Як перевірити мікрофон на ноутбуці

Поняття «ноутбук» включає в себе безліч моделей комп'ютерів невеликого розміру, оснащеного додатковими прикладними засобами. Заводська конфігурація далеко не завжди передбачає точне дотримання бажанням клієнтів, багато елементів користувальницького інтерфейсу або апаратної частини доведеться налаштовувати. Щодо налаштування окремих елементів існує безліч тематичних статей, і в цій піде мова про перевірку та настроювання мікрофона для ноутбука.

Налаштування мікрофону

У більшості міні-комп'ютерів без спеціальних прошивок встановлена операційна система Windows 10, тому покрокова налаштування мікрофону на ноутбуці буде розписана за умови наявності на комп'ютері цієї системи.

 1. Підключити працює зовнішнє пристрій запису звуку в ноутбук. Якщо є бажання скористатися вбудованим мікрофоном (якщо є), то для його включення необхідно виконати наступні дії:
  1. Проникнути в «Панель управління». Це можна зробити, якщо в меню «Пуск» (в лівому нижньому куті екрану) відкрити розділ «Пошук» і ввести там відповідну назву розділу або програми. З результатів вибрати потрібний, і відкрити.
  2. В Панелі керування включити відображення у вигляді списку іконок, після чого знайти категорію «Обладнання і звук», і під нею «Усунення неполадок звукозапису». Клікнути по цьому розділу.
  3. У новому вікні послідовно натиснути «Далі» і «Мікрофон з підтримкою...» (перший у списку варіант). Застосувати виправлення.
  4. Тепер вбудований мікрофон включений і ним можна користуватися.
 2. Дочекатися, коли будуть встановлені драйвери для підключається ззовні пристрою). Якщо вони не встановилися автоматично, то слід скористатися диск з софтом або завантажити їх на офіційному сайті виробника. Всі драйвери постачаються безкоштовно.
 3. У пошуку «Пуску» ввести «Записуючі пристрої» і відкрити віконце, яке відповідає параметрам мікрофона.
 4. У розділі «Запис» знайти використовується мікрофон, клацнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати «Включити». Після цього клацнути по ньому двічі.
 5. У новому вікні з'являється можливість налаштувати рівень гучності і фактор посилення мікрофона, діапазон якого залежить від можливостей звукової карти. Посилення звуку можна повністю відключити, або, навпаки — підняти до дуже високого рівня. Встановлення додаткових утиліт розширить можливості використання запису звуку.

Як перевірити чи працює мікрофон на ноутбуці

Якщо слідувати вказівкам, викладеним нижче, то не складе труднощів перевірити, чи працює мікрофон на ноутбуці:

 1. На робочому столі навести курсор миші в праву нижню частину екрану і клікнути по стрілочці, що вказує вгору.
 2. Відкриється невелике меню, де будуть відображатися міні-значки. Слід знайти іконку гучномовця з хвилями звуку, клацнути по ньому правою кнопкою миші і в випадаючому списку вибрати «Записуючі пристрої».
 3. Відкриється нове вікно, що складається з декількох секцій. У розділі «Запис» надається список підключених пристроїв, які призначені для введення звукової інформації в пам'ять ПК. У цьому списку повинен бути значок підключеного мікрофона і зелений кружечок з галочкою, як позначення статусу про те, що пристрій працює як треба.
 4. Якщо двічі клікнути лівою кнопкою миші по значку звукозаписного пристрою, то з'явиться ще одне вікно, де користувачеві будуть показані бігунки, що відображають рівень гучності самого мікрофона і ступінь посилення вхідного звуку. За рахунок переміщення цих засобів керування можна змінити силу звучання.
 5. Безпосередня перевірка властивостей роботи мікрофона проводиться з меню «Пуск», рядки «Параметри» і в категорії «Безпека».
 6. У вікні, що після цих дій вікні слід знайти колонку розділів, розташовану зліва, і знайти категорію «Мікрофон».
 7. У правій частині вікна в самому верху перевести положення тумблера в стан «включено».
 8. Прокрутити за допомогою бігунка збоку або коліщатка миші сторінку вниз, знайти пункт «Запис голосу» і також перевести його під включене положення.
 9. Тепер вікно можна закрити, і знову звернутися до меню «Пуск». В цей раз слід вибрати функцію пошуку, введіть в рядку «Запис голосу» без лапок.
 10. В результатах користувача з'явиться однойменне додаток, яке слід вибрати.
 11. У центрі екрана з'явиться синій круглий значок на світло-сірому тлі. Для перевірки роботи мікрофона потрібно клікнути по цьому значку і сказати що-небудь в пристрій запису звуку. Після закінчення звучання вікно зміниться і з'явиться список файлів, що представляють собою запису звуків мікрофона.
 12. Прослухати можна, вибравши потрібну запис і натиснувши на трикутник в правій частині екрана.
 13. Якщо записи не з'являється або вона відбувається, але звуку на ній немає, то, можливо драйвери для звукових мікросхем не встановилися. Щоб перевірити їх наявність, потрібно слідувати наступним крокам:
  1. Повернутися до робочого столу (комбінація клавіш буде діяти не у всіх програмах).
  2. Натиснути комбінацію «Win+R», щоб відкрити невелике консольне віконце.
  3. Написати у цій рядку «mmc devmgmt.msc» без лапок і погодитися з написаним.
  4. Вискочить вікно диспетчера пристроїв, де буде надано список самих різних елементів архітектури ноутбука, а також додаткових підключених пристроїв.
  5. Необхідно знайти категорію «Звуки та аудіопристрої» і відкрити його, клацнувши по невеликий стрілочці.
  6. Випаде перелік звукових пристроїв, встановлених на ноутбуці. Серед них повинен бути значок мікрофона. Якщо поруч з ним є трикутний знак з вигуком, необхідних драйверів встановити не вдалося.
  7. Встановити драйвери можна, натиснувши правою кнопкою миші на значок мікрофона в тому ж меню, і в списку вибрати «Оновити драйвери». Після цього виникне питання про пошук необхідного софта. Можна змусити системи автоматично шукати потрібні речі в інтернеті, можна вказати шлях до диска з драйверами якщо є або завантажити з офіційного сайту програмне забезпечення самостійно, зберегти в пам'яті комп'ютера і знову вказати шлях.