7 порад для тих, хто ненавидить прасувати

Приведення білизни в гідне стан перед тим, як його одягти – це досить складний процес. Якщо випрати одяг з легкістю може пральна машинка, то займатися прасуванням доведеться власноруч. І навряд чи знайдеться дівчина, якій цей процес приносить справжнє задоволення.

Зазвичай це тривалий і нелюбиме заняття, яке потрібно робити регулярно, щоб одяг виглядала охайно. Тому поради про те, як зробити прасування білизни легкої і необтяжливою, дуже актуальні.

Що потрібно і не потрібно робити з білизною, щоб гладити його було легко?

Прасування – дуже стомлююче заняття, яке не приносить задоволення. Особливо важко йдуть справи зі складними тканинами або пересушеними речами з безліччю складок, вони ніяк не хочуть розгладжуватися. Але є кілька секретів, які полегшать цей процес:

  • не залишати білизна після прання в машинці (щоб одяг легко і швидко отутюжилась, потрібно негайно вийняти білизну з барабана після закінчення прання, так речі не наберуть зайвої вологи і будуть еластичними);
  • перед вивішуванням на сушарку білизну потрібно ретельно і акуратно розправити розвісити, так на ньому утворюється менше складок;
  • не пересушувати, інакше прасування стане практично неможливою, доведеться зволожувати білизна з пульверизатора;
  • прасувальну дошку можна обернути фольгою, блискучою стороною назовні, тоді великі речі, такі, як постільна білизна, штори, будуть легко розгладжуватися при впливі лише на одну сторону − завдяки фользі нижня сторона розгладиться самостійно;
  • щоб розгладити складки на одязі, що не піддаються звичайному температурного впливу, потрібно збризнути річ водою з додаванням оцту;
  • робити стрілки легше з застосуванням скріпок і затискачів (в ідеалі потрібно зшити тканина наметочним швом, щоб легше було пропрасувати «стрілки»);
  • складні тканини (оксамитові або вельветові речі) краще гладити на рушник, так складки дуже швидко розгладжуються і тканина не заламується.

Важливо! Обов'язково дотримуйтесь цих правил щоразу, коли перете білизну. Тоді прасування не буде настільки обтяжливим і гору білизни вдасться переутюжить в короткі терміни.

Приведення в порядок великих речей вимагає особливих зусиль. Попросіть про допомогу кого-небудь із домашніх, нехай посприяє в розправленні і вирівнюванні речей. Так простирадло або підодіяльник вдасться погладити удвічі швидше.

Яка тканина не вимагає прасування?

Існують вироби з певного виду тканин, які не вимагають впливу праскою. До таких відносять, наприклад, популярний стрейч. Денім з додаванням лайкри не тільки добре тягнеться, але і практично не мнеться.

Ще одним прикладом немнущейся тканини є фроте. Це натуральна бавовняна тканина з витягнутими петлями, яка нагадує ворсистое полотно. Воно може відрізнятися по висоті ворсу або мати вистрижений малюнок. Після прання подібну тканину достатньо просто добре розправити.

Деякі сумішеві тканини, створені спеціально для пошиття постільної білизни, також володіють властивістю тримати форму і практично не мнуться. Завдяки змішанню натуральних і синтетичних ниток – це зручний і практичний полотно, яке не обов'язково прасувати.