Як наклеїти плівку на планшет

Планшет, як продукт, згідно державним стандартам, має поставлятися з захисною плівкою, наклеєної на екран. Роль цієї плівки зрозуміла: вона захищає монітор від сміття, пилу, жиру і механічних пошкоджень. Але з часом при активному використанні ця плівка приходить в непридатність: під неї неминуче заганяються бульбашки повітря, які викликають спотворення сприйняття того, що відбувається на екрані і перешкоджають проходу сигналу. Крім того, багато розробники поміщають на плівку рекламу, також заважає. У будь-якому випадку, рано чи пізно, захисне покриття доведеться міняти.

Як правильно наклеїти захисну плівку

Звичайно, є користувачі, які відмовляються від захисту, і спокійно водять пальцями по голому екрану. Але тоді монітор швидко вичерпає свій ресурс.

Якщо людина ніколи раніше не приклеював нову плівку до екрану планшета, і вирішив зайнятися цим самостійно, він ризикує зіпсувати нове покриття і сам екран.

Довідка! Без належних навичок приліпити бар'єрне полотно ідеально практично неможливо – всередину обов'язково потраплять шматочки сміття, бруду, бульбашки повітря. Багаторазове приклеювання і подальше відклеювання плівки від дисплея значно знизить термін її експлуатації.

В першу чергу слід звернути увагу на те, що Ви купуєте. Дешеві вироби не змусять викладати на прилавок велику суму, але і служать набагато рідше. Звичайно, не потрібно заглиблюватися в крайності і купувати що-то супер просунуте по мільйону за квадратний дециметр – якість теж має свої межі. Оптимальний буде вибрати щось середнє, нічим не видатне. Бажано підібрати таку плівку, виробник якої відповідає виробнику планшета. Якщо такої немає, то універсальна, або «чужа» теж підійде.

Придбане виріб строго рекомендується обрізати за формою вікна планшета. Саму процедуру найкраще проводити у ванній (при наявності гарячої води). Гаряча струмінь притягне до себе частинки пилу, і це вбереже екран від зайвих подряпин. Стежте, щоб не потрапили бризки на гаджет – всі електронні пристрої бояться вологи.

Якщо планшетом користувалися в відсутність плівки, то перед нанесенням слід протерти дисплей, щоб позбавити його від жирних плям і мікроскопічних смітинок. Про те, як і чим протирати, написано нижче, у відповідному розділі. Планшет повинен лежати горизонтально. В якості інструменту послужить будь твердий, але не гострий плоский предмет у формі тонкого прямокутника – банківська картка відмінно підійде.

Плівка поставляється з другим шаром, що оберігає клейку сторону від висихання. Цей другий шар потрібно відклеїти, і, як можна швидше, щоб нічого з повітря не неї не встигло приліпитися, але при цьому гранично акуратно приклеїти куточки до екрану на верхню частину. Тепер однією рукою (якщо є можливість займатися цим вдвох двома руками) потрібно тримати за нижні, не приклеєні кути, і поступово наносить покриття на дисплей, розгладжуючи його плоским предметом. Рухи повинні виконуватися вліво-вправо, поступово зрушуючи до низу. Якщо підійти до процесу з достатньою кількістю терпіння і акуратності, то плівка ляже добре.

Ніж протирати екран

Вода або вологіше серветки для подібних процедур не підійдуть. Від жирних плям рятують спеціальні склади, що продаються в магазинах догляду за технікою. Часто подібні форм мають вигляд спрею. Спрей повинен бути нанесений на серветку, а нею, в свою чергу, виробляється протирання екрану. Сильно на нього тиснути не треба – склад розправляється з шкідливими речовинами при простому контакті.

Порошинки видаляються за допомогою паперового скотча. Його потрібно приклеїти, а слідом тут же віддерти. Клейка поверхня забере всі мусоринки з собою.

Якщо скло планшета виявилося пошкоджено настільки сильно, що на ньому утворилися тріщини, то безглуздо намагатися склеїти уламки – монітори всіх сучасних пристроїв, навіть не оснащених датчиками, містять в собі рідину, що виливається при поломках. Дисплей можна замінити в сервісному центрі.