Титанова підошва праски: плюси і мінуси

Однією з складових охайної зовнішності є добре отглаженная одяг. Через різноманітного складу волокна, використання синтетичних ниток, наявності штампованих зображень, нанесених на поверхню тканини, погладити річ часом буває досить проблематично. Звичайно, ніхто не ставить під сумнів, що кожна поважаюча себе господиня вміє відмінно налагоджувати речі. Але щоб полегшити собі цей процес, краще використовувати якісний праска. І перше, на що необхідно звертати увагу при покупці приладу – це його підошва. Адже саме вона контактує з одягом і забезпечує легкість ковзання і результат.

Особливості титанової підошви праски

Титанова підошва праски являє собою основу з високоміцної сталі, поверх якої нанесений шар титану. Титан відноситься до групи металів і володіє високою стійкістю до механічних пошкоджень, міцністю і низькою теплопровідністю.

Завдяки цим якостям металу, праска у використанні стає більш зручним. Але якщо порівнювати його з іншими варіантами, об'єктивно зробити це сьогодні проблематично. Адже титан при виробництві прасок став використовуватися зовсім недавно .

Тому титанова підошва – це така собі «темна конячка», яка проявить себе трохи пізніше, коли прослужить кілька років і максимально яскраво виявить всі свої явні переваги та можливі недоліки.

Довідка! До того ж, не всі бренди на даний момент випускають праски з таким покриттям.

Плюси

До достоїнств титанового покриття при використанні для прасування відносяться:

 1. Стійкість до механічних пошкоджень (зносостійкість). Для того, щоб подряпати цей метал, необхідно докласти чималих зусиль. Тому блискавки, металеві ґудзики, замки, наявні на речах, які не залишають подряпин. До того ж, якщо упустити такий праска, то він залишиться цілим. На відміну від керамічних виробів, які при падінні можуть просто розколотися.
 2. Титан має низький коефіцієнт тертя, тому досить добре ковзає по різних тканин. А якщо ще додати відсутність подряпин від механічних пошкоджень, то ковзання стає ще краще.
 3. Тривалий термін служби – твердість, міцність і низька разрушаемость металу сприяють тому, що виріб здатний без втрати своїх якостей використовуватися за призначенням дуже довго.
 4. Антипригарний ефект. Підошва із сплаву титану має яскраво виражені антипригарні якості. Завдяки цьому зіпсувати одяг практично неможливо. Якщо занадто довго тримати праска опущеним у нагрітому стані на тканині, то утворюється жовтувата пригоріла пляма. Але повне пропалювання практично виключається.
 5. Рівномірний нагрів по всій поверхні підошви. Титан досить рівномірно прогрівається, причому температура розподілена однаково – починаючи від носика, закінчуючи підставою підошви. Завдяки цьому прасування стає якісніше: будь-які важкодоступні місця, такі, як рюші, клапани, складання і складки стають доступними.

Мінуси

Але, незважаючи на масу позитивних моментів, все ж праска з титанової підошвою має певні недоліки:

 1. Тривалий час нагрівання. З-за низької теплопровідності металу доведеться після вмикання праски почекати певний час, щоб підошва повністю прогрілася. Те ж саме стосується і охолодження. У порівнянні з алюмінієм, керамікою та металокерамікою титан остигає значитпельно довше.
 2. Кількість затрачуваної електроенергії. З-за більш тривалого періоду нагріву, природно, витрачається і більше електрики. Але і це ще не все. Із-за специфіки металу, для підтримки температури в ньому також потрібно більше енерговитрат.
 3. Збільшена маса. З-за того, що в такій конструкції підошва праски являє собою два шари металу – нержавіючу сталь і титан, маса виробу істотно збільшується. Тому при прасуванні доведеться докладати зусилля, що особливо будуть відчувати підлітки і жінки. Особливо ця різниця відчутна, якщо порівнювати з керамічної або алюмінієвою підошвою.
 4. Вартість. Титанове покриття – це одна з останніх розробок, тому ціна на такі праски набагато вище.

Довідка! Якщо врахувати заявлену виробником більш тривалу експлуатацію, то, швидше за все, згодом ціна себе виправдовує.

Поради при купівлі

При покупці необхідно звернути увагу на наступні фактори:

 • Масивність праски. Сама підошва з титану буде досить важкою.
 • Передбачити наявність функцій – вертикальне відпарювання, рівні відпарювання та видачі пара та інше.
 • Форму носика: завдяки їй вдається пропрасувати важкодоступні місця.
 • Ергономічність ручки – це важлива деталь: так як маса праски досить велика, зручність ручки відіграє ключову роль. Саме правильна конструкція дозволить руці уникнути перенапруги.

Важливо! Розташування отворів для виходу пари. Для якісного прасування найбільш віддалених і важкодоступних ділянок одягу отвори повинні бути розташовані равномернопо всій поверхні, включаючи і носик.

При покупці праски не варто економити. Адже якісне, високотехнологічне виріб від перевіреного виробника буде не тільки довше служити, але і більш якісно прасувати речі.