Диван книжка розміри

Три десятиліття тому, меблевики Франції розробили саму першу розкладну меблі. Диван «книжку» знають всі з дитинства. Сьогодні він теж користується попитом. Конструкцію трансформації використовують виробники недорогих меблів. На її базі розроблено нові види. Особливою популярністю користується єврокнижка. Зустрічається модель клік-кляк. Від звичайної «книжки», яка має стандартний розмір, відрізняється трансформуються підлокітниками. Є можливість розкласти диван в положення «напівлежачи». Ці різновиди успішно конкурують з більш дорогими моделями.

Диван книжка — особливості конструкції

Спальне місце складається з спинки і сидіння. Пружинний механізм трансформації з'єднує частини майбутнього спального місця. Класичну «книжку» просто розкласти: сидіння потрібно підняти вгору, притиснути до спинки до клацання і потягнути вперед. Сидіння переміститься, а його місце займе спинка.

ВАЖЛИВО! При підйомі сидіння відкривається просторий короб для зберігання постелі.

Користуватися просто але «книжка» не позбавлена недоліків:

  • Меблі не можна ставити впритул до стіни. Між софою і стіною має бути передбачено простір для маневру розкладки. Інакше розкласти буде неможливо.
  • Щоб розкласти меблі потрібно докласти зусилля. Тендітній дівчині або дитині розкласти такий механізм буде нелегко.
  • Особливість конструкції не дозволяє на його базі розробити кутовий варіант. Всі моделі являють собою прямий диван.

Незважаючи на недоліки «книжка», залишається улюбленою моделлю. «Книжка», відома всім з дитинства, сьогодні все так само популярна. При виробництві каркаса також використовується дерев'яний брус і фанера, вага дивана досягає 78 кг. Вміст спального місця може складатися з пружинного блоку, поліуретанового матеріалу або пружинного блоку, доповненого верхнім шаром з поліуретану.

ДОВІДКА! Найкращим буде ортопедичне спальне місце, у якому кожна пружина упакована в окремий чохол. Вартість такої меблів вище. Спати на такий софі дуже комфортно.

Розміри моделі дивану

Диван книжка має різні розміри. Меблі, що випускається серійно, розробляється на середні показники росту і ваги покупців. За індивідуальним замовленням, з іншими розмірами, зазвичай виготовляються дорогі моделі.

«Книжка» традиційно випускається зі спальним місцем двох видів. Перевірена часом комплектація і сьогодні користується великим попитом:

  • Полуторний диван, в розкладеному вигляді випускається двох розмірів: шириною 120 см і довжиною 190 см; шириною 120 см і довжиною 200 див. Друга комплектація підходить людям, чий зріст вище середнього.
  • Двоспальний, розкладається в просторе ліжко 160 см на 200 див.

У цій моделі випускати інші розміри, наприклад, з більшою шириною сидіння і спинки, означає зробити його незручним при сидінні. Навіть при ширині сидіння 80 см, що відповідає половині спального місця двоспального дивана, під спину треба підкласти подушечку. Спиною людина повинна спертися на спинку дивана. Коли вона далеко, диван стає незручним для сидіння. Двоспальні моделі комплектуються декоративними подушечками, це красиво і потрібно для ергономіки.

Розміри дивана єврокнижка

На базі дивану книжка була розроблена нова конструкція єврокнижка, його ще називають «викочування диван». Це більш сучасна модель. Від попередниці відрізняється рядом переваг:

  • Можна ставити впритул до стіни. Конструкція дозволяє розкладати його в такому положенні.
  • Розкладається легко, без зусиль. З цим може впоратися навіть дитина
  • Конструкція механізму дозволяє комплектувати меблі отоманкою. Кутові дивани дуже подобаються покупцям, користуються великим попитом.
  • Приставка-оттоманка, в свою чергу, доповнюється просторим коробом, що в умовах малогабаритних квартир дуже важливо.
  • Великий короб знаходиться під сидінням, для того щоб до нього дістатися, більше не потрібно піднімати важке сидіння. Він відкривається після викочування сидіння вперед, завдяки роликам, це зробити дуже легко.

Пряма єврокнижка не відрізняється розмірами від попередниці. При комплектації отоманкою, розміри спального місця значно збільшуються: ширина залишається колишньою, а довжина збільшується до 220 см і більше. Таку комплектацію можна рекомендувати покупцям із зростанням вище середнього.

Для трансформації потрібно лише потягнути вперед сидіння. З основою на роликах, воно легко піддасться і поїде вперед. На його місці відкриється великий короб для постільної білизни. Для формування спального місця, короб закривається спинкою. Спинка і сидіння складають спальне місце, позбавлене перепаду по висоті і зазору.

ВАЖЛИВО! Для щоденного використання потрібно тільки передбачити надійне покриття для підлоги.

Переваги моделі

«Книжка» дуже простий механізм. Ламається рідко, лагодити його недорого. Для більшості це добре знайома частина інтер'єру. В умовах сучасного меблевого виробництва, стара модель отримала нові властивості.

Є можливість вибрати варіант, що враховує всі вимоги покупця. Модель клік-кляк має три положення розкладки. Єдина модель, цього цінового ряду, де є положення напівлежачи. Єврокнижку виберуть за зручність розкладки і можливість комплектувати отоманкою. Якщо є місце для великої комплектації модульної єврокнижка теж поза конкуренцією. Ортопедичне спальне місце враховує потреби покупців з проблемами хребта. Таке спальне місце саме ергономічне. Велика кількість забарвлень оббивних матеріалів дають можливість найкращим чином вписати покупку в інтер'єр кімнати. Якість сучасних матеріалів дозволяє довго підтримувати відмінний зовнішній вигляд дивана. Такі покриття легко чистити. Відносно невелика ціна буде останнім аргументом на користь покупки.