Переривається звук bluetooth навушниках

Життя без проводів прекрасна. Виробники випускають моделі без роз'ємів для навушників, підштовхуючи тим самим споживачів змінювати старі «провідні» вуха на сучасні Bluetooth-гарнітури. Але на жаль, не все так безхмарно – тут чекають дві проблеми: якщо порівнювати з аналогічною провідний моделлю, то звучання в них швидше середня, під час програвання можливі короткочасні затримки звуку. Невже великі виробники не можуть зробити гідні моделі? З чим пов'язані ці проблеми і як з ними боротися розповімо у статті.

Причини виникнення проблем та шляхи їх вирішення

Низька якість звуку.На нього впливають кілька факторів. В першу чергу конструкція навушників. Не можна очікувати студійного звучання від «крапель» за 300 руб.

Наступний фактор версія Bluetooth. Чим свіже версія, тим новіше технології в ній закладені. Приміром, в гарнітурі забезпечує звучання рівня CD, кодек AptX HD. Але, щоб насолодитися їм доведеться підбирати відповідний смартфон.

І звичайно, впливає музика, яку ви слухаєте. Чим вище швидкість передачі MP3-файлу і менше файл стиснутий, тим краще. Загалом, хочете хороший звук – не економте.

Але якщо до середнього звучанням з часом можна звикнути, то переривання композиції сильно нервує. Після декількох пауз хочеться дістати старі, перевірені часом провідні вуха.

Чому відбуваються переривання

Як показала практика, виявити точні причини переривань не вийде – все визначається досвідченим шляхом. Характеристики самого протоколу Bluetooth дозволяють зв'язуватися пристроїв в радіусі 10 метрів (сучасні версії дещо більше) в зоні прямої видимості. На дальність впливають будь-які перепони, перешкоди. Це й позначається на якості передачі звуку. Наведемо приклади.

Не рекомендується використовувати пристрій:

  • Поблизу точки Wi-Fi, комп'ютера, СВЧ-печі, холодильника. Всі ці пристрої можуть вносити перешкоди передачу звукових хвиль. Так само рекомендується відключити всі сторонні Bluetooth пристрою. Вони впливають на якість сигналу, що приймається.
  • Слухати музику на пристрої, який лежить у кишені сорочки, штанів або сумці. У цьому випадку сигналу заважає ваше тіло, яке є перешкодою. Рекомендується тримати пристрій ніж можна ближче до навушників.
  • Розділяти джерело звуку (смартфон) і навушники стіною або закритими дверима. У міру збільшення відстані між ними погіршується якість, з'являються паузи.
  • Поміщене в чохол з щільного матеріалу, що містить металеві деталі, фурнітуру. Це теж може порушити прийом, викликати переривання. Не користуйтеся такими щільними чохлами.
  • Користуватися трансляцією, одержуваної з інтернету. В цьому випадку звук, що передається в навушники, залежить від якості інтернет-з'єднання. Якість може ще знизитися при збільшенні звуку. Рекомендується спочатку завантажити музику, потім слухати. Виставити оптимальний для себе звук.
  • Відтворювати великі файли, файли з високою якістю. Передача таких композицій може впливати на з'єднання, а значить на якості їх відтворення. Рекомендується змінити якість звуку, вибрати, наприклад, не 320кбит/з, а не більш 128кбіт/с
  • Працювати одночасно з декількома пристроями, які використовують Bluetooth. Вони створюють один одному перешкоди, збільшують навантаження. Вимкніть не використовувані пристрої.

Крім цих способів рішення проблеми переривання звуку можна вирішити з допомогою перезавантаження пристрою або з'єднання. Перш ніж зробити це прослідкуйте, щоб рівень заряду батареї був достатнім.

ВАЖЛИВО: Докладна інструкція наведена в паспорті пристрою або керівництві по експлуатації.