити.

Приладдя для очищення фільтруючих деталей

Великі частинки, що потрапили в очисник, можна акуратно вийняти руками. Це можуть бути волосся, ґудзики, металеві гроші, інше. Для промивання деталі знадобиться щітка на довгій ручці – зубна, для фарбування волосся, очищення приладу для стрижки. Домогтися максимальної чистоти фільтра можна шляхом його протирання ганчіркою з дрібним ворсом.

Що буде якщо не чистити фільтр в пральній машині

Дрібне порушення в роботі приладу – перший шлях до його поломки. Найшкідливіше наслідок ігнорування систематичної чищення фільтрів – зупинка роботи пральної машини. У гіршому разі, якщо не чистити фільтр навіть при появі збоїв у роботі, то агрегат може безповоротно поламатися.

Корисні поради

Навіть при наявності під рукою докладної інструкції користувача, онлайн-помічника перша чистка зливного фільтра може завершитися неприємним фіналом. Щоб уникнути неприємностей, можна скористатися порадами:

  1. Під днище пральної машини перед відкручуванням кришки очисника потрібно підкласти щільну ганчірку. Це необхідно зробити, щоб уникнути затікання води під прилад.
  2. Не можна протирати внутрішність фільтра ганчіркою з великим ворсом.
  3. Перед тим, як приступити до очищення деталей приладу, його потрібно відключити від мережі електроживлення.

Ці правила загальні для всіх моделей пральних машин. Щоб позбавити себе від проблеми засмічення очищувачів, потрібно дотримуватися заходів профілактики.

Правила експлуатації для того, щоб не засорялся фільтр

Уникнути проблеми засмічення зливного фільтра можна, якщо дотримуватися правил його експлуатації. Перше: регулярно промивати деталь щоб бруд не накопичувалася. Якщо прати 1-2 рази на день або 1 раз через день, то достатньо проводити такі заходи 1 раз в 3 місяці. Друге: потрібно ретельно перевіряти кишені та інші заглиблення в брудній білизні, щоб уникнути попадання бруду і дрібних деталей в барабан. І третє правило: не використовувати неперевірені миючі засоби. Найкраще тестувати їх при ручному пранні, бо великі скупчення компонентів цих коштів можуть погано розчинятися у воді і засмічувати фільтр (наприклад, при низькотемпературному режимі прання).

Важливо! Наявність намистин, страз і інших прикрас на одязі і білизні – не привід прати їх руками. Для цього можна використовувати пральну машину, але перед пранням скласти речі у спеціальний мішок і в такому вигляді покласти їх у барабан.

Висновок

Навіть така процедура, як чистка фільтрів пральної машини – не проблема для грамотної і спритною господині. Знаючи, як правильно діяти при засміченні очисника, можна без сторонньої допомоги вирішити проблему. При виникненні труднощів (наприклад, гвинт прикипів до різьбі) краще звернутися за допомогою до майстра.