Одноконтурний котел гріється, а батареї не гріються

Котел є головним пристроєм в опалювальній системі. Він застосовується для передачі виробленої теплової енергії теплоносію. Всі котли працюють за одним принципом.

Вбудована в котел автоматика з допомогою датчиків і терморегуляторів визначає, в який момент необхідно включитися, щоб підтримати заданий температурний режим. Нагрів води відбувається в теплообміннику, завдяки насосу, який змушує воду циркулювати по контуру системи опалення. Котли виготовляють одноконтурні та двуконтурний. Одноконтурні мають тільки один контур, розрахований на опалення.

У двоконтурних є два контури — один контур на опалення, а другий на нагрів води. Відмінною рисою двоконтурного котла є те, що одночасно два контури працювати не можуть, котел може або опалювати приміщення, або підігріти воду для побутових потреб.

Котли бувають підлогові і настінні.

ДОВІДКА: Підлогові котли виробляються тільки одноконтурні. Якщо виникне необхідність підігріву води, доведеться придбати накопичувальний бойлер.

Підлогові котли більш габаритні порівняно з настінними, але зате менш вимогливі до умов експлуатації. Котли працюють на різних енергоносії: газ, вугілля, дрова, мазут.

Самими популярними у користувачів, є газові котли, завдяки тому, що не вимагають сил і часу для завантаження палива. Один раз підключили котел до газопроводу і користуйтеся опаленням в своє задоволення. Головне, правильно підібрати потужність котла і обсяг води, яку він в змозі нагріти за одну годину.

Основні несправності котла

Газові котли надійні і довговічні, але як будь-яке обладнання або техніка по закінченні часу мають потребу в технічному обслуговуванні та ремонті. Всі несправності класифікуються на очевидні й неочевидні. У деяких моделях котла вбудований визначник несправності.

Якщо котел працює, а батареї холодні, це може говорити про те, що зазначається:

 • Недостатня напруга в мережі або стрибок напруги в електромережі, через що деякі деталі можуть згоріти;
 • Недостатній тиск природного газу — менше 20 бар;
 • Тиск в системі опалення менше 0,5 бар;

Неочевидні поломки котла:

 • Найбільш часто зустрічається, є вихід з ладу якої-небудь однієї з головних запчастин котла: теплообмінника, терморегулятора, насоса;
 • Несправний датчик потоку;
 • Проблеми з газовим клапаном;
 • Засмічення фільтрів;
 • Обрив ланцюга датчика в термостаті котла.

Виявити неочевидну поломку допоможе фахівець сервісного центру по обслуговуванню котлів, який володіє досвідом, достатньою кількістю знань та спеціальним обладнанням для діагностики несправності.

Проблема з опалювальним контуром

Іноді люди скаржаться на те, що котел включається — працює, але вода в радіаторах залишається холодною або теплою. Основною причиною несправності, є — некоректна настройка або несправність основних деталей: теплообмінники, насоси або триходового клапана.

З усіх неполадок в котлі найбільш поширена несправність — утворення відкладень в теплообміннику. Це відбувається через використання жорсткої водопровідної води, як у чайнику, де кип'ятять воду. Теплообмінник в котлі служить для передачі тепла, яке він отримав при згорянні енергоносіїв, холодної води в системі опалення, яка проходить через нього.

Накип, утворившись, не дозволяє воді стикатися з металевими трубочками і, проходячи через теплообмінник з накипом, не встигає прогріватися. Для усунення накипу випускають спеціальні рідкі засоби усуває її, якими і треба промити теплообмінник.

Одноконтурний котел гріється а батареї не гріються по причині того, що часто виходить з ладу така деталь, як насос, який повинен прокачувати гарячу воду з радіаторів. Причина некоректної роботи насоса, може таїтися в роторі, який міг заклинити, або в скупченні повітря.

Як провести ремонт системи

Спочатку, для визначення несправності насоса слід перевірити роботу ротора, для цього необхідно відкрутити гайку-пробку на торці насоса. При розкручуванні витече невелику кількість води. Далі необхідно вставити всередину викрутку та повернути вал насоса.

Якщо сталося скупчення повітря в насосі, слід відкрити воздухоотвод і спустити його. Воздухоотвод зовні нагадує ковпачок, який піднімається вгору і крутиться навколо осі. У момент спуску буде чутно певний шипіння, як якщо спустити повітряна кулька. Якщо всі ці маніпуляції не допомогли, доведеться замінити несправну деталь на нову. Так як ремонт виконати досить складно, і коштує послуга недешево.

Важливо: Якщо у вас недостатньо кваліфікації в ремонті котлів, краще запросіть фахівця з сервісної служби. Так як неправильні дії в процесі вашого ремонту, можуть завдати ще більшу поломку котла. А у випадку з газовими котлами це ще й небезпечно для життя.

Поради професіоналів: як не допустити появи проблеми

Газовий котел зможе прослужити довгий час без поломок, якщо своєчасно проводити профілактичні роботи. Найбільш вразлива частина в котлах — теплообмінник, через використання водопровідної води, він потребує регулярного очищення. Але в промиванні потребує не тільки теплообмінник, а й система опалення з радіаторами.

Фахівці рекомендують здійснювати промивку опалювальної системи з такою частотою:

 • Якщо в якості теплоносія використовується антифриз, досить буде одного разу на п'ять років;
 • Якщо в якості теплоносія використовується вода, промивати потрібно один раз в десять років. За умови, що в систему опалення вода періодично не буде доливати;
 • Профілактичні роботи слід проводити в літній період.