До якої температури нагрівається праска

Велика частина сучасних електричних прасок з терморегулятором мають три робочих режиму, кожен з яких призначений для певного виду тканини. Параметри температури поділяються наступним чином:

  • для нейлону і шовку: мінімум – 75 °C, максимум – 115 °C, номінальна – 95 °C;
  • для вовни: мінімум – 105 °C, максимум – 155 °C, номінальна – 130 °C;
  • для бавовни і льону: мінімум – 145 °C, максимум – 205 °C, номінальна – 175 °C.

Режим з мінімальною температурою позначений однією точкою на терморегуляторі, режим із середніми значеннями двома точками, а високотемпературний – трьома.

Довідка: для того щоб не помилитися з вибором температури, необхідно звернути увагу на ярлик виробу, в якому зазначено максимально допустиме значення.

Час нагрівання й охолодження прасок з різними видами підошов

Для виготовлення робочої поверхні (підошви) застосовують різні матеріали: сталь, алюміній, кераміка, металокераміка, чавун.

Мінімум часу для досягнення необхідного параметра потрібно алюмінієвої підошві, досить швидко гріються пристрої з поверхнею із сталі і чавуну, кераміка, металокераміка набирають градуси повільніше, ні і час охолодження в них найбільше.

Деякі бренди випускають праски з титановими підошвами, нагріваються вони неквапливо, але міцнісні характеристики та відмінне ковзання титану визначають високу ціну подібних виробів.

Важливо: при виборі вироби з того чи іншого матеріалу, необхідно враховувати не лише час нагріву, але і рівномірність розподілу температури по поверхні, чим менша різниця, тим легше процес розгладження.

Швидкість нагріву праски

Швидкість, з якою поверхня нагрівається, залежить не тільки від вибраного режиму, матеріалу підошви, але і від потужності електроприладу, а також від наявності чи відсутності системи пароутворення, а якщо вона є, то і від її продуктивності.

Усереднені значення швидкості нагріву сучасного праски від 3 до 8 хвилин. Найбільш високу швидкість нагріву мають потужні прилади від 2,5 кВт, такі прилади призначені для професійної прасування. Для невеликої сім'ї підійде пристрій з потужністю від 1,5 кВт до 2 кВт з меншою швидкістю нагріву, а самими повільними є дорожні варіанти з потужністю від 0,8 до 1,3 кВт кВт.

Увага: потужність підключається до мережі приладу повинна відповідати стану мережі та її можливостями. При невідповідності можливостей мережі та потужності електричного пристрою підключення неприпустимо!

Висновок

Швидкість нагріву і величина температури сучасних прасок залежать від багатьох факторів, оптимальний вибір визначається призначенням і передбачуваної інтенсивністю експлуатації.