Де зберігати праска, прасувальну дошку

Ви знайшли зручне місце для праски? І прасувальну дошку прибрали з очей геть, але недалеко? А для багатьох це все ще залишається проблемою. Кожна господиня вирішує її по-своєму. Спробуємо відшукати найбільш підходящі місця для цих предметів.

Яким має бути місце для зберігання

Габарити прасувальної дошки дозволяють заховати її в будь-яку щілину — за шафу, штори, двері, під диван. Сховати-то можна, але не завжди зручно цієї щілини діставати досить громіздку конструкцію, періодично норовящую «прикусити» пальці.

Деякі залишають дошку відкритої погляду: зручно, але не дуже естетично. Одночасно з дошкою доводиться шукати місце і для її постійного супутника — праски. Прибрати його нескладно, але є нюанс! Відразу після використання він гарячий, тому може зіпсувати поличку або поруч стоять предмети.

Власний досвід підказує вимоги до місць для зберігання праски і дошки:

  • необхідно простір, закрите від очей, інвентар для прасування складно вписати в інтер'єр приміщення;
  • розміри сховища для дошки повинні відповідати її габаритами;
  • місце для праски має бути добре провітрюваним, щоб охолодити гарячий електроприлад.

Важливо! Матеріал в затишному місці повинен бути стійкий до високих температур. Інакше доведеться спочатку остуджувати праска, слідкуючи, щоб ніхто з домашніх не зачепив гарячу підошву. І тільки потім прибирати.

Зручним буде таке місце, з якого не складе труднощів дістати потрібні предмети в будь-який момент.

Варіанти зберігання праски

Праска не настільки великий, щоб можна було знайти для нього затишне містечко. Більшість господинь не дуже винахідливо його шукають: ставлять розпечений предмет на підвіконня, щоб він там охолов. Та так і забувають про нього до наступної прасування.

А адже є і більш витончені рішення.

В комоді або меблевому ящику

Для праски можна виділити полку в комоді, в одному з меблевих ящиків.

Важливо! При зберіганні праски на полицях з дерева або ДСП необхідно подбати про підставці під гаряче, яка захистить поверхні від ушкоджень.

В чохлі

Не менш витончений варіант, що виключає фінансові витрати, але вимагає часу і посидючості: зшити коробку-чохол, наприклад, в техніці «печворк».

Для неї знадобиться непотрібний одяг або красиві клапті. Праска в такому ошатному чохлі можна поставити навіть на відкритій поличці, де він стане прикрасою інтер'єру.

У шафі

Не подобається «сільський» вигляд чохла? Тоді доведеться вирушати в господарський магазин, вибирати тримач для праски та прасувальної дошки.

У продажу є мобільні конструкції, навешивающиеся на будь-які двері зверху. А є такі власники, які прикручуються до стіни або внутрішній стороні дверцят будь-якого шафи, відповідного за розміром.

Рада! Тримач можна прикріпити не тільки до дверцятах шафи, але і до міжкімнатних дверей.

Як зберігати прасувальну дошку

Добре, якщо для дошки знайшлося місце в коморі або в господарському шафі. А якщо перебрали всі можливі ніші, і жодна з них не влаштовує? І замовити за своїми розмірами господарський шафа не вийде: занадто дорого? Та й ідея з місцем на балконі або в коморі теж не підходить? Знайдемо інше місце!

Вибираємо місце для зберігання

Шкода, що архітектори на етапі проектування житлових будинків не подумали про гардеробної або пральні кімнатах. Якщо б вони були в кожній квартирі, тоді проблема зберігання дошки з праскою відпала б сама собою.

У більшості житлових приміщень є «приховані можливості».

У шафі

Самий природний вихід — зберігати дошку всередині шкафа. Деякі виробники, мабуть, самі вирішували колись схожу проблему, тому передбачили у своїх виробах високу вузьку секцію, в яку поміщається і «гладилка», і праска.

Це рішення можна взяти за зразок і зробити своїми руками межах наявного шафи подібний відсік. Тут дошка точно не запилиться і буде прихована від сторонніх очей.

На стіні

  • Приміром, на незайнятий нічим простінок планувалося повісити картину? Будь ласка! Але її можна повісити і на короб, всередині якого сховається дошка.
  • Аналогічний прийом — дзеркало, що маскує укриття для дошки. До речі, все це не обов'язково робити самим, можна купити.
  • У дитячій доречно прикріпити прасувальну дошку-купе з магнітно-маркерного поверхнею.

Організовуємо місце для прасування і зберігання дошки

Інший варіант — організувати постійне місце для прасування. Та інвентар ховати там же.

Допоможуть в цьому висувні і вбудовувані прасувальні дошки.

Серед них є і ті, що поміщаються навіть в висувний ящик кухонного гарнітура! А є й цілі прасування комплекси. На вигляд це звичайні тумби або комоди, всередині яких влаштовані шафки для білизни.

Рада! Облаштовуючи куточок для прасування, важливо продумати і такі «дрібниці» як близькість розетки, «прохідність» приміщення, необхідність додаткових предметів, наприклад, стільця або тумби для білизни.

Чому це важливо? Зрозуміло, що є подовжувачі, але домашні, особливо діти, не завжди звертають увагу на дроти. Спіткнуться, впадуть, звалять праска. А якщо на ногу? Це про розетку. Тепер про «прохідності». Коли маленькі кімнати або сильно заставлені, розкладена дошка може ускладнювати пересування з одного приміщення в інше.

Рада! Перш ніж зупинитися на якомусь варіанті, треба відповісти ще на одне питання: чи зручно тут гладити?

Перевірте, може, в цьому місці провід буде потрапляти під підошву праски, а лікоть врізатися в полку за спиною.

Місце влаштовує? Тоді організовуємо простір у відповідності з власним ідеалом і бюджетом.