Килим з помпонів своїми руками

Останнім часом великою популярністю в оформленні інтер'єрів користуються різні дрібнички hand made. Це красиво, стильно і модно. Виготовити такий елемент можна власними руками, а можна придбати у рукодільниць. Розглянемо, як зробити килими з помпонів своїми руками, це буде міні майстер клас. Ваше виріб неодмінно вийти дійсно красивим і унікальним. Варто запастися необхідними матеріалами, натхненням, терпінням і сміливо можна приступати до роботи.

Які матеріали вам будуть необхідні

Основний компонент при виготовленні килимка з помпонів стане м'яка пряжа. Безсумнівно, у кожної рукодільниці в домашньому скриньці знайдеться кілька мотків пряжі, а якщо ні, їх без проблем можна придбати.

ДОВІДКА. Поєднання кольорів може бути самим різним, як вам буде завгодно, тут немає ніяких обмежень. Ви навіть можете створити якусь картину або кумедну тваринку.

Підготуйте для роботи наступні матеріали:

 • Вам буде необхідна пряжа. Склад неважливий.

ДОВІДКА. Ви можете використовувати старі в'язані светри або інші речі з пряжі, їх необхідно розпустити. Розпущена нитка вийде хвилястою, тому її необхідно буде розпарити.

 • Основою буде килимова канва, також це може бути гобеленове полотно або звичайна сітка для вирощування овочів. При бажанні зможете самодіяльно зв'язати філейну сітку гачком. Але простіше все-таки придбати сітку, тим більше що коштує вона недорого.
 • Потрібно шаблон. Для цього підготуйте картон.
 • Знадобляться голка, ножиці, циркуль, ручку, гачок для в'язання.

Це приблизний список, який ви можете варіювати. Приміром, циркуль можна замінити мискою або тарілкою.

Техніка створення кульок для коврика 

Є різні способи виготовлення помпонів для килимків, розглянемо метод із застосуванням двох кіл, вирізаних з картону.

Алгоритм ваших дій:

 1. Вам необхідно підготувати дві картонні заготовки, як зазначено на фото. Радіус основ варто підбирати залежно від бажаного розміру помпона.
 2. Складіть дві заготовки разом.
 3. Намотайте на них нитку. Зверніть увагу, що чим більше пряжі ви намотайте на заготовки. Тим пишніше вийде ваш помпон.
 4. Візьміть невеликі ножиці і розріжте нитку по бічній межі.
 5. Трішки розведіть картонні заготовки. Будьте акуратні, щоб пряжа не розсипалася.
 6. Інший зв'яжіть ниткою посередині виріб.
 7. Зніміть картонні основи і розправте одержаний помпон. Якщо необхідно, подрежьте його трохи по довжині, щоб вирівняти.

Таким чином необхідно зробити необхідну кількість помпонів.

Робимо килим з помпонів своїми руками

Перш ніж приступити до складання такого незвичайного килимка необхідно продумати якої форми він буде, якого кольору. Від цього буде залежати необхідну кількість кульок і їх колір. Якщо ви хочете зробити більш теплий килимок, можна виконати додаткову підкладку з синтепону. Для цього робиться подвійна основа, в яку зашивається синтепон.

Килим з помпонів покроково

Процес складання килимка складається з декількох етапів:

 1. Тією ниткою, якою ви пов'язували помпон необхідно прив'язати його до основи. Робіть це поступово, по черзі прив'язуючи кульку за кулькою. Для зручності можна використовувати велику голку.
 2. Формуючи виріб пришивайте кульки щільно один до одного, щоб не було просвітів. Таким чином зробите щільну основу.
 3. Коли будуть пришиті всі кульки нитки з виворітного боку необхідно міцно зав'язати, при необхідності заправити.
 4. Для того щоб зробити виворітну сторону красивою, можна пришити або приклеїти на неї відріз тканини. Це можуть бути старі джинси або футболка.

Дотримуючись наведених порад і рекомендацій, ви без праці зможете створити унікальний елемент інтер'єру. Килимок можна зробити невеликим і покласти біля ліжка, а можна зробити виріб великих розмірів. Все залежить від вашого бажання, терпіння і можливостей. У дитячу кімнату неодмінно варто зробити такий килимок. Адже це яскравий декор, який можна виконати у формі казкового героя. Ваша дитина неодмінно оцінить старання і зрадіє такій обновочке у своїй кімнаті.