Куди ставити зволожувач повітря в кімнаті

Гарне самопочуття людини багато в чому залежить від мікроклімату в приміщенні. Щоб відчувати себе комфортно, більшість людей, в першу чергу, дбають про чистоту та гігієну, стежать за температурою повітря.

Однак професійні медики підкреслюють, що не можна залишати без уваги і вологість повітря, адже в тканинах людського організму в різні періоди життя міститься від 60 до 80% води. Сухе повітря не дозволяє підтримувати необхідний для організму відсоток вологості. Допомагає вирішенню цієї проблеми спеціальний побутовий прилад — зволожувач. З його допомогою вдасться створити необхідну вологість повітря в кімнатах (близько 60%).

Правила вибору місця для зволожувача

Отримати максимальну користь від приладу можна в тому випадку, якщо будуть дотримані правила його експлуатації. Найголовніше при цьому — знайти підходяще місце для зволожувача.

Важливо! Краще всього вибрати місце до початку використання приладу: пересувати пристрій під час роботи не рекомендується. При необхідності перестановки зволожувач спочатку відключають від мережі, потім переставляють і знову підключають до електроживлення.

Визначаючи, де поставити прилад, слід враховувати кілька нюансів. В цьому випадку вдасться знайти місце, що підходить для нормальної роботи механізму і безпечне для людини.

Виконуємо необхідну висоту від підлоги

При використанні приладу важливо домогтися рівномірного зволоження повітря в різних частинах приміщення. Це не вийде, якщо поставити пристрій на підлозі. Фахівці визначили оптимальні норми висоти для розташування механізму:

  • нижній рівень висоти — 0,5 м від підлоги;
  • верхній рівень висоти — 1 м від підлоги.

Довідка! Якщо зволожувач буде встановлено нижче 50 см, розпилиться не весь пар, а тільки його частину. Інша частина осяде на підлогу, утворюючи калюжі.

Вибираємо поверхню, на якій буде встановлено зволожувач

Механізм повинен бути встановлений на рівної, прямої стійкій поверхні.

Важливо! Площа поверхні, на якій встановлений прилад, повинна бути більше його заснування, так щоб краї стільниці чи полиці не збігалися з його бічною стороною, а виступали за бічну стінку. Це додасть механізму стійкість, зможе вберегти від падіння при необережному дотику.

Також потрібно переконатися, що поверхня не нахилена в яку-небудь сторону. В іншому випадку включений механізм може скотитися вниз або перекинутися.

Стежимо за розподілом пари по приміщенню

Виконуючи основну задачу, зволожувач в процесі роботи випускає струмінь холодного або гарячого пара. Вона може залишити сліди на речі. Тому при установці необхідно розгорнути механізм так, щоб пара не постраждала навколишня обстановка.

Від безпосереднього попадання пари слід берегти:

  • книги, що знаходяться на відкритих полицях;
  • побутову і комп'ютерну техніку;
  • кімнатні рослини.

Важливо! Не рекомендується ставити зволожувач таким чином, щоб повітряний струмінь відразу потрапляла на меблі або шпалери. Відстань в 30 зможе вберегти їх від появи розлучень.

Чи можна ставити зволожувач поруч із батареєю опалення

Опалювальні прилади, обігріваючи кімнату, одночасно сушать повітря в ній. Мета зволожувачів — зробити сухе повітря більш вологим. Найменша вологість повітря в кімнаті спостерігається у батарей опалення. Тому доцільно розміщувати прилад недалеко від батарей.

В той же час не рекомендується занадто близьке сусідство з опалювальним пристроєм. При такому розміщенні пар, як все повітря біля батареї, буде відразу висушений. З-за цього не станеться розпорошення вологої пари по кімнаті, і повітря не стане більш вологим.

Важливо! Для нормальної роботи приладу та підвищення рівня вологості від батареї до механізму має бути не менше 30 див.

Коли в кімнаті стоїть акваріум

Власники великих акваріумів знають, що їм доводиться постійно стежити за рівнем води в ньому. Рідина, що знаходить в ємності постійно випаровується.

Довідка! Протягом доби з великого акваріума випаровується близько 3 л води.

Випаровується рідина робить повітря в кімнаті з акваріумом вологим, тому великі акваріуми вважаються рівноцінною заміною спеціальним приладам, встановлення яких у цьому випадку не вимагається.

Зволожувач в дитячій кімнаті

Всі зазначені поради з вибору місця для зволожувача діють і в кімнатах, де знаходяться діти. Однак установка пристроїв в дитячій вимагає дотримання додаткових правил.

  • Основна вимога до місця установки приладів в дитячій кімнаті — недоступність для дітей. Особливо уважним слід бути, якщо використовується пристрій, що утворює гарячий пар, який може бути небезпечним для малюка.
  • Потрібно переконатися, що при роботі пристрою пар не буде потрапляти на місце, де дитина грає, або на його ліжко.

Підібравши правильне місце для зволожувача, ви забезпечите комфортний мікроклімат для своїх рідних і близьких.