Чому безпровідна мишка не працює на ноутбуці

Чому безпровідна мишка не працює на ноутбуці? Є кілька причин.

Основні види несправностей бездротових мишок

Виділяється кілька різновидів несправностей мишки.

Що робити, якщо не працює тачпад

При несправній роботі тачпада необхідно виконати наступні дії:

 1. Слід перевірити комбінацію клавіш Fn+F1-F12, можливо тачпад був відключений, тому курсор мишки не рухається по екрану комп'ютера. Важливо! Клавіша, на якій позначено тачпад F1-F12, залежить від моделі ноутбука або комп'ютера.
 2. Якщо тачпад не реагує на дотик, рух курсору по екрану відбувається нерівномірно або тимчасово зникає з екрана, тоді проблема може полягати в тому, що поверхня його забруднилася. Для того щоб її очистити, необхідно змочити серветку в спирті або в воді, і протерти добре, усуваючи засмічення, дати добре просохнути.
 3. Також при проблемах з тачпадом можна перевірити його властивості коректності функціонування через налаштування. В оптимальних параметрах сенсорної панелі необхідно виставити середні значення функціонування.
 4. При несправності драйверів тачпада слід перевстановити або встановити більш нову версію.
 5. При одночасній роботі тачпада з дротовий мишкою може виникнути конфлікт. Щоб вирішити дану проблему, дротову мишку слід відключити від комп'ютера.

Зараження вірусом пристрої

Якщо безпровідна мишка відмовляється функціонувати, слід перезавантажити сам комп'ютер або ноутбук, так як причина може бути в збої операційної системи. При негативному результаті перезавантаження, слід перевірити коректність драйверів:

 1. У меню вибираємо «Пуск», переходимо на ярлик «Провідник» і запускаємо його.
 2. Вибравши пункт «комп'ютер», натискаємо клавішу, яка розташована між кнопками Alt і Ctrl. Дана клавіша функціонує як права кнопка мишки, після її натискання випаде список, в якому слід вибрати пункт «Властивості» і натиснути Enter.
 3. Вибравши «Диспетчер пристроїв», перейти до пункту «Миша та інші пристрої.
 4. Потім слід перевірити роботу цього бездротового пристрою. Якщо будуть виявлені несправності, значить, вона порушена і необхідно встановити драйвера заново або скачати нову версію. А якщо нічого не відображається, отже неполадки з цим пристроєм відсутні.

Також дану проблему можна вирішити за допомогою спеціалізованих програм. Для цього необхідно встановити утиліти MS Fix IT або Connection Tools. Після запуску програми вам буде запропоновано перевірити наявність апаратних несправностей, що необхідно підтвердити. Потім свою роботу почне сканер, який перевірить ваш комп'ютер на наявність вірусів.

Якщо ж проблеми все-таки є, то ви отримаєте повідомлення, яке слід уважно прочитати і виконати всі запропоновані дії. Якщо згодом бездротове пристрій так і не запрацювало, значить, єдиним виходом є придбання нової мишки або віднести наявну в сервісний центр.

Поломка внутрішніх деталей

Несправність бездротової мишки може також залежати від наступних факторів:

 1. Батарейки, з допомогою яких вона функціонує. Навіть якщо лазер з внутрішньої сторони мишки світиться, а курсор на моніторі не робить ніяких дій, значить, напруга батарей недостатньо. Слід замінити старі батарейки на нові, а краще використовувати акумулятори.
 2. Забруднення лазера слід усунути вологою серветкою. Перед чищенням вимкніть кнопку на пристрої, а після повного висихання включити.
 3. На більшості бездротових мишок є копка Connect, при проблемах підключення пристрою до комп'ютера слід затиснути її на кілька секунд.
 4. USB-порт для підключення. В комп'ютері або ноутбуці вбудовано кілька гнізд USB-порту. Якщо з'єднання бездротового пристрою з комп'ютером відсутня, спробуйте включити передавач в інший порт. Якщо курсор на моніторі заробив, значить, проблема не в мишці.

При порушенні цілісності порту слід перевірити роботу даного пристрою іншим способом, а якщо порт справний, перевірте його за допомогою підключення флеш-карти або принтера.