Як погладити папір праскою

З багатьма траплялося, що дуже важливий документ пом'явся або вимок. Іноді ви можете зробити ксерокопію, але зустрічаються випадки, коли це займе багато часу або документ не можна копіювати (гроші, випадки, коли потрібні оригінали). Не варто впадати у відчай, якщо у вас трапилася ця неприємність. Існують способи вирівняти папір в домашніх умовах. Розглянемо спосіб вирівнювання за допомогою праски.

Можна прасувати праскою папір

В цілому використовувати праску для відновлення пом'ятих документів можна. Спосіб вирівнювання праскою, найвідоміший і один з найризикованіших. Користуватися ним можна, але потрібно робити все акуратно, дотримуючись правил.

Як все відбувається

Пом'ятий папірець потрібно максимально розрівняти, щоб не зробити нові вигини. Накрити рушником або тканиною, щоб захистити її від сильного нагріву.

Праска поставити на найменшу потужність, в процесі поступово підвищуючи температуру, при великих температурах, папір може пожовтіти. Після прасування одного боку, лист потрібно перевернути і повторити процедуру.

Способи прасування паперу праскою

Є два способи прасування паперу: сухий і вологий. Якщо по закінченні вирівнювання сухим способом на папері все ще видні складки, можна скористатися другим варіантом. Для цього потрібно зволожити паперовий виріб і також її пропрасувати.

Важливо! При вологій обробці, фарби можуть втратити яскравість або взагалі потекти.

Використовуючи даний спосіб обробки потрібно бути максимально обережним: злегка зволожити лист, бажано використовувати для більш щільної поверхні.

Плюси і мінуси прасування паперу праскою в порівнянні з іншими способами

Спосіб з використанням праски потрібно застосовувати, якщо документ потрібно вирівняти найближчим часом. Якщо ж часу достатньо, то краще підібрати більш безпечний варіант.
Вирівнювання під пресом. Лист потрібно покласти між двома рівними і важкими предметами. Він використовується, при наявності великої кількості часу: варіант займає близько двох – чотирьох днів. Другий і останній спосіб – це віднести папір фахівця для вирівнювання.

Важливо! Якщо документ цінний, краще випробувати спосіб вирівнювання праскою на маленькій його частини, або довірити справу професіоналам.

Вирівнювання праскою, не вимагає так багато часу як пресом, однак, спосіб з використанням преса куди менш ризикований. І хоча, варіант в якому потрібно віднести документ професіоналу – самий безпечний, скоріше всього, це буде коштувати дорого.

Поради щодо безпечної прасування паперу праскою

Гладити папір праскою – справа не з легких. Щоб не завдати ніяких пошкоджень, потрібно дотримуватися певних правил.

Не потрібно відразу ж гладити на великій температурі. Фарби можуть розплавитися, а лист зіпсуватися. Температуру треба підвищувати поступово. Зволожувати лист краще використовуючи пульверизатор, в цьому випадку менша ймовірність що фарби потечуть.

Не доводьте позначку градусів на прасці до максимальної. Прасувати треба на позначці трохи вище середньої. Якщо немає часу чекати, поки папір висохне, можна пропрасувати її не намачивая. Однак сліди згинів можуть залишитися помітні. Щоб уникнути схожих випадків, краще придбати папки для документів.

З папером слід поводитися акуратно. Адже при такому зверненні можна уникнути неприємностей. Але якщо вже вони відбулися, праска допоможе виправити ситуацію. Використовуючи цей спосіб, необхідно дотримуватися заходів обережності. Якщо не розрахувати температуру, або помилитися у чомусь, можна повністю зіпсувати документ.