Як погладити речі без праски

Праска став незамінним в нашому житті. За допомогою цього нехитрого пристрою можна випрасувати будь-яку річ, при цьому не витративши багато часу. Але більшість прасок працюють від електрики, і що ж робити, коли вимикають світло? Як бути, якщо терміново потрібно бігти на роботу або навчання, і можливості, вигладити за допомогою праски, ні? Саме про це і піде сьогодні мова.

Можливо попрасувати речі, не використовуючи праска

Іноді на речах є інформація про те, що гладити їх категорично забороняється. Як же бути? Але ж праска з'явився відносно недавно і до цього часу люди теж якось выглаживали одяг. Пропонуємо кілька методів вигладжування одягу без застосування праски.

Ефективні методи розгладження тканини

Серед них:

 • Кружка. Кружка в цьому випадку виконує роль праски. Ні для кого не секрет, що перші праски були неелектричними. Це металеві підошви, які нагрівалися на печі, і з їх допомогою вирівнювалася тканина. Саме для аналогічної процедури знадобитися велика кружка з металу. Для того щоб її нагріти, не потрібно ставити на плиту, необхідно лише налити в неї гарячу воду. Обов'язково використовуйте прихватку, щоб не обшпарити руки.
 • Турка з водою. Для початку необхідно вичистити ємність до ідеального стану з зовнішньої сторони. Після цього в неї наливається кипляча вода. Почекати кілька хвилин, поки ємність нагріється і можна обережно прасувати одяг. Регулярно замінюйте воду на більш гарячу. Під час прасування одягу необхідно залишити половину рідини в ємності, щоб не обшпаритися і не перелити її на себе.
 • Лампа. Вона може допомогти випрасувати невелику штучку, наприклад, краватка. Лампа нагрівається, вимикається, і після цього проводите тканиною по скляній поверхні. Спочатку рекомендуємо спробувати на виворітній стороні. Робіть все максимально обережно, щоб не зіпсувати наряд.

Увага! Ні в якому разі не пропрасовуйте одяг на включеної лампі, інакше можна за необережності допустити займання.

 • Прасочка для волосся. Це один з найбільш простих, безпечних і швидких методів вигладжування. Для початку необхідно очистити праску, бо на ньому можуть бути залишкові сліди від укладальних засобів. Праска нагрівається, і після цього спробуйте їм пропрасувати непотрібний шматок. Якщо не залишилося плям і жирних слідів, значить, його можна використовувати для прасування одягу. Будьте дуже обережні, тому що велика ймовірність пропалить тканина.
 • Під матрацом. Цей метод хороший, якщо у вас велика кількість часу в запасі. Одяг кладеться під матрац на кілька годин. Ранок на одязі вже не буде складок, при цьому вам навіть не потрібно робити будь-яких маніпуляцій.
 • Рушник. Цей спосіб добре підходить для светрів і пуловерів. Одяг викладається на злегка вологе рушник. Дати светру трохи відлежатися на вологій тканині і після цього повісити для просихання.
 • Режим «без складок» в пральній машинці. Сучасні машинки можуть запропонувати таку функцію. Для цього речі прокручуються в режимі сушіння на максимальному обороті. Це відмінний варіант, але регулярно використовувати не рекомендується. Речі після такого «вигладжування» через деякий час втратить привабливий зовнішній вигляд.
 • Вологі руки. Для того необхідно злегка змочити руки, тягнуть рухами пройтися по полотну. Це відповідний спосіб для літніх нарядів.
 • Банку. Це відповідний спосіб для шарфів, краваток. У велику банку наливається гаряча вода. Навколо неї обертається річ. Після того як банку охолоне, необхідно прибрати шарф або хустку з банки. Слідів пом'ятості на одязі не виявиться.

Як погладити речі за допомогою спеціального розчину

Для того щоб випрасувати одяг, можна скористатися спеціальним розчином. Приготувати його можна з підручних компонентів, які знайдуться в кожній квартирі.

Рецепт приготування розчину:

 • Змішати оцтову кислоту і воду в пропорції 1:1.
 • Залити рідину в обприскувач для кімнатних рослин, і розпорошити засіб на одязі. Просушити після того, як всі складки зникнуть.

Це відмінний спосіб для вигладжування одягу, адже він забирає небагато часу і зусиль. Якщо у вас не виявилася електрики — сміливо використовуєте цей метод.

Хитрощі прасування речей без праски

Багато господині не люблять гладити білизну, і це не дивно, адже на це заняття йде так багато часу, а можна обходитися без прасування? Так, якщо скористатися цими рекомендаціями:

 • при покупці пральної машинки віддавайте перевагу тим моделям, в яких є режим «без прасування»;
 • під час переїздів скручуйте одяг валиком, і тоді вона не буде так сильно м'ятися;
 • купуючи новий одяг, віддавайте перевагу синтетиці, вона не буде так сильно м'ятися;
 • під час ручного прання не віджимайте речі сильно, а давайте їм трохи стекти, після чого розвішуйте на плічка;
 • після прання в машинці трохи струшуйте одяг, тоді вона буде просихати без зайвих складок.

Тепер ви точно не будете панікувати під час чергового відключення світла. Адже навіть без електрики вам вдасться зібратися на роботу або навчання.