Що таке незалежні пружини в матраці

Незалежні пружини — це пружини, які не скріплені між собою і знаходяться в індивідуальних мішечках.

Винахід вже більше ста років забезпечує зручність і комфорт. Матраци з подібною конструкцією користуються популярністю у всьому світі і загальновизнано рекомендуються як одна з найбільш ефективних технологій для здорового сну.

Використання в таких матрацах від 300 до 1 тис. пружин на квадратний метр забезпечує їм високі ортопедичні якості. Як правило, термін експлуатації таких матраців становить від 10 років.

Відмінності незалежних пружин від залежних

На відміну від традиційних матраців, технологія незалежних пружин не допускає «провалювання» окремих ділянок, оскільки кожна вбудована пружина не пов'язана з іншими, і навіть під тиском не тягне їх за собою.

На відміну від старовинної системи «Боннель», в якій всі пружини з'єднані безпосередньо, з'єднання між пружинами проводиться за допомогою спеціальних чохлів. За рахунок цього досягається ортопедичний ефект — поверхня матраца оптимально підлаштовується під власника і рівномірно розподіляє навантаження на хребет.

Довідка: У матрацах з найбільшою кількістю незалежних пружин також використовуються найкращі матеріали для виробництва, такі як кокосова койра або латекс. Це позначається на підсумковій вартості, однак окупається їх якістю, зручністю і довговічністю.

Які бувають незалежні пружини

Існують різні види блоків незалежних пружин, вживаних при виготовленні матраців. Основні відмінності — у кількості витків, діаметрі та щільності секцій на квадратний метр. Чим вище ці показники, тим сильніше анатомічний ефект.

Мультипакет

Містить до 500 пружин на квадратний метр, довжиною 7-10 витків. Забезпечує високі ортопедичні властивості і комфортне використання. Оптимально підходить людям середньої комплекції.

EVS

Один з найбільш популярних блоків, що відрізняється своєю бюджетностью, але при цьому незначно поступається аналогам в ортопедичному плані. Існують різні модифікації, що відрізняються щільністю матраца. Для їх виготовлення використовуються блоки в 256, 310 і 510 пружин на квадратний метр.

Пружина в пружині

Оптимальний для великих людей, також ідеально підходить для пар з великою різницею в вазі. Ортопедичний ефект досягається за рахунок використання в блоках допоміжних пружин меншого розміру, що чергуються з основними в шаховому порядку і розподіляють навантаження в залежності від тяжкості.

Смарт Спрінг

Одна з новітніх технологій виготовлення, що дозволяє створювати точкові сектора жорсткості в кожному окремому блоці. Містить до 256 пружин на кв. м., для виготовлення яких застосовується дріт різної довжини. За рахунок цього досягається ефект зняття м'язової втоми і навантаження на хребет.

Пружини «Пісочний годинник»

Відмітна особливість таких блоків — підвищена стійкість та строго вертикальне стиснення пружин, що відбувається в три етапи. Наявність декількох ступенів жорсткості забезпечує додатковий комфорт при використанні матраців цієї системи.

Мультизонні пружинні блоки

В таких матрацах використовується додаткове посилення у вигляді 5-7 поперечних блоків, розташованих в ділянках з максимальним навантаженням. Використання пружин підвищеної жорсткості дозволяє уникнути продавлювання та значно покращує підтримку хребта.

Коли були винайдені незалежні пружини

Перші матраци з блоками незалежних пружин були випущені в 1900 році, проте володіли високою собівартістю, пов'язаної з ручною технологією виготовлення. З-за цього вони не користувалися широким попитом у населення. Лише через 25 років британською компанією Simmons був зареєстрований патент на машинне виробництво, що дозволило знизити роздрібну ціну та зробити продукцію доступною.

Як проводяться незалежні пружини

При виготовленні пружинних блоків незалежного типу кожна пружина поміщається в окремий закритий чохол. Потім клітинки скріплюються між собою. Подібна технологія відрізняється безшумністю і відсутністю «хвильового ефекту, характерного для класичних пружинних матраців.