Як підключити флеш-накопичувач до планшета

Популярність планшетів пояснюється дуже просто — хороше пристрій може з легкістю замінити комп'ютер середньої потужності, особливо якщо має підключається зовнішню клавіатуру. Великий екран дозволяє переглядати відео і фотографії, в зручному режимі, а також читати книги і документи, завдаючи меншої шкоди очам.

Але що робити, якщо до планшета необхідно підключити флеш-накопичувач або інший зовнішній пристрій? Чи можливо зробити це самостійно і що знадобиться для такої операції? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті.

Способи підключення флеш-накопичувача до планшета Android

Існує кілька способів того, як можна підключити флешку до планшета на операційній системі Android. Умовно їх можна розділити на стандартні і нестандартні. Відмінність цих двох категорій полягає в тому, що стандартні — це ті способи, які передбачені виробниками як планшетів, так і флешок, а нестандартні придумані самими просунутими користувачами, але від цього вони не стають менш дієвими.

Найбільш простим варіантом стане підключення за допомогою вже наявного порту USB, але він, на жаль, є не у кожної моделі планшета. Тоді на допомогу приходить спеціальний перехідник, званий шнуром OTG. Він являє собою провід з одного боку обладнаний USB-портом, а з іншого — штекером, підходящим для одного з стандартних входів, які є на кожному планшеті.

Якщо ж такі способи з якихось причин не підходить, то доведеться скористатися іншими методами. Наприклад, USB-хостами або всілякими адаптерами, які не завжди просто знайти в продажу.

Важливо! Моделей планшетів, які працюють на ОС Андроїд безліч, всі вони мають різні характеристики, тому виділити один універсальний метод не вийде — спробуйте і ви точно зможете знайти підходящий.

Підключення флешки до iPad

Техніка Apple відрізняється від іншої унікальної «начинкою» — вона працює на операційній системі IOS, в якій є безліч особливостей, іноді ускладнюють роботу простого користувача.

Наприклад, підключити флеш-накопичувач до Айпаду буде трохи складніше, ніж до Андроїду. Тим не менше це реально і при уважному прочитанні інструкції, у власників таких пристрій рідко виникають нерозв'язні проблеми з підключенням.

У айпадів немає спеціального слоти USB для простого підключення флешки, тому цей спосіб відразу ж відпадає. Але як і раніше залишається можливість використовувати спеціальний перехідник OTG.

Важливо! Зверніть увагу, що входи на Андроїд планшетів і Айпадів відрізняються один від одного, тому і перехідники будуть різними. Якщо шнур OTG підходить до більшості планшетів інших виробників, то до пристрою Apple він не підійде.

Спеціальні адаптери в широкому асортименті представлені на сучасному ринку і їх ціна може значно варіюватися. Варто враховувати, що найдорожче пристрій необов'язково буде найкращим, але і економити не варто — такі перехідники зазвичай служать не занадто довго або можуть відображати навіть флешки некоректно.

Перед тим як придбати той чи інший адаптер, краще почитати відгуки в інтернеті про його виробника і самої моделі — так ви зможете скласти більш об'єктивне представлення про товар, ніж те, яке являє реклама.

Особливості підключення до планшета зовнішнього жорсткого диска

У деяких випадках може знадобитися підключити до планшета зовнішній диск. Особливо актуально це для тих, хто проводить з планшетом багато часу — працює, викачує фільми та інші файли, які вимагають досить багато місця.

Як і у випадку з флешкою, є кілька варіантів підключення. Кожен з них є досить простим, тому з ним впорається навіть пересічний користувач, який не має глибоких знань в області техніки.

Першим способом є використання кабелю, наявного в комплекті самого жорсткого диска. Це найбільш легкий варіант в деяких випадках не знадобиться навіть використання спеціальних адаптерів.

Якщо ж підключити таким чином зовнішній жорсткий диск не вдалося, то придбайте OTG кабель. Це безпрограшний варіант, за допомогою якого до планшета можна підключити величезна кількість самих різних пристроїв, від мишок та клавіатур до зовнішніх накопичувачів, словом, всіх, які приєднуються за допомогою USB-порту.

При наявності яких-небудь проблем з таким підключенням можна використовувати програмні методи. Наприклад, завантажити безкоштовний софт, за допомогою якого вдасться підключити жорсткий диск, але для цього знадобляться особливі права користувача. Саме тому дані способи рідко використовуються пересічними власниками планшетів, так як процес більш трудомісткий.

Як відкрити файли з музикою та фото з зовнішнього носія

Після успішного підключення зовнішнього носія до планшета виникає питання, як переглянути скопійовані або завантажені файли та інформацію.

У більшості випадків з'являється автоматичне повідомлення про підключення нового пристрою — досить клікнути по ньому, щоб відкрився повний список перекинуті файлів з музикою або фото, які є на носії. Якщо ж повідомлення з якихось причин не з'явилося, слід відшукати спеціальний додаток для перегляду файлів, які вдалося перенести. Воно за умовчанням встановлено на будь-якому планшеті. Найчастіше воно називається «Файловий менеджер».

Іноді менеджери працюють некоректно або є не дуже зручними. У цьому випадку можна скачати нову програму з епп-маркету, працюючого на вашій операційній системі — Play market або App store. Так ви зможете підібрати ідеальне для себе програму і насолоджуватися переглядом улюблених фільмів або фотографій не тільки на комп'ютері, але і на планшеті, який є більш мобільним і компактним, а це означає, що файли будуть завжди під рукою.

Чому планшет може не бачити носій

Причин неполадок може бути кілька.

У більшості випадків це проста нездатність планшета підтримувати такі великі обсяги пам'яті, що передбачає зовнішній носій. Цей параметр слід обов'язково враховувати при виборі флешки або зовнішнього жорсткого диска, який в майбутньому планується підключати до планшету.

Іншою можливою проблемою стане відсутність ROOT-прав на пристрої. Вона вирішується досить просто — ці права потрібно отримати. Зробити це можна, встановивши спеціальну програму на ПК, і підключивши до нього планшет. Після цього в налаштуваннях з'явиться новий пункт «Для розробників».

Тепер ви знаєте, яким чином можна підключити флешку або зовнішній жорсткий диск до різних планшетів, для чого це може знадобитися і які проблеми можуть виникнути в процесі і після підключення. Так, ви зможете закачати або записати будь-який файл або фільм і мати до них доступ в будь-який час — особливо корисно це для тих, кому іноді доводиться працювати поза офісом або поза домом. Але переглядати улюблені фотографії або серіали також буде зручніше не тільки на ПК. Кілька завантажених фільмів допоможуть скрасити довгу поїздку.