Як зробити сканер

Для отримання цифрової версії паперового документа можна вибрати один з декількох способів. Більшість пристроїв є багатофункціональними. Для цієї задачі можна використовувати як комплексний прилад, який поєднує опції сканера і принтера — МФУ, так і звичайний смартфон з відеокамерою з дозволом 2 Мп.

Як налаштувати принтер сканер?

Підключений принтер з вбудованим скануючим модулем, слід правильно застосовувати. Для цього потрібно встановити відповідні налаштування в Windows. У цьому допоможе «Майстер роботи зі сканером». Для отримання файлу необхідно:

  1. Увімкніть МФУ, і підніміть кришку сканера.
  2. Розмістіть на склі лист, з друкованою стороною по напрямку вниз до скляної поверхні.
  3. Накрийте папір захисною кришкою для отримання чіткого зображення.
  4. Відкрийте «Панель управління», виберіть пункт «Обладнання і звук».
  5. У переліку, що з'явився натисніть «Пристрої та принтери».
  6. Виберіть піктограму підключеного МФУ, натиснувши правою кнопкою мишки. З випадаючого списку клацніть по рядку «Почати перевірку».
  7. Встановити необхідні параметри для сканування і натисніть кнопку «Попередній перегляд».
  8. Після цього сканер швидко вважає картинку і відобразить базовий варіант на екрані. Якщо якість вийшло нечітким, поміняйте налаштування dpi на більш високий показник і знову натисніть кнопку «Попередній перегляд». Для створення оцифрованої копії паперового варіанту клацніть на кнопку «Сканувати».

Готову картинку зберегти на комп'ютері або роздрукуйте потрібно кількості.

Які існують програми-сканери на смартфони

ДОВІДКА! Всі сучасні телефони оснащені модулем фотокамери, який можна використовувати для перетворення паперової інформації в цифрову.

Для цього достатньо навести об'єктив на паперовий аркуш, і обробити файл за допомогою спеціального додатка. Розглянемо найбільш популярні програми для Andriod і WindiwsPhone: CamScanner, Microsoft Office Lens, Scanbot.

CamScanner включає зручні опції. Зробити скан з паперу можна 2 способами: додати фото з пам'яті смартфона, або зробити знімок з камери. Додатковий функціонал дозволяє відображати в процесі сканування віртуальну сітку, рівень. Щоб забезпечити кращу якість зображення є вбудована кнопка для активації світлодіодного спалаху для постійної підсвічування слайда. Отримати в цифровому вигляді можна одиничні екземпляри документації, так само доступний пакетний режим. Додаткові налаштування надають можливість отримання файлової форми документів, призначених для посвідчення особи і презентацій.

ВАЖЛИВО! Вбудований редактор виправляє проблеми слабкої освітленості, при необхідності можна виконати ручне коригування.

Отримані дані зберігаються як фотографія або в книжковому форматі PDF. Вони можуть розміщуватися як на телефоні, так і в хмарному сховищі зі стартовим об'ємом 200 МБ.

Microsoft Office Lens формує дані аналогічним чином. Межі документа визначаються автоматично.

Реалізована підтримка 4 режимів: для документації, презентацій, візиток і фото. Готова графіка, записуються зі звичайним розширенням, також PDF, або додається в OneNote. У фірмове хмара One Drive можуть бути відправлені docx, або PowerPoint. Великий шрифт можна розпізнати як текст.

Scanbot володіє зручним інтерфейсом. Опціями free версії передбачена обробка 4 різновиди фільтра: по 2 кольорових і чорно-білих. Скан записується як PDF або JPG. Отриманий результат сканування можна розтиражувати через Google-аккаунт, або зберегти в: Google Drive, OneDrive, DropBox, Яндекс Диск, Evernote, Todolist, OneNote і т. д.

Із запропонованого переліку можна вибрати найбільш підходяще додаток, виходячи з типу документації, зручного способу зберігання даних в пам'яті смартфона або в хмарних сервісах.