Як почистити ковролін в домашніх умовах

Ковролін є дуже приємним і красивим підлоговим покриттям, але разом з тим догляд за ним не так простий, як би хотілося. Ще на етапі придбання ковроліну варто задуматися про зручний і ефективний метод його миття. Якщо ви будете правильно доглядати за цим виробом в домашніх умовах, зможете істотно продовжити термін його служби.

Який засіб вибрати для чищення ковроліну

Для того щоб відмити плями будинку, необхідно вибрати хороший засіб. Для того щоб ефективно помити виріб, потрібно озброїтися спеціальними засобами. Виробники пропонують кілька категорій:

 1. Шампуні.
 2. Аерозолі.
 3. Чистячі порошки.

У всіх них однаковий принцип дії. Коли засіб виконає своє завдання, часточки бруду піднімаються за допомогою дії засобу догори, звідки не складе труднощів зібрати забруднення за допомогою пилососа.

Який засіб вибрати? Розглянемо особливості вибору при збиранні по дому:

 • Якщо ви маєте справу з покриттями, які не можна надмірно зволожувати, цілком зрозуміло, що краще буде вибрати порошкові очищувачі. Можна навіть скористатися таким продуктом, який є у кожного на кухні — содою. Її необхідно розсипати рівномірним шаром по поверхні і залишити на ніч, вранці слід пропилососити.
 • За допомогою шампуню акуратно можна раз в місяць почистити будь-яке покриття. Не замочуйте його. Аерозоль дуже зручний у використанні. Його не треба розводити водою. Ви зможете позбутися від бруду, а ковролін буде несильно намочен, отже, процес просушування буде досить швидким.

ВАЖЛИВО. Не варто змішувати різні чистячі засоби, інакше в результаті хімічної реакції ви ризикуєте зіпсувати ковролін.

Щадний метод

Вибравши цей варіант чищення, ви можете розраховувати на хороший результат. Метод малозатратен і простий у здійсненні. Його можна застосовувати у міру забруднення ковроліну. Дотримуйтесь наступних порад, щоб ваш килим став чистішим:

 • В першу чергу необхідно очистити ковролін від усілякого дрібного сміття. Пройдіться по поверхні пилососом.
 • На наступному етапі необхідно розподілити по поверхні спеціальний чистячий порошок, який підходить для ручного чищення. Можна акуратно втерти засіб основа ковроліну круговими рухами. Залиште для впливу від півгодини довше. Час впливу визначається вибраним миючим засобом і ступенем забруднення.
 • Після закінчення необхідного часу слід знову виконати механічну чистку, але в цьому випадку вже від гранул миючого засобу.

Кардинальний метод

Цей метод чищення краще застосовувати при необхідності боротьби із застарілими плямами, коли звичайний пилосос вже вам не помічник.

ВАЖЛИВО. Варто пам'ятати, що занадто часте вплив миючих засобів і вологе прибирання можуть завдати шкоди виробом. Не перестарайтеся з чищенням. Користуватися засобами для вологого прибирання необхідно не частіше одного разу на місяць.

Якщо ви помітили пляма, можна скористатися експрес-методом і нанести плямовивідник на конкретний забруднену ділянку. Не перестарайтеся з об'ємом.

Волога чистка повинна починатися точно так само як ми суха.

 • Необхідно видалити весь сміття за допомогою пилососа. На наступному етапі в ворс килима слід втирати спеціальний шампунь або інше миючий засіб.

ДОВІДКА. Вибирати миючий засіб краще в відповідності з типом вашого підлогового покриття.

 • Почекайте необхідний час, щоб засіб встигло взаємодіяти з забрудненням і вимийте ковролін чистою водою.

ДОВІДКА. Кращого результату ви зможете домогтися, якщо будете застосовувати спеціальний миючий пилосос, таким чином, ви зможете бути впевнені в тому, що побутова хімія буде вимита добре.

ВАЖЛИВО. Якщо ви зайнялися чищенням виробу, виготовленого з натурального матеріалу, необхідно приділити особливу увагу його просушування. Застою вологи може призвести до розмноження хвороботворних бактерій.

Як піною почистити ковролін

Це одна з різновидів сухого прибирання. В якості миючого засобу використовується саме піна, вона генерується за допомогою спеціального апарату. Придбання цього апарату — істотні витрати, але результат в боротьбі з плямами вас неодмінно порадує.

Алгоритм дуже простий:

 • Очистіть покриття за допомогою пилососа.
 • Нанесіть пінне речовина за допомогою спеціального апарату. Піна відразу ж починає взаємодіяти з пилом і дрібними забрудненнями. Залиште її на 30 хвилин.
 • Зберіть сміття за допомогою пилососа.

Чистка снігом

Доводилося вам чути про таке зимовому способі чищення килимового виробу як чистка снігом? Це дідівський варіант чищення виробу на свіжому повітрі. Його можна віднести до вологим і сухим методів.

 1. Полотно слід розташувати на чистому і сухому снігу. Ворс спрямований вниз.
 2. За допомогою віника або спеціальної килимовій вибивалки або зручною палиці постукуйте по основі. Вибийте його, не перестарайтеся, щоб не пошкодити виріб.
 3. Далі переверніть його і повторіть свої дії.
 4. Зверху на килим можна насипати снігу і залишити на кілька хвилин, після чого ретельно кошторисі його.

На морозі всі бактерії і навіть кліщі загинуть, а адже саме цього і добиваєтесь. В будинку виріб необхідно просушити.

ДОВІДКА. Після такої чистки ковролін занесений в тепле приміщення випромінює свіжість.

Чистка ковроліну пором

Цей варіант можна віднести до нетрадиційних. Процес досить простий, головне, щоб у вас був цей генератор пари.

У спеціальну ємність парогенератора слід залити воду або розчин з миючим засобом. Рідина перетворюється в пар, і ви розподіляєте його по поверхні забрудненого ковроліну.

В результаті утворюється висока вологість, що розчиняє забруднення. Після просихання ворсу пропилососьте виріб. При впливі пором вбиваються всі мікроби і кліщі.

Народні методи

Крім побутової хімії можна скористатися підручними засобами. Народні рецепти чищення досить часто виявляються вельми ефективними. Можна використовувати соду, оцет та інші засоби.

Тільки варто розуміти, що ви ризикує зіпсувати ковролін, тому спочатку чистку краще провести на непомітній ділянці. При задовільному результаті можна переходити до масштабної прибирання.