Як зробити килим з паперу

Виготовлення різних виробів дуже важливо для маленьких дітей. Так у них краще розвивається дрібна моторика, фантазія, в процесі вони навчаються працювати з ножицями та різними матеріалами. Також виробляється посидючість, уважність та відповідальність. Тому в дитячих садках і початкових класах школи дуже популярні заняття з виготовлення різних предметів з паперу. Наприклад, на заняттях виконують яскраві килимки з кольорового паперу.

Що потрібно для виготовлення килимка з паперу

Щоб виготовити яскравий килимок знадобляться наступні матеріали:

 • папір двох кольорів, наприклад, червона і синя — бажано кольору брати контрастні;
 • ножиці;
 • лінійка;
 • простий олівець;
 • клей-олівець.

Бажано, щоб дитина вмів користуватися вимірювальним приладом і міг креслити. Папір можна брати будь-якого розміру, від цього буде залежати розмір готового виробу.

Як зробити килим з паперу своїми руками

У деяких спеціалізованих магазинах у продажу є вже готові смужки для килимків. Однак, їх досить просто виготовити самостійно.

УВАГА! Бажано, щоб перед очима малюка лежало готовий виріб. Так йому буде набагато простіше зробити килимок самостійно.

Виготовити килимок можна, дотримуючись наступної інструкції:

 1. Першим ділом потрібно зробити основу. Для цього береться лист паперу формату А4. Дитині дошкільного віку для зручності краще взяти аркуш А5, так для нього робота не буде стомлюючої. Лист необхідно покласти перед собою у вертикальному положенні і скласти його навпіл.
 2. На аркуші необхідно накреслити рамочку. Зробити її потрібно на всій поверхні та у місці згину теж. Від країв аркуша потрібно зробити відступ приблизно 1,5 — 2 див. Після чого зробити розмітку на аркуші. Мітки повинні розташовуватися на однаковій відстані. Нехай воно також буде 2 див.
 3. Отримані позначки треба з'єднати лінією за допомогою олівця.
 4. За допомогою ножиць акуратно робляться розрізи по всіх лініях. Розрізати необхідно обидва шари паперу.
 5. Аркуш паперу розгортається.
 6. Наступний крок — виготовлення смужок. Береться лист іншого кольору і з допомогою лінійки та олівця разлиновывается. Відстань між лініями повинна збігатися з шириною прорізів на основі.
 7. По лініях вирізаються смужки.
 8. Всі деталі готові і можна приступати до складання паперового килимка. Для цього необхідно знову взяти основу і розмістити її горизонтально перед собою.
 9. Кожна смужка акуратно протягується через прорізи на основі. Після того, як вона повністю просмикнута, кінці смужки потрібно вирівняти і змастити клеєм, після чого приклеїти до краю основи. Так вона зафіксується і не випаде з прорізів.
 10. Всі смужки просмикуються аналогічно в шаховому порядку.

УВАГА! Малюки в силу свого віку не можуть не розуміти, як правильно розташувати смужки, щоб вони були в шаховому порядку. Тому необхідно показати і пояснити їм це докладно.

Після того як всі смужки зайняли своє місце, потрібно перевірити надійність їх фіксації. При необхідності ще раз нанести клей і проклеїти, а також відрізати всі виступаючі шматочки паперу.

На кожному етапі роботи, треба перевіряти, чи зрозумів дитина те, що потрібно зробити і в разі потреби допомагати йому. Також потрібно контролювати весь процес роботи.

Процедура виготовлення досить проста. Якщо проявити трохи фантазії, то з такого килимка можна зробити закладку або гаманець.