Як зробити матрац жорсткішим

Купили новий ортопедичний матрац, але замість очікуваного комфорту відчуваєте незручність під час відпочинку і погано спите? Або старий матрац зносився і став викликати відчуття дискомфорту?

Можливо, ваше спальне місце не володіє потрібною ступіню жорсткості. Чи можна це якось виправити?

Збільшення жорсткості матраца – всім підходить?

У яких випадках слід збільшувати жорсткість матраца і чи потрібно це робити? Збільшення жорсткості рекомендується:

  • при наявності зайвої ваги, солідної комплекції;
  • якщо є звичка спати на спині або животі;
  • при проблемах зі здоров'ям в області верхніх відділів хребта, сутулості;
  • при юнацькому віці, коли дуже важливо правильне анатомічне положення хребетного стовпа і виключення ймовірності його скривлення;
  • при віці 25-45 років, навіть при відсутності скарг на здоров'я.

Як змінити жорсткість спального місця

Зробити сам матрац більш жорстким неможливо. Але змінити жорсткість спального місця з допомогою додаткових коштів цілком реально. Для цього можна придбати тонкий матрац, що володіє ортопедичними властивостями, або ж ортопедичний наматрацник.

Виріб може мати різну висоту (3-10 см) і володіти різним ступенем жорсткості. Щоб уникнути сповзання воно кріпиться до основного матрацу з допомогою спеціальних еластичних стрічок.

Кокосовий наматрацник (топпер) – найкраще рішення

Одним з найбільш ефективних способів збільшення жорсткості спального місця є придбання ортопедичного наматрацника (топпера) з прошарком з кокосової койри – ростуть на кокосової шкаралупі довгих волокон, що запобігають розкол горіха в разі його падіння. Койра кокоса є екологічно чистим і гіпоалергенним засобом.

Читайте докладніше, що таке топпер матрац тут.

Наповнювачі топпера виготовляють у двох варіантах:

  • З голкопробивний або пресованої койри. Дана технологія використовується для недорогих матраців. Кокосові волокна спресовують, а потім пробивають і скріплюють особливими голками. З переваг – низька вартість і висока ступінь жорсткості. З недоліків – недовговічність, швидке розшарування, кришіння, втрата пружності та ортопедичних властивостей.
  • З латексованої койри. Дана технологія використовується для виготовлення дорогих матраців. Кокосові волокна просочують латексом. Це підвищує еластичність і пружність наповнювача, запобігає кришіння койри, робить наповнювач стійким до деформацій. Чим більше у складі наповнювача латексу, тим він жорсткіше. Оптимальним є співвідношення 50% лайкри і 50% койри.

Важливо! ортопедичні наматрацники з прошарком з кокосової койри можна згинати і скручувати – це може привести до поломки натуральних волокон.

Переваги топперов з кокосової койри

Кокосові наматрацники не тільки покращують ортопедичний ефект матраца, але і мають цілий ряд інших переваг. Вони добре вентилюються, є водонепроникними, не схильні до процесів гниття, мають антибактеріальний ефект, в них не розмножуються мікроорганізми.

Мають високу ступінь міцності і міцності, згладжують нерівності. При правильному використанні не деформуються. Кокосовий топпер продовжує термін використання основного матраца, так як оберігає його від забруднень і пилу, приховує вже наявні дефекти.

Під час сну на матраці з наматрацником з кокосової койри тіло людини приймає комфортне положення, при якому відбувається рівномірний розподіл навантаження на весь організм, розслаблення м'язів, правильне розташування хребта.

Увага: зберігати ортопедичні топпери з кокосових волокон потрібно строго горизонтально!

Робимо правильний вибір топпера

При виборі топпера слід звернути увагу на колір кокосових волокон. Якісна, дозріла койра — темно-коричнева, з пружними та міцними волокнами. Недорогі наматрацники часто виготовляють з недозревшей койри.

Товщина наповнювача впливає на ортопедичні властивості наматрацника. Якщо в складі наповнювача 100% вміст кокосових волокон, топпер повинен мати товщину 3-8 див. Якщо шар кокосових волокон менше трьох см, до складу повинні входити додаткові наповнювачі.

При виборі також варто враховувати вагу людини, для якого купується наматрацник. При вазі, що не перевищує 90 кг достатньо мати топпер товщиною 3 см. Якщо вага понад 90 кг, то необхідний наматрацник товщиною 6-8 см.

Порада: для збільшення терміну служби наматрацника з кокосової койри необхідно його періодично перевертати.

Однак, не всім людям показано використання жорстких матраців. Протипоказання тут – захворювання поперекового відділу хребта, вік старше 50 років. У цих випадках може вийти зворотний ефект – посилення наявних болю, відчуття дискомфорту, поганий сон. Тому вибирати матрац людям, які підпадають під ці категорії, потрібно з великою обережністю.

Збільшення жорсткості матраца з допомогою ортопедичного наматрацника (топпера) з кокосової койри дозволить отримати зручне спальне місце, здатне подарувати відчуття комфорту, міцний сон, здоровий хребет і позбавить від необхідності придбання нового, більш дорогого матраца.