Чому пральну машину не можна підключати через подовжувач

Зіткнувшись з проблемою підключення пральної машинки в новій квартирі, я дізналася цікаву інформацію про перенесеннях, особливості проведення і ПЗВ (пристрій захисного відключення). Багато хто з нас не замислюються, але в інструкціях до пральним агрегатів прописано: «не можна включати в подовжувачі». Чому так?

Техніка безпеки

В сучасних новобудовах забудовники починають робити нормальні вологостійкі розетки у ванній кімнаті, що полегшує подальшу роботу з встановлення пральних машинок. Але в більшості будинків розетки знаходяться де-небудь у коридорі або кімнаті, а шнур у машинки короткий, в середньому метра півтора, не більше. Що ж робити? Спритні люди просто йдуть в будь-господарський або електротехнічний магазин і купують перший сподобався подовжувач. Виявляється, робити так суворо заборонено! Ось чому:

  1. Часто перенесення лежать на порозі, поруч з працюючим приладом або в коридорі. Таке зневажливе ставлення веде до неприємних наслідків: можна зачепити їх вологими руками або босими ногами і в результаті отримати удар струмом.
  2. Шнур під дверима починає перетираться, згинатися, втрачаючи еластичні і захисні властивості. Наслідок? Правильно, удар струмом.
  3. У подовжувач за звичкою ми включаємо інші прилади, перенавантажуючи мережу. Переноска починає грітися, може спрацювати автоматичне відключення, що теж недобре для техніки! Аварійне вимкнення здатне викликати збій в програмі, і нам знадобиться майстер.
  4. Постійне використання різних вилок, не завжди співпадаючих по діаметру штирьков, призводить до разнашиванию перенесення, а пральна машина – потужна техніка, їй потрібні ідеальні умови для роботи і постійний струм.

Наше серце працює від електричних імпульсів, тому йому так страшний удар струмом. Навіть невелика напруга викликає збій у роботі серцевої мускулатури! Деколи краще перестрахуватися, ніж ставити життя і здоров'я під загрозу!

Вимоги техніки до постійного струму, заземлення і потужності приводять нас до того, що нам все-таки потрібен окремий канал зі спеціальним захистом від вологи.

Як же насправді виглядає підключення в сучасних реаліях

Враховуючи складність робіт у ванній кімнаті, наші люди придумали кілька способів обходити заборону.

  1. Придбати персональний подовжувач тільки для одного апарату. По суті, ще одна розетка – це теж свого роду переноска, але прокладена в стіні за всіма правилами науки.
  2. Переноска повинна бути якісною і з заземленням! Хтось майструє самостійно, а хтось купує в магазині. Наприклад, добре себе зарекомендувала фірма «Пілот». В її перенесеннях передбачена захист, при перепаді електрики або перегрів пристрій вимкнеться і не дасть згоріти дорогої техніки.
  3. Наростити шнур до необхідної довжини. Але тут спливають підводні камені у вигляді постійного впливу двері на дріт. Він буде поступово стиратися і виникне ризик замикання, ураження струмом або пожежі.

Найкращий спосіб − провести проводку з заземленням від щитка безпосередньо у ванну кімнату і не турбуватися!

Вся правда про пристрої захисного відключення

УЗО – це вбудована в корпус перенесення система екстреної блокування струму в ланцюзі. При виникненні перевантаження з різних причин, спрацьовує механізм розмикання і знеструмлення. Прилад ідеальний для роботи будівельного інструменту, але за правилами він протипоказаний для пральної машини. Вона є великим споживачем енергії!

В ідеалі до машини повинен додаватися якісний кабель відповідного перерізу! Пік потужності доводиться на віджимання, саме в цей момент неправильна проводка дає нагрівання і перевантаження.

У разі будь-якого збою в мережі ПЗВ спрацює і не дасть техніці назавжди вийти з ладу. Але існує кілька причин, чому не варто ризикувати:

  • Іноді корпус техніки пробиває струм. Якщо в цей момент її торкнутися, то ПЗВ спрацює із запізненням, людині вже потрібна швидка медична допомога.
  • Перевантаження запалює слабку проводку і розетку. Захист запобігає пожежа тільки в половині випадків...
  • Різкий перепад у електричної ланцюга здатний в частки секунди повністю випалити фільтр і навіть плату управління. ПЗВ може не встигнути зреагувати!

Так, ніхто не заперечує корисність автоматичного захисту. Її не варто ігнорувати, саме вона рятує дорогі пристрої від стрибків напруги, але постійно розраховувати на неї і підключати потужні агрегати небезпечно.

Знову ми приходимо до висновку, що не варто ризикувати і покладатися на переносні розетки. Не випадково виробники написали в інструкції про заборону! Не можна ігнорувати правила. Один раз викликати досвідченого майстра, купити хороший кабель і якісну розетку з захистом від води, а потім прати речі в повній безпеці.