Газовий обігрівач своїми руками

З настанням холодів багатьом хочеться мати невеликий економічне джерело тепла, яке можна було б взяти з собою в гараж, на дачу або в похід. Оптимальним джерелом енергії для такого пристрою вважається газ. Електрика не так економічно, і є не скрізь, а при використанні бензину не уникнути неприємного запаху і кіптяви.

Звичайно, сучасна промисловість випускає безліч моделей портативних газових обігрівачів, однак не всім вони по кишені. У прагненні заощадити, багато хто намагаються зробити подібні пристрої своїми руками.

Про один з варіантів простого у виготовленні, але разом з тим зручного і ефективного обігрівального пристрою, ми розповімо в цій статті.

Підготовка матеріалів та інструментів для створення газового обігрівача

Процес виготовлення запропонованого переносного газового обігрівача зовсім нескладний, а необхідні для роботи матеріали та інструменти багато знайдуть в господарстві.

Для роботи нам знадобляться наступні матеріали:

 • Напівсферичні металеве кухонне сито;
 • Лист жерсті;
 • Шматок металевої сітки;
 • Газовий балон 0,5 л + пальник з клапаном (продається в будь-якому супермаркеті).

Як зробити газовий обігрівач? З інструменту необхідно підготувати:

 • Маркер;
 • Ножиці по металу;
 • Клепочник;
 • Клепки, здатні клепати від товщини 1 мм;
 • Шупуповерт зі свердлом (діаметр свердла підбирається в залежності від розміру клепок).

Вирізання заготовок, складання деталей своїми руками

Як зробити газовий обігрівач своїми руками? Коли всі інструменти та матеріали підготовлені, приступаємо до роботи. Першим етапом є виготовлення теплообмінника для розсіювання тепла від полум'я пальника.

Від'єднуємо від сита ручку, вона нам більше не знадобиться. Беремо сито, притуляємо до листа жерсті і обводимо маркером по контуру. До отриманого колі з чотирьох сторін промальовуємо прямокутні вушка приблизно 3 см на 1,5 см.

Ножицями по металу акуратно вирізаємо по контуру дві однакові заготовки, одну з них прибираємо в сторону, вона нам придасться на другому етапі роботи. Продовжуємо з першої заготівлею, з допомогою ножиць вирізаємо в центі коло діаметром 5-7 мм менше зовнішнього діаметра пальника.

Відгинаємо два вушка на заготівлі вгору і за допомогою клепок з'єднуємо її з металевим ситом. Розміщуємо отриману конструкцію на газовій горілці і фіксуємо за рахунок останніх двох вушок, загнутих донизу.

Відмінно, перший етап завершено, тепер полум'я від пальника буде розсіюватися на ситі і обігрівати навколишній обсяг. Можна зупинитися на цьому, однак ми радимо трохи доопрацювати конструкцію, підвищивши її ефективність.

Другим етапом буде виконання додаткового контуру тепловіддачі на нашому нагрівачі. Він буде представляти собою металевий стакан, дно якого зробимо з решти жерстяної заготовки, а стінки з дрібної сітки.

Беремо другу заготівлю, свердлимо в ній 10-15 отворів, відрізаємо смужку з сітки шириною 8-10 див. Скріплюємо дві деталі з допомогою клепок. Залишилося накрити отриманим виробом первісну конструкцію і перейти до випробувань.

Поради від професіоналів

Фахівці радять не застосовувати саморобні газові нагрівачі на постійній основі. Дані конструкції гарні в якості дешевої альтернативи представленим у магазинах промисловим аналогам, для періодичних поїздок на природу або в гараж.

Якщо ви хочете обігрівати газом дачу, гараж або теплицю на постійній основі, варто придивитися до моделей обігрівачів. Вони більш ефективні і безпечні, оскільки мають кілька ступенів захисту.

Якщо ви все ж вирішили виготовити газовий обігрівач своїми руками, то в цілях безпеки обов'язково ретельно опрацюйте і продумайте конструкцію пристрою, забезпечте простий і інтуїтивний спосіб активації/деактивації.

Важливо! Всі елементи пристрою, що відповідають за подачу газу, повинні бути промислового виготовлення, які не піддаватися доопрацюванням в ході діяльності.

Техніка безпеки

Будь-яке джерело тепла, в якому використовується відкрите горіння, є засобом підвищеної небезпеки. І в першу чергу це відноситься до газового обладнання. В цілях власної безпеки, для уникнення вибуху, пожежі або отруєння продуктами горіння, неухильно дотримуйтесь наведених нижче правил безпеки:

 1. При використанні газового нагрівача обов'язково наявність припливу свіжого повітря. Зменшення кількості кисню й скупчення продуктів згоряння несе ризик для життя людини.
 2. При використанні конструкція обігрівача розжарюється до дуже високих температур. Не розташовуйте пристрій поблизу легкозаймистих матеріалів, ніколи не торкайтеся до нього руками до повного охолодження.
 3. Балон з газом повинен зберігатися строго вертикально і в добре вентильованому приміщенні.

Незважаючи на всі складнощі газові обігрівачі користуються великою популярністю у населення. При дотриманні вимог безпеки і правильної експлуатації навіть зроблений своїми руками апарат прослужить вам багато років.